|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халдарова Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Сөйлем. Нан-тіршілік тірегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды Дәнді дақылдарды атайды |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Ашық микрофон» әдісі «Нан қоқымын шашпаңдар» өлеңін жатқа оқы. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Әңгіменің авторы жайлы қысқаша мағлұмат береді. 1-жаттығу ауызша орындалады. «Нан – тіршілік тірегі» мәтінімен жұмыс ұйымдастырылады. Мәтінді мұғалім дауыстап оқиды. Оқушылар өз ойларын айтып, мәтінді әрі қарай жалғастырады. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Нан түрлеріне топтастыру жасаңдар Үйлеріңде қандай нан түрлері пісіріледі? Өзің нанды жақсы көресің бе? Дәптермен жұмыс Көркем жазу Көркем жазуға берілген сөздерді жазады. ысырап ысырап ысырап тіршілік тіршілік тіршілік 2-жаттығу Ермек Өтетілеуұлының өлеңін көшіріп жазады. Атасындай бар астың- Тұр ғажайып ақ бидай. Асырайтын барша елді Біздің байлық-ақ бидай!
ФС тапырмасы 3-жаттығу. Жасырын тұрған дәнді дақыл атауларын тауып оқиды. Арпа, күріш, жүгері, бидай, тары сөздерін тауып оқиды. Тәтті тоқашты қандай ұндардан жасауға болатынын айтады. Жүгеріден жасалатын тәтті үлпектерді жақсы көретіндерін айтады. ҚЖ: «Аяқталмаған сөйлем» ойыны Оқушылар тақтаға жазылған сөйлемдердің ішінен өзіне ұнаған екі сөйлемді таңдап,жалғасын тауып жазады. Берілетін сөйлемдер: Ақты … . Суды бекер … . Нанды … . Тамақты тек оң қолмен … . Түнде судың бетін ашық … . Кері байланыс
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды Өлеңді жатқа оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды ТОптастыру жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Кестемен жұмыс жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Автор туралы мәліметтер айтады Мәтінді жүргізе,түсініп оқиды
Дескриптор: Көркем жазуға берілген сөздерді жазады. Өлеңді көшіріп жазады.
Тамаша!
Дескриптор: Дәнді дақылдардың атауын табады Кестемен жұмыс жасай алады Дескриптор: Сөйлемдерді аяқтай алады Сөйлемдердің негізгі ойын анықтайды
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері Жазу үлгісі Қимылдар Кесте Суреттер Парақтар Кері байланыс парағы |
||


|
ж |
б |
и |
д |
а |
й |
т |
к |
ү |
р |
і |
ш |
|
ә |
ү |
с |
и |
ө |
ғ |
ы |
ж |
а |
р |
л |
а |
|
м |
т |
г |
е |
р |
і |
т |
а |
р |
ы |
м |
к |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлем. Нан-тіршілік тірегі.
Сөйлем. Нан-тіршілік тірегі.
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Мәтін және сөйлем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Халдарова Н |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№47 сабақ. Сөйлем. Нан-тіршілік тірегі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.1.2 оқу түрлерін (тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.3.5.1 мұғалімнің қолдауымен сөз, сөйлем, мәтінді тексеру, қатені түзету. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды Дәнді дақылдарды атайды |
|||||
|
Құндылықтар: Наурыз айы: Тәуелсіздік пен отаншылдық |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ПЕН ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Ашық микрофон» әдісі «Нан қоқымын шашпаңдар» өлеңін жатқа оқы. Жаңа тақырып Оқулықпен жұмыс Әңгіменің авторы жайлы қысқаша мағлұмат береді. 1-жаттығу ауызша орындалады. «Нан – тіршілік тірегі» мәтінімен жұмыс ұйымдастырылады. Мәтінді мұғалім дауыстап оқиды. Оқушылар өз ойларын айтып, мәтінді әрі қарай жалғастырады. Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ Нан түрлеріне топтастыру жасаңдар Үйлеріңде қандай нан түрлері пісіріледі? Өзің нанды жақсы көресің бе? Дәптермен жұмыс Көркем жазу Көркем жазуға берілген сөздерді жазады. ысырап ысырап ысырап тіршілік тіршілік тіршілік 2-жаттығу Ермек Өтетілеуұлының өлеңін көшіріп жазады. Атасындай бар астың- Тұр ғажайып ақ бидай. Асырайтын барша елді Біздің байлық-ақ бидай!
ФС тапырмасы 3-жаттығу. Жасырын тұрған дәнді дақыл атауларын тауып оқиды. Арпа, күріш, жүгері, бидай, тары сөздерін тауып оқиды. Тәтті тоқашты қандай ұндардан жасауға болатынын айтады. Жүгеріден жасалатын тәтті үлпектерді жақсы көретіндерін айтады. ҚЖ: «Аяқталмаған сөйлем» ойыны Оқушылар тақтаға жазылған сөйлемдердің ішінен өзіне ұнаған екі сөйлемді таңдап,жалғасын тауып жазады. Берілетін сөйлемдер: Ақты … . Суды бекер … . Нанды … . Тамақты тек оң қолмен … . Түнде судың бетін ашық … . Кері байланыс
|
Өлеңді мәнерлеп оқиды Өлеңді жатқа оқиды Мәтінмен жұмыс жасайды ТОптастыру жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Жаттығу жасайды Кестемен жұмыс жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Көңіл күйлерін көтеріп отыру
Тамаша !
Дескриптор: Автор туралы мәліметтер айтады Мәтінді жүргізе,түсініп оқиды
Дескриптор: Көркем жазуға берілген сөздерді жазады. Өлеңді көшіріп жазады.
Тамаша!
Дескриптор: Дәнді дақылдардың атауын табады Кестемен жұмыс жасай алады Дескриптор: Сөйлемдерді аяқтай алады Сөйлемдердің негізгі ойын анықтайды
«Білім гүлі» әдісі |
Суреттер Оқулық
Суреттер
Жұмыс дәптері Жазу үлгісі Қимылдар Кесте Суреттер Парақтар Кері байланыс парағы |
||


|
ж |
б |
и |
д |
а |
й |
т |
к |
ү |
р |
і |
ш |
|
ә |
ү |
с |
и |
ө |
ғ |
ы |
ж |
а |
р |
л |
а |
|
м |
т |
г |
е |
р |
і |
т |
а |
р |
ы |
м |
к |

шағым қалдыра аласыз




















