"Smart бала" 2 сынып оқушылары арналған интеллектуалдық ойын

Тақырып бойынша 23 материал табылды

"Smart бала" 2 сынып оқушылары арналған интеллектуалдық ойын

Материал туралы қысқаша түсінік
2 сынып оқушыларына арналған сыныптан тыс іс-шара. Логикалық сұрақтар, жаратылыстану бағытындағы сұрақтар, логикалық есептер, мәтінмен жұмыс.
Материалдың қысқаша нұсқасы

ҚАРАСАЙ АУДАНЫ БІЛІМ БӨЛІМІ

ШАЛҚАР ОРТА МЕКТЕБІ КММ


Бекітемін

мектеп директоры

Б.М.Аманова


_____________________




Smart бала”2 сыныптар арасындағы интеллектуалдық ойыны


Қатысушылар: 2 «А», 2 «Ә», 2 «Б», 2 «В», 2 «Г» сынып оқушылары.




Жауапты: Демеу С.Н.

Турлыгожаева А.К.

Менлибаева Э.М.

Үмбеталиева Г.

Асқарова Б.Т.



2024-2025 оқу жылы

Smart бала”2 сыныптар арасындағы интеллектуалдық ойыны

Сабақтың мақсаты:

  1. Оқушылардың ойлау жүйесін дамыту

  2. Оқушыларды әр түрлі тақырыпта ойлануға бейімдеу

  3. Практикалық тапсырмалар арқылы теориялық білімін бекіту

  4. Топпен жұмыс жасай отырып өзара бірлікке, татулыққа баулу.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, қалам, А4 қағаз, маркер, қорап, , жіп, сіріңке, лента, ермексаз т.с.с.

Сабақтың түрі: ойын сабақ.

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Топтарды таныстыру. Ойын шарттарымен таныстыру

  2. 1 тур. Үй тапсырмасы. «Қоқысқа жаңа өмір сыйлаймын». Экологиялық жоба. Тақырыбы: «Ғарыш әлемі».

  3. 2 тур. «Менің сүйікті ертегім». Берілген ертегіні сахналау.

  4. 3 тур. Математикалық турнир.

Сергіту сәті.

  1. 4 тур. Логикалық сұрақтар.

  2. 5 тур. STEAM жобасы. Берілген қолда бар заттармен бір зат ойлап тауып, жасау.



  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Мұғалім: Тыңдаңыздар! Тыңдаңыздар!
Ойыннан тыс қалмаңыздар!
Мұнда қызық табылар,
Білім нұры шашылар.
Ақыл, тілі дамыған,
Үлгі алайық балалардан!
- Құрметті ұстаздар, оқушылар! «Білімді ұрпақ – болашағы » атты дарындылар онкүндігінің аясында 2 сынып оқушыларының арасында «Smart бала » атты интеллектуалды ойын - сайысын өткізгелі отырмыз.

Топтарды таныстыру.

2 «А» сынып оқушылары «Бірлік» тобы.

2 «Ә» сынып оқушылары «Қыран» тобы

2 «Б» сынып оқушылары «Тапқырлар» тобы

2 «В» сынып оқушылары «Алғырлар» тобы

2 «Г» сынып оқушылары «Жас ғалымдар» тобы

Сайысымыз 5 турдан тұрады.

1 тур. Үй тапсырмасы. «Қоқысқа жаңа өмір сыйлаймын». Экологиялық жоба. Тақырыбы: «Ғарыш әлемі». Сендер үйден жасап келген макеттеріңді таныстырып, қорғайсыңдар. Үй тапсырмасын ең жақсы қорғаған топ 10 балл алады.

2 тур. «Менің сүйікті ертегім». Берілген ертегіні сахналайсыңдар. Ертегіні сахналағанда дауыс ырғақтарыңа, образға кіре алуларың барлығы бағаланады. Ең жақсы қойылымға 10 балл беріледі.

3 тур. Математикалық турнир. Бұл турда жылдамдыққа бағытталған есептер болады. Әр топқа екі есептен беріледі жылдам әрі дұрыс жауап берген топ әр есеп үшін 5 баллдан 10 балл алады.

Сергіту сәті.

4 тур. Логикалық сұрақтар. Бұл турда жылдамдыққа бағытталған логикалық болады. Әр топқа екі логикалық тапсырмадан беріледі жылдам әрі дұрыс жауап берген топ әр тапсырма үшін 5 баллдан 10 балл алады.



6. 5 тур. STEAM жобасы. «Ойлан, жаса, бөліс» деп аталады. Алдыларыңа керекті құралдарды бірдей етіп таратып береміз, сендердің міндеттерің ерілген қолда бар заттармен бір зат ойлап тауып, жасап, оған ат қойып, ол заттарың қандай қызмет атқаратынын түсіндіру.

Бұл сайыс сабақ емес, ойын сабақ. Сендер ойнай отырып ойланып білімдеріңді бекітіп, шыңдайсыңдар. Білгендеріңмен бөлісіп, білмегендеріңді білесіңдер.


1 тур. Үй тапсырмасы. «Қоқысқа жаңа өмір сыйлаймын». Экологиялық жоба. Тақырыбы: «Ғарыш әлемі». Сендер үйден жасап келген макеттеріңді таныстырып, қорғайсыңдар. Үй тапсырмасын ең жақсы қорғаған топ 10 балл алады.

2 «А» сынып оқушылары «Бірлік» тобы.

2 «Ә» сынып оқушылары «Қыран» тобы

2 «Б» сынып оқушылары «Тапқырлар» тобы

2 «В» сынып оқушылары «Алғырлар» тобы

2 «Г» сынып оқушылары «Жас ғалымдар» тобы

Әр топ кезек-кезек өз жобаларын таныстырып, қорғайды.

Кезеңді қорытындылау.



2- тур. «Менің сүйікті ертегім». Қазір сендердің алдыларыңа ертегі мәтіндері таратылып беріледі. Сол ертегіні оқып, ертегі желісі бойынша сахналық қойылым қоясыңдар.

Кезеңді қорытындылау.


3- тур. Математикалық турнир. Жылдам есепте.

        1. Қосылғыштардың орны ауысқанмен..( қосындының мәні өзгермейді)

        2. 90-23=67

        3. Көбейтуге кері амал ( бөлу)

        4. Көбейткіштердің орны ауысқанмен ...( көбейтіндінің мәні өзгермейді)

        5. 23+17= 40

        6. 1 дм не ше см бар ? ( 1 дм)

        7. 60-25= 35

        8. Айшада 5 қоңыр көйлек, одан 2 еуі кем сары көйлек бар. Айшада барлығы неше көйлек бар? ( 8 көйлек)

        9. 21+29=50

        10. 80-74=6

Кезеңді қорытындылау.

Сергіту сәті.

4 -тур. Логикалық сұрақтар.

              1. Ағашта 12 құс отыр. Оның 11-нен басқасы ұшып кетті. Ағашта қанша құс қалды? ( 11 құс)

              2. Аманғали деген баланың есіміндегі әріптердің санын осы есімдегі буындардың санына қос. ( 12 саны шығады)

              3. Менің атым Медет. Менің ағамның бір ғана інісі бар. Оның аты кім? (Медет)

              4. Дала өте суық. Термометр 3 градусты көрсетіп тұр. Осындай 3 термометр қанша градусты көрсетеді? (3 градусты)

              5. Бейсенбінің аптадағы рет санын төрт мысықтың құйрықтарының санына қос. ( 8)

              6. 3 аю қыста 3 ай ұйықтайды. Әр аю неше ай ұйықтайды? ( 3 ай)

              7. Жұмулы көзбен не көруге болады? (түс)

              8. Отқа жанбайды, суға батпайды . Ол не? ( мұз)

              9. Ашылып жабылады, Әр үйден табылады. ( есік)

              10. Бұралса болды құлағы,

Уақытты қуады. ( сағат)

Қорытындылау.

5 тур. STEAM жобасы. «Ойлан, жаса, бөліс» деп аталады. Алдыларыңа керекті құралдарды бірдей етіп таратып береміз, сендердің міндеттерің ерілген қолда бар заттармен бір зат ойлап тауып, жасап, оған ат қойып, ол заттарың қандай қызмет атқаратынын түсіндіру.


Сайысты қорытындылау. Балалар жарайсыңдар, бүгін сендер өз білімдеріңді ортаға салдыңдар. Барлықтарың белсене ат салыстыңдар, енді әр топтан бір оқушыдан шығып , өздеріңе ұнаған қорапшаны таңдап алыңдар. Қорапшаның ішінде сендерге арналған сый-сияпат бар.

Барлықтарыңызға рақмет, сәттілік тілейміз!





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
20.03.2025
298
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі