2 сынып
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: Р.Қошқарбаев атындағы №50 ЖОМ. |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сапабекова Д. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» Сабақ 43 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем дегеніміз не? |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу; 2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
(Ұ) Сабақты «Мәтін түрлері» қайталаудан бастау. Ол үшін «Күзгі сенбілік» ойынын ұсыну. Ойынға ортақ тақырыпта қатысты өтілген сөздерді сарғайған жапырақтарға жазып алу: дәрумендер, дәрігер, көмекші, спорт, жаттығулар, спортшы, емхана, денсаулық, шаңғышылар, шана, жеңімпаздар, доптар, жаттықтырушы, емделушілер. Ойын соңында 8 сөзді зат есімнің сұрақтарына байланысты (Кім? Кімдер? Не? Нелер?) жіктеп жазу. Жекеленген оқушыларға барлық сөздерді ұсыну. Қайталауға алынған сөздерден жаңа сабақтың мақсатына ауысу. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ) «Менің атым Қожа» тақырыбындағы бейнежазбадан үзінді көрсету. Онда Қожамен сыныптасы сұхбат жүргізеді. Сөйлем Айтылу мақсатына қарай . Оқулықтағы жаттығуларды орындау Оқы.
Сұрақтар мен тапсырма. Диалогке кімдер қатысты? Кім сұрақ қойды? Кім жауап берді? Диалогті жұбыңмен рөлге бөліп оқы. Диалогті көшіріп жаз. ЕСТЕ САҚТА!!! Жаңғырық әдісімен.
Диалогте әрбір кісінің сөзі жаңа жолдан басталып, алдына сызықша қойылып жазылады Еркін жазу стратегиясы Неше сөйлем жаздың? Әрқайсысы не туралы? Соңына не қойылған? 26-жаттығу Хабарландыру Қаңтардың 7-сі күні сағат 10-да шаңғыдан мектепшілік жарыс өтеді жарысқа қатысамын деушілер ұйымдастыру комитетіне алдын ала тіркелуі өажет көлік мектеп жанынан 8-30 – да жүріп кетеді.
27 – жаттығу Диалогті қалпына келтір. Сабаққа кері байланыс. Сен хабарландыруды қалай жазар едің |
http://kaztv.old3.kaztrk.kz/kz/archive/programs/programs_morning/senbiliktan/438831 |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың соңында мақсатқа оралып, сабақты қорыту. -Сабақта не үйрендіңдер? «Бағдаршам» бағалау әдісін қолдану. • Мен «сұхбаттасуды» түсіндім – жасыл түс; • Мен сенімді емеспін – сары түс; • Мен толық түсінбедім – бағдаршамның қызыл түсі. |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Сұрақтарға жауап беруге қиналатын оқушыларға бағыт бере отырып, жеке қолдау көрсету. . |
Оқушылар жұптасып жұмыс жасаған уақытта түртіп алу арқылы бағалау. Жеке жауап бергенде комментарий беру арқылы бағалау. Оқушылардың жұмыс жасау барысын, іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау. |
Белсенді тақтаны шектеулі уақытта пайдалану. Осы сабақта 10 минут қолдануды жоспарлаймын. |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлем дегеніміз не?
Сөйлем дегеніміз не?
2 сынып
|
Пән: Қазақ тілі |
Мектеп: Р.Қошқарбаев атындағы №50 ЖОМ. |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сапабекова Д. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» Сабақ 43 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем дегеніміз не? |
||||
|
Оқу мақсаты |
2.1.3.1 күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу; 2.3.2.1 үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазу; 2.3.6.1 бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу; 2.3.7.1 сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысады. Үлгі бойынша қарапайым хабарландыру, хабарлама жазады. Бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады. Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолданады. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
(Ұ) Сабақты «Мәтін түрлері» қайталаудан бастау. Ол үшін «Күзгі сенбілік» ойынын ұсыну. Ойынға ортақ тақырыпта қатысты өтілген сөздерді сарғайған жапырақтарға жазып алу: дәрумендер, дәрігер, көмекші, спорт, жаттығулар, спортшы, емхана, денсаулық, шаңғышылар, шана, жеңімпаздар, доптар, жаттықтырушы, емделушілер. Ойын соңында 8 сөзді зат есімнің сұрақтарына байланысты (Кім? Кімдер? Не? Нелер?) жіктеп жазу. Жекеленген оқушыларға барлық сөздерді ұсыну. Қайталауға алынған сөздерден жаңа сабақтың мақсатына ауысу. |
|
|||
|
Сабақтың ортасы |
(Ұ) «Менің атым Қожа» тақырыбындағы бейнежазбадан үзінді көрсету. Онда Қожамен сыныптасы сұхбат жүргізеді. Сөйлем Айтылу мақсатына қарай . Оқулықтағы жаттығуларды орындау Оқы.
Сұрақтар мен тапсырма. Диалогке кімдер қатысты? Кім сұрақ қойды? Кім жауап берді? Диалогті жұбыңмен рөлге бөліп оқы. Диалогті көшіріп жаз. ЕСТЕ САҚТА!!! Жаңғырық әдісімен.
Диалогте әрбір кісінің сөзі жаңа жолдан басталып, алдына сызықша қойылып жазылады Еркін жазу стратегиясы Неше сөйлем жаздың? Әрқайсысы не туралы? Соңына не қойылған? 26-жаттығу Хабарландыру Қаңтардың 7-сі күні сағат 10-да шаңғыдан мектепшілік жарыс өтеді жарысқа қатысамын деушілер ұйымдастыру комитетіне алдын ала тіркелуі өажет көлік мектеп жанынан 8-30 – да жүріп кетеді.
27 – жаттығу Диалогті қалпына келтір. Сабаққа кері байланыс. Сен хабарландыруды қалай жазар едің |
http://kaztv.old3.kaztrk.kz/kz/archive/programs/programs_morning/senbiliktan/438831 |
|||
|
Сабақтың соңы |
Сабақтың соңында мақсатқа оралып, сабақты қорыту. -Сабақта не үйрендіңдер? «Бағдаршам» бағалау әдісін қолдану. • Мен «сұхбаттасуды» түсіндім – жасыл түс; • Мен сенімді емеспін – сары түс; • Мен толық түсінбедім – бағдаршамның қызыл түсі. |
|
|||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Сұрақтарға жауап беруге қиналатын оқушыларға бағыт бере отырып, жеке қолдау көрсету. . |
Оқушылар жұптасып жұмыс жасаған уақытта түртіп алу арқылы бағалау. Жеке жауап бергенде комментарий беру арқылы бағалау. Оқушылардың жұмыс жасау барысын, іс-әрекетін бақылау арқылы бағалау. |
Белсенді тақтаны шектеулі уақытта пайдалану. Осы сабақта 10 минут қолдануды жоспарлаймын. |
|||
шағым қалдыра аласыз













