Түркістан облысы, Кентау қаласы
Ататүрік атындағы №4 мектеп-лицейінің
қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі
Жусипбаева Мадина Нарбетқызы
|
Бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
Мектеп: Ататүрік атындағы №4 мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жусипбаева Мадина Нарбетқызы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 а,ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнымен танысу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Көптеген оқушылар: әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау, шығарманы композициясына талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар:. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Барлығымыз бірлесіп , жақсы еңбек ету үшін бір-бір жылы сөз айтып, бір-бірімізге жақсы тілек білдірейік. Жақсы сөз жарым ырыс деген, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды бастаймыз. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Қызығушылықты ояту. - Жусан туралы не білесіңдер? - Жусанды иіскеп көрдіңдер ме? - Жусан қайда өседі?
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Жусан иісі» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады. Тапсырма. І топ – «Баяндамашылар». Әңгімені толық оқып, алдымен жұпта, содан кейін топта бір-біріне түсіндіріп, топтан бір оқушы шығып, барлық сы- ныпқа мазмұнын айтып шығады. ІІ топ – «Мінездеме берушілер». Әңгіме кейіпкерлеріне мінездеме береді. «МІНЕЗДЕМЕ БЕРУШІЛЕР»
ІІІ топ – «Ізденушілер». «Талқылау кестесін» толтырады. «ТАЛҚЫЛАУ КЕСТЕСІ»
Дескриптор:
ҚБ
Тіктөртбұрыштың сыртқы бөлігіне топтың әр мүшесі шығарма туралы өз жауабын жазады, ал ішкі төртбұрышқа төрт пікірге ортақ түйінді ой жазылады.
Дескриптор:
ҚБ |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
«Жусан иісі» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады.
Оқушылар әңгіменің мазмұнын түсінеді; түсініктерін талдау арқылы көрсетеді; кейіпкерге мінездеме береді.
«Пирамидалық талқылау» әдісі арқылы тіктөртбұрыштың сыртқы бөлігіне топтың әр мүшесі шығарма туралы өз жауабын жазады; ішкі төртбұрышқа төрт пікірге ортақ түйінді ой жазады; Өз көзқарастарын білдіреді.
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі
Әдебиет хрестома тиясы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Жұптық бағалау: Өте жақсы, жақсы, орташа. Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі. Үйге тапсырма: Шығарманы оқу. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі.
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі.
Түркістан облысы, Кентау қаласы
Ататүрік атындағы №4 мектеп-лицейінің
қазақ тілі және әдебиеті пәні мұғалімі
Жусипбаева Мадина Нарбетқызы
|
Бөлім: Мен балаң жарық күнде сәуле қуған |
Мектеп: Ататүрік атындағы №4 мектеп-лицейі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Жусипбаева Мадина Нарбетқызы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 а,ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Шығарма мазмұнымен танысу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Көптеген оқушылар: әдеби шығарманың жанрын, сюжетін анықтау, шығарманы композициясына талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар:. әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау, шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы. |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Барлығымыз бірлесіп , жақсы еңбек ету үшін бір-бір жылы сөз айтып, бір-бірімізге жақсы тілек білдірейік. Жақсы сөз жарым ырыс деген, сондықтан да алдарыңыз ашық, жарқын болсын деген тілекпен, бүгінгі сабағымызды бастаймыз. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Қызығушылықты ояту. - Жусан туралы не білесіңдер? - Жусанды иіскеп көрдіңдер ме? - Жусан қайда өседі?
«Тұлғаны таны» әдісі. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. ІІ. Мағынаны тану. Тапсырма. «Жусан иісі» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады. Тапсырма. І топ – «Баяндамашылар». Әңгімені толық оқып, алдымен жұпта, содан кейін топта бір-біріне түсіндіріп, топтан бір оқушы шығып, барлық сы- ныпқа мазмұнын айтып шығады. ІІ топ – «Мінездеме берушілер». Әңгіме кейіпкерлеріне мінездеме береді. «МІНЕЗДЕМЕ БЕРУШІЛЕР»
ІІІ топ – «Ізденушілер». «Талқылау кестесін» толтырады. «ТАЛҚЫЛАУ КЕСТЕСІ»
Дескриптор:
ҚБ
Тіктөртбұрыштың сыртқы бөлігіне топтың әр мүшесі шығарма туралы өз жауабын жазады, ал ішкі төртбұрышқа төрт пікірге ортақ түйінді ой жазылады.
Дескриптор:
ҚБ |
Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. «Өрмекші торы» әдісі арқылы бір-біріне жіпті лақтырып, үйге берілген тапсырма бойынша сұрақтар қояды. Оқушылар үйде ізденіп келген мәліметтері бойынша және оқулықтағы мәліметтер бойынша тұлға туралы мәліметтер жинайды. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
«Жусан иісі» әңгімесін бөліктерге бөліп, 3 топқа береді. Оқушылар шығарма мазмұнымен толық танысып шығады.
Оқушылар әңгіменің мазмұнын түсінеді; түсініктерін талдау арқылы көрсетеді; кейіпкерге мінездеме береді.
«Пирамидалық талқылау» әдісі арқылы тіктөртбұрыштың сыртқы бөлігіне топтың әр мүшесі шығарма туралы өз жауабын жазады; ішкі төртбұрышқа төрт пікірге ортақ түйінді ой жазады; Өз көзқарастарын білдіреді.
|
Қалыптастырушы бағалау
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ
ҚБ
|
6-сынып Қазақ әдебиеті
С.Мұратбаев "Жусан иісі" повесі
Әдебиет хрестома тиясы. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Бағалау. Жұптық бағалау: Өте жақсы, жақсы, орташа. Рефлексия. «Білім қоржыны» әдісі. Үйге тапсырма: Шығарманы оқу. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















