|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Марқабай Мереке |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.12.2023ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 59сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қиядағы ұя. 34 –37-жаттығулар. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын болжай алады Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға емес. Өзен Мөлдір,балықтар жүзеді,аквариум емес Бұл не? Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес. Көл Тақырыпты ашу Сөйлем құрап, ондағы сөздердің байланысын анықта.Сызба арқылы көрсет Жаңа тақырып Топтық жұмыс 34-жаттығу Мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжап көр. 1-топ Мәтінді оқы.Мәтін не туралы? 2-топ Мәтіндегі негізгі ойды анықта 3-топ Қос қыранның екі жерде ұясы бар сөйлемін көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсет «Видеоролик»
Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне жаз. Қырандар биікке ұя салады Сызба бойынша сөздерді орнына дұрыс қойып, сөйлемді оқы. Гауһар берілген тапсырманы орындады 35-жаттығу «Pin upp» әдісі Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастыр Тірек сөздер: Аяз ата,қалың қар, сырғанақ,балалар,зулатып,құмарлары қанғанша,ойнады. 36-жаттығу Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жаз. Медеу мұзайдыны Медеу- сырғанау айдыны. Онда адамдар сырғанап ойнайды. Біз мұзайдынға сырғанауға бардық. Кешке дейін алаңсыз сырғанап ойнадық. Үй тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Қ
Көру диктанты Қыс келді. Қар жауды. Балалар қар атысып ойнады. Күн суық болса да, балалар қар атысып ойнады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. «Рефлексия»
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа алып, жұмбақ құрастырады-1б Тапсырманы орындайды Дескриптор: Мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжайды-1б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б Сөйлемді көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б Мәтінмен жұмыс жасайды Дескриптор: Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастырады-1б Жаттығу жасайды Жеке жұмыс жасайды Әңгіме құрайды жазады Дескриптор: Сызба бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Әңгіме құрайды Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды < Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Қазақ
тілі
Бөлім:
Менің туған
өлкем
Педагогтің
аты-жөні:
Марқабай
Мереке
Күні:
09.12.2023ж
Сынып:
2сынып
Сабақтың
тақырыбы: №
59сабақ Сөйлемдегі сөздердің
байланысы. Қиядағы ұя. 34
–37-жаттығулар.
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты: 2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен
тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді
қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме
құрау;
2.4.2.6 сөйлемдегі
бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді
табу;
Сабақтың
мақсаты Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын
болжай алады
Сурет бойынша әңгіме
құрастырып жазады
Құндылықтар
Ұлттық мүдде: қазақ
тілінің қолдану аясын
кеңейту
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткенді
пысықтау 5
минут Сабақ тың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 6минут Қосымша
тапсырма 2минут Кері
байланыс 5
минут Психологиялық ахуалды
жақсарту
Үй
тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық
тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ
құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін
басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға
емес. Өзен Мөлдір,балықтар
жүзеді,аквариум емес Бұл не?
Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес.
Көл Тақырыпты
ашу Сөйлем құрап, ондағы сөздердің
байланысын анықта.Сызба арқылы
көрсет Жаңа
тақырып Топтық
жұмыс 34-жаттығу Мәтін тақырыбы бойынша
мазмұнын болжап көр. 1-топ Мәтінді оқы.Мәтін не
туралы? 2-топ Мәтіндегі негізгі ойды
анықта 3-топ Қос қыранның екі жерде ұясы
бар сөйлемін көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен
көрсет «Видеоролик» Сөйлемдегі сөздердің
байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне
жаз. Қырандар биікке ұя
салады Сызба бойынша сөздерді орнына
дұрыс қойып, сөйлемді оқы. Гауһар берілген тапсырманы
орындады 35-жаттығу «Pin upp»
әдісі Берілген тірек сөздерді
пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме
құрастыр Тірек сөздер: Аяз ата,қалың
қар, сырғанақ,балалар,зулатып,құмарлары
қанғанша,ойнады. 36-жаттығу Сурет және сызба бойынша
әңгіме құрастырып жаз. Медеу
мұзайдыны Медеу- сырғанау айдыны. Онда
адамдар сырғанап ойнайды. Біз мұзайдынға сырғанауға бардық. Кешке
дейін алаңсыз сырғанап
ойнадық. Үй
тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп
жаз. Сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап Қ Көру
диктанты Қыс келді. Қар жауды. Балалар
қар атысып ойнады. Күн суық болса да, балалар
қар атысып
ойнады. Сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап. «Рефлексия»
Сабаққа дайындық жасап, жақсы
тілектер тілейді. Үй тапсырмасын
пысықтайды Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін
басшылыққа алып, жұмбақ
құрастырады-1б Тапсырманы
орындайды Дескриптор: Мәтін тақырыбы бойынша
мазмұнын болжайды-1б Мәтіндегі негізгі ойды
анықтайды-1б Сөйлемді көшіріп жазып, ондағы
сөздердің байланысын сызбамен
көрсетеді-1б Мәтінмен жұмыс
жасайды Дескриптор: Берілген тірек сөздерді
пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме
құрастырады-1б Жаттығу
жасайды Жеке жұмыс
жасайды Әңгіме
құрайды жазады Дескриптор: Сызба бойынша әңгіме
құрастырып жазады-1б Әңгіме
құрайды Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп
жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің
байланысын табады-1б Үй тапсырмасын
алады Қосымша жұмыс
жасайды < | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















