Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниежүзі тарихы, 9 сынып |
||||||
|
Күні |
12.04.2021ж. |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің саяси дамуы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Социализмнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.2.2 - әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; 9.1.1.2. - ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші елдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы
Басым көпшілігі
Кейбір оқушылар
|
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы, технология, география |
||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы(2) |
|||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару. |
Не меңгергенін білу үшін |
Дұрыс жауапты көрсету |
Презентация № 1бет |
|||
|
15 минут 2 минут 2 минут 4 минут 6 минут |
https://www.youtube.com/watch?v=MAyV1M3tcaw
1) Социализмнің шведтік үлгісі 2) Шведтік үлгінің міндеттері 3) Шведтік үлгінің тәжірибесі
1-тапсырма. Реформалар қандай салаларға
жасалды 2-тапсырма. Швецияның экономикалық саясатындағы басым екі мақсатты жазыңыз -Жұмыспен толық қамтылу -Кірістерді теңестіру
3-
тапсырма.Сұрақ-жауап.
4-тапсырма.
«Шведтік үлгі» дегеніміз
не? |
Жаңа тақырыппен танысады.
Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор : Швецияның экономикалық саясатындағы басым екі мақсатты анықтайды. Дескриптор Білім алушы: - Швецияға тән ерекше факторларды анықтайды; - Шведтік үлгінің тәжірибесін анықтайды;
- Социализмнің шведтік үлгісінің 1-ші «жағымды» жағын көрсетеді; - Социализмнің шведтік үлгісінің 2-ші «жағымды» жағын көрсетеді; -
Социализмнің шведтік үлгісінің
2-ші «жағымсыз» жағын көрсетеді; |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау 3 балл 2 балл 4 балл Мадақтау 2 балл 4 балл
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Таратпа материалдар
|
|||
|
Қорытынды 5 минут
|
Кері байланыс Менөзкөзқарасымдыөзгерттім.... - Мен....жайлыкөпақпараталдым - Мен ... таңқалдым - Мен ... сездім - Мен...сәйкестендірдім |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
Презентация № 4 бет |
|||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: Социализмнің шведтік үлгісі |
|
|
Презентация № 5 бет |
|||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Социализмнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? қмж
Социализмнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? қмж
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||
|
Пән/Сынып: |
Дүниежүзі тарихы, 9 сынып |
||||||
|
Күні |
12.04.2021ж. |
||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің саяси дамуы |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Социализмнің «шведтік моделінің» белгілері қандай? |
||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.1.2.2 - әлемнің жетекші және дамушы мемлекеттеріндегі халықтың өмір сүру деңгейіне әсер ететін факторларды анықтау; 9.1.1.2. - ХХ ғасырдың екінші жартысындағы әлемнің жетекші елдеріндегі әлеуметтік дамудың ерекшеліктерін талдау. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы
Басым көпшілігі
Кейбір оқушылар
|
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақстан тарихы, технология, география |
||||||
|
Алдыңғы білім |
|
||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы(2) |
|||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
5 минут
|
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, сынып оқушыларын
түгелдеу, оқу құралдарына және көңіл-күйлеріне назар
аудару. |
Не меңгергенін білу үшін |
Дұрыс жауапты көрсету |
Презентация № 1бет |
|||
|
15 минут 2 минут 2 минут 4 минут 6 минут |
https://www.youtube.com/watch?v=MAyV1M3tcaw
1) Социализмнің шведтік үлгісі 2) Шведтік үлгінің міндеттері 3) Шведтік үлгінің тәжірибесі
1-тапсырма. Реформалар қандай салаларға
жасалды 2-тапсырма. Швецияның экономикалық саясатындағы басым екі мақсатты жазыңыз -Жұмыспен толық қамтылу -Кірістерді теңестіру
3-
тапсырма.Сұрақ-жауап.
4-тапсырма.
«Шведтік үлгі» дегеніміз
не? |
Жаңа тақырыппен танысады.
Дескриптор:
Дескриптор: Дескриптор : Швецияның экономикалық саясатындағы басым екі мақсатты анықтайды. Дескриптор Білім алушы: - Швецияға тән ерекше факторларды анықтайды; - Шведтік үлгінің тәжірибесін анықтайды;
- Социализмнің шведтік үлгісінің 1-ші «жағымды» жағын көрсетеді; - Социализмнің шведтік үлгісінің 2-ші «жағымды» жағын көрсетеді; -
Социализмнің шведтік үлгісінің
2-ші «жағымсыз» жағын көрсетеді; |
Сұраққа жауап берген оқушыларды мадақтау 3 балл 2 балл 4 балл Мадақтау 2 балл 4 балл
|
Презентация № 3 бет
Оқулық,
Таратпа материалдар
|
|||
|
Қорытынды 5 минут
|
Кері байланыс Менөзкөзқарасымдыөзгерттім.... - Мен....жайлыкөпақпараталдым - Мен ... таңқалдым - Мен ... сездім - Мен...сәйкестендірдім |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау; |
Презентация № 4 бет |
|||
|
1 минут |
Үй тапсырмасы: Социализмнің шведтік үлгісі |
|
|
Презентация № 5 бет |
|||


шағым қалдыра аласыз
















