|
Күні: |
Пәні: қазақ тілі |
Сыныбы: 4 « » |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелерін талдау |
||||
|
Мақсаты |
Сөйлем мүшелері, тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелер туралы алған білімдерін пысықтау. Сөйлем ішінен тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерді сұрақ қою арқылы таба білуге үйрету. |
||||
|
Оқу нәтижесі |
Әңгіменің ой – түйінін жан – жақты аша отырып, шығарманың идеясына көз жеткізеді |
||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
Мақал-мәтелдер, түсті қағаз, стикер |
||||
|
Оқыту әдістері |
Диалогтік оқыту |
||||
|
Дереккөздер |
Оқулық, суреттер |
||||
|
Тапсырмалар |
Топтық, жұптық, жеке |
||||
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті |
|||||
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
||
|
Қызығушылықты ояту кезеңі |
|||||
|
Оқушыыға психологиялық ахуал туғызу кезеңі |
Әр топ бір сөйлем құрастырып жазады. Сөйлем мүшелеріне талдайды. |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, айтқан жауаптарының мағынасын ашады |
3 мин |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
І. Қызығушылықты ояту.. Тұрлаулы мүше мен тұрлаусыз мүшелерді салыстыр. . Тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелер дегеніміз не?
Түрлерін ата. |
Топ ішінде талдау арқылы өткен сабақты қорытындылайды |
10 мин |
||
|
Мағынаны ажырату кезеңі |
|||||
|
Жаңа тақырып |
Өлеңді мәнерлеп хормен оқып, Қандай? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт. Тыныштық Шашырап алтын шапағы Тамылжып таңдар атады Асығып барлық адамдар Жұмысқа бара жатады Осының аты Тыныштық Шашырап алтын шапағы Тамылжып таңдар атады Моншағын мөлдір шашу ғып Бұрқақтар көкке атады Осының аты Тыныштық Жұмбақты оқы, шешуін тап. Қашан? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт |
Мұғалімнің бағыты арқылы мәтіннің мазмұнындағы мәселені табады, диалог арқылы талқылайды |
10 мин |
||
|
Түсінік тексеру |
Жаттығу
жұмысы. Жұмбақ. Таңертең де, түсте де Күнге бетін бұрады Тостағанын кішкене Тосады да тұрады Өлеңді мәнерлеп хормен оқып, Нені? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт. |
Сұрақтар төңірегінде ой бөліседі |
5 мин |
||
|
Жаттығу жұмыстары |
Тірек сөздерді пайдаланып, шағын эссе - мәтін
жазуға бағыттайды. |
Тірек сөздерді пайдаланып, шағын эссе - мәтін
жазу. |
8 мин |
||
|
«Ой – толғаныс кезеңі» |
|||||
|
Қорытындылау |
Дәптермен жұмыс жасатады |
Дәптермен жұмыс жасау арқылы мәтіннің мағынасын ашатын мақал-мәтел жазады |
6 мин |
||
|
Үйге тапсырма |
5-жаттығу |
Күнделікке жазып алады |
1 мин |
||
|
Бағалау |
Топтық, өзін-өзі бағалауы арқылы жиынтық бағалау жүргізеді |
Топтық бағалау, өзін-өзі бағалау жасайды |
1 мин |
||
|
Рефлексия |
«Бағалау терезесіне» стикер жапсыруды ұсынады |
«Бағалау терезесіне» стикер жапсырады |
1 мин |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлем мүшелерін талдау
Сөйлем мүшелерін талдау
|
Күні: |
Пәні: қазақ тілі |
Сыныбы: 4 « » |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелерін талдау |
||||
|
Мақсаты |
Сөйлем мүшелері, тұрлаулы және тұрлаусыз мүшелер туралы алған білімдерін пысықтау. Сөйлем ішінен тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелерді сұрақ қою арқылы таба білуге үйрету. |
||||
|
Оқу нәтижесі |
Әңгіменің ой – түйінін жан – жақты аша отырып, шығарманың идеясына көз жеткізеді |
||||
|
Сабақта қолданылатын материалдар |
Мақал-мәтелдер, түсті қағаз, стикер |
||||
|
Оқыту әдістері |
Диалогтік оқыту |
||||
|
Дереккөздер |
Оқулық, суреттер |
||||
|
Тапсырмалар |
Топтық, жұптық, жеке |
||||
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті |
|||||
|
Сабақ барысы |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
||
|
Қызығушылықты ояту кезеңі |
|||||
|
Оқушыыға психологиялық ахуал туғызу кезеңі |
Әр топ бір сөйлем құрастырып жазады. Сөйлем мүшелеріне талдайды. |
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, айтқан жауаптарының мағынасын ашады |
3 мин |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау |
І. Қызығушылықты ояту.. Тұрлаулы мүше мен тұрлаусыз мүшелерді салыстыр. . Тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелер дегеніміз не?
Түрлерін ата. |
Топ ішінде талдау арқылы өткен сабақты қорытындылайды |
10 мин |
||
|
Мағынаны ажырату кезеңі |
|||||
|
Жаңа тақырып |
Өлеңді мәнерлеп хормен оқып, Қандай? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт. Тыныштық Шашырап алтын шапағы Тамылжып таңдар атады Асығып барлық адамдар Жұмысқа бара жатады Осының аты Тыныштық Шашырап алтын шапағы Тамылжып таңдар атады Моншағын мөлдір шашу ғып Бұрқақтар көкке атады Осының аты Тыныштық Жұмбақты оқы, шешуін тап. Қашан? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт |
Мұғалімнің бағыты арқылы мәтіннің мазмұнындағы мәселені табады, диалог арқылы талқылайды |
10 мин |
||
|
Түсінік тексеру |
Жаттығу
жұмысы. Жұмбақ. Таңертең де, түсте де Күнге бетін бұрады Тостағанын кішкене Тосады да тұрады Өлеңді мәнерлеп хормен оқып, Нені? сұрақтарына жауап беретін сөздерді тап, қай сөйлем мүшесі болатынын айт. |
Сұрақтар төңірегінде ой бөліседі |
5 мин |
||
|
Жаттығу жұмыстары |
Тірек сөздерді пайдаланып, шағын эссе - мәтін
жазуға бағыттайды. |
Тірек сөздерді пайдаланып, шағын эссе - мәтін
жазу. |
8 мин |
||
|
«Ой – толғаныс кезеңі» |
|||||
|
Қорытындылау |
Дәптермен жұмыс жасатады |
Дәптермен жұмыс жасау арқылы мәтіннің мағынасын ашатын мақал-мәтел жазады |
6 мин |
||
|
Үйге тапсырма |
5-жаттығу |
Күнделікке жазып алады |
1 мин |
||
|
Бағалау |
Топтық, өзін-өзі бағалауы арқылы жиынтық бағалау жүргізеді |
Топтық бағалау, өзін-өзі бағалау жасайды |
1 мин |
||
|
Рефлексия |
«Бағалау терезесіне» стикер жапсыруды ұсынады |
«Бағалау терезесіне» стикер жапсырады |
1 мин |
||
шағым қалдыра аласыз













