Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Сөйлемдегі сөздердің байланысы
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
|||||
Күні: |
20.12.2023 ж |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Қорғанбаева Ж |
|||||
Сынып: 2 Б |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу 2.2.1.1- сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табады.Сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтайды |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. |
Оқушылар сабаққа назар аударады. |
|
|
||
Сабақтың ортасы |
Үй тапсырмасын тексеру 35-жаттығу 117- бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтінге ат қой. Мәтіннің түрін анықта Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.
Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады?
Топтық тапсырма 1.Тапсырма .Айна әдісі 1).Сөйлемдерді дұрыс орналастыр. 2).Сөйлемдердің байланысын сызбамен көрсет
.мідлек екпеткем неМ. .ыдуаж патқалапаж раҚ.2
2- Тапсырма Қажетті әріпті қойып жаз.
|
1.мәтіннің мазмұнын айтады 2. мәтінге ат қояды 3.мәтіннің түрін анықтайды 4. сөйлемдерді көшіріп жазады 5.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Дескриптор: 1.Сөйлемдерді дұрыс орналастырады- 2 бал 2.Сөйлемдердің байланысын сызбамен көрсетеді- 4 бал
2. Тапсырма Қажетті әріпті қойып жазады-4 бал |
Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын айтады(1б) -мәтінге ат қояды(1б) -мәтіннің түрін анықтайды(1б) -сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б)бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Сызба сызылған
Оқулық 38-жаттығу 118- бет Дәптер қаламсап
|
||
|
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Жеке сөздерді бір бөлек, өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр.
Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? |
1. жеке сөздерді жазады 2.өзара байланысқан сөздерді жазады
Сұраққа жауап береді
|
Дескриптор: -жеке сөздерді жазады(1б) -өзара байланысқан сөздерді жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа Дәптер қаламсап
|
||
Сабақтың соңы
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. Саралау тапсырмасы Имранға Шашылған сөйлемдерді ретімен орналастыр Төсек жинады. Ернар ерте тұрды. Бөлме таза. Шаң сүртті. Еден жуды.
Үйге тапсырма 41- жаттығу
|
1. көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады 2.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды
|
Оқулық 40 –жат 118 -119-бет Дәптер қаламсап
|
||
Кері байланыс |
Кері байланыс |
. Кері байланыс |
|
|