|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
11.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелерінің байланысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мә тіннің мазмұнын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын болжау сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсету |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 3 сөйлем құрап жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап «Жылдам жауап» әдіс -Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері қандай сұраққа жауап береді? - Сөйлем мүшелерінің байланысын қалай анықтауға болады?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа. Сонан соң өлеңді оқы. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Ал сен өз қалаңа қандай сәулетті ғимараттар салар едің? |
Сөйлем құрап жазады Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжайды Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжайды(1б) -ғимараттарды атайды (1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық 32-жаттығу 111-бет смартфон |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Көңіл қойып оқысаң, екі жолдан тұратын мақал шығады. Сол мақалды тауып жаз. Сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сыз. Сөйлем мүшелерінің байланысын сызып көрсет. ЕББҚ Мақалды көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызады, байланысын табады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мақал құрастырады(1б) - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызады(1б) -сөйлем мүшелерінің байланысын табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 33-жаттығу 111 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттегі зат атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап оқы. Шыққан сөз туралы не білетініңді айт. ЕББҚ Шыққан сөз туралы не білетініңді айт. Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
сөз құрайды, сөзді қатыстырып сөйлем құрайды
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -сөз құрайды(1б) -шыққан сөз туралы әңгімелейді(1б) -шыққан сөзді қатыстырып сөйлем құрайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 34-жаттығу 111-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 35-жаттығу 112 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлем мүшелерінің байланысы ҚМЖ 3 сын
Сөйлем мүшелерінің байланысы ҚМЖ 3 сын
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Сәулет өнері |
||||
|
Күні: |
11.12.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлем мүшелерінің байланысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.7 сөйлемнің тұрлаулы (бастауыш, баяндауыш) жəне тұрлаусыз мүшелерін ажырату; 3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мә тіннің мазмұнын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұнын болжау сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсету |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі |
|
||
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 12 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 3 сөйлем құрап жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап «Жылдам жауап» әдіс -Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелері қандай сұраққа жауап береді? - Сөйлем мүшелерінің байланысын қалай анықтауға болады?
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Болжам» әдісі Тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжа. Сонан соң өлеңді оқы. ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: Ал сен өз қалаңа қандай сәулетті ғимараттар салар едің? |
Сөйлем құрап жазады Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады
Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді
тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжайды Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -сөйлем құрап жазады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -тақырыбы бойынша өлең мазмұнын болжайды(1б) -ғимараттарды атайды (1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Доп Оқулық 32-жаттығу 111-бет смартфон |
|
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Көңіл қойып оқысаң, екі жолдан тұратын мақал шығады. Сол мақалды тауып жаз. Сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сыз. Сөйлем мүшелерінің байланысын сызып көрсет. ЕББҚ Мақалды көшіріп жаз Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? «Бас,иық,тізе,аяқ» Бейнефильм ұсыну |
сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызады, байланысын табады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығуды қайталап жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -мақал құрастырады(1б) - әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады(1б) -сөйлем мүшелерінің астын тиісті сызықтармен сызады(1б) -сөйлем мүшелерінің байланысын табады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды ҚБ: Жарайсың! Тамаша! Керемет! |
Оқулық 33-жаттығу 111 –бет Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 9 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттегі зат атауларының алғашқы әріптерінен сөз құрап оқы. Шыққан сөз туралы не білетініңді айт. ЕББҚ Шыққан сөз туралы не білетініңді айт. Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырмадан не үйрендің? |
сөз құрайды, сөзді қатыстырып сөйлем құрайды
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -сөз құрайды(1б) -шыққан сөз туралы әңгімелейді(1б) -шыққан сөзді қатыстырып сөйлем құрайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 34-жаттығу 111-бет дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма 35-жаттығу 112 -бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз













