Тексерілді: Шадырманова.Ұ.О
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 57 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан 26 – 29-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады, сызбамен көрсетуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мақалды оқып, жатқа жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.Мақалдың мағынасын түсіндір. А
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Күн шықты. Дала нұрға боялды. Балалар сабаққа кетті. Үлкендер қысқа дайындалуда. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап бер 1.Кірпінің алдынан не шықты? 2.Олар не істеді? 3.Дәннің жақсы өсуіне не себеп болды? 4. Қалай ойлайсың,Оған судың пайдасы тиді ме? «Венн диаграммасы» әдісі Кірпі мен көртышқанға мінеземе бер.Олардың ұқсастықтары бар ма? 27-жаттығу Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап. Сөйлемдердегі сөздердің байланысын тап. Қ
Қатады қыста сіресіп. Су Сергіту сәті
28-жаттығу Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең төзімді түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар ҚЖ: Мектеп туралы сөйлем құрап жаз. Жазған сөйлеміңдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үлгі: Мен мектепте оқимын
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақалды оқып, жатқа жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып,шешуін табады-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жазады-1б Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б Дескриптор: Мектеп туралы сөйлем құрап жазады-1б Жазған сөйлеміндегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б «Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер
Сызбалар Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Су -тіршілік көзі. 30 – 33-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнынболжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгімеқұрау; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Сызба бойынша сөйлем құрап жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар Тақырыпты ашу Сөздерден сөйлем құрастыр Үлгі: Ұшақ биікке көтерілді Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу 30-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін не туралы? Жаңбырдың пайдасы бар ма? Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қой. ЕҚБ Ережеге сәйкес сөйлемдердегі сөздердің байланысын көрсет Айгүл балабақшаға барды Арман шанамен сырғанады ЕБҚ Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз
31-жаттығу Өлеңдегі сурет атауларын сөзбен жаз Кейде мөлдір ауаны Бұлт келіп жабады. Жаңбыр бұлттан тамады, Қар да бұлттан жауады. Сергіту сәті
Саралау тапсырмалары 32-жаттығу Сызбалар бойынша сөйлемдер құрап жаз 1-деңгей
2-деңгей
3деңгей
Үй тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға емес. Өзен Мөлдір,балықтар жүзеді,аквариум емес Бұл не? Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес. Көл ҚЖ: Сызбаға мұқият қара.Сызбаға тура келетін сөйлем құра.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Өлеңді жазады Жаттығу жасайды Саралау апсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтар қойып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Өлеңдегі сурет атауларын сөзбен жазады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Сызбалар бойынша сөйлемдер құрап жазады-1б
Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа алып, жұмбақ құрастырады-1б Дескриптор: Сызбаға тура келетін сөйлем құрайды-1б
«Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар
Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||









|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 59сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қиядағы ұя. 34 –37-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын болжай алады Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға емес. Өзен Мөлдір,балықтар жүзеді,аквариум емес Бұл не? Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес. Көл Тақырыпты ашу Сөйлем құрап, ондағы сөздердің байланысын анықта.Сызба арқылы көрсет Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Топтық жұмыс 34-жаттығу Мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжап көр. 1-топ Мәтінді оқы.Мәтін не туралы? 2-топ Мәтіндегі негізгі ойды анықта 3-топ Қос қыранның екі жерде ұясы бар сөйлемін көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсет ЕҚБ Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне жаз. Қырандар биікке ұя салады ЕБҚ Сызба бойынша сөздерді орнына дұрыс қойып, сөйлемді оқы. Гауһар берілген тапсырманы орындады 35-жаттығу Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастыр Тірек сөздер: Аяз ата,қалың қар, сырғанақ,балалар,зулатып,құмарлары қанғанша,ойнады. Сергіту сәті
36-жаттығу Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жаз. Медеу мұзайдыны Медеу- сырғанау айдыны. Онда адамдар сырғанап ойнайды. Біз мұзайдынға сырғанауға бардық. Кешке дейін алаңсыз сырғанап ойнадық. Үй тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Қ
ҚЖ: Көру диктанты Қыс келді. Қар жауды. Балалар қар атысып ойнады. Күн суық болса да, балалар қызыға ойнады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. Балалар қар атысып ойнады.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сурет бойынша әңгіме құрайды жазады Жаттығу жасайды Әңгіме құрайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа алып, жұмбақ құрастырады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Мәтінтақырыбы бойынша мазмұнын болжайды-1б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б Сөйлемді көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б
Тамаша жауап! Дескриптор: Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастырады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор: Көру арқылы сөздерді дұрыс жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б «Білім желкені» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық
Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 60сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс мезгілі.38 – 41-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын болжай алады Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Қ
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Мақал-мәтелдерді оқып,сөйлемдердегі сөздердің байланысын ата
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 38-жаттығу 1-топ Мәтінді түсініп оқы. Мәтіннің не туралы екенін айт.Мәтінге ат қой 2-топ Мәтінге ат қой, түрін анықтаңдар 3-топ Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаз.Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. ЕБҚ Қыс мезгілін сипаттап көр. ЕҚБ Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне жаз. Қалың киім суықты денеге өткізбейді Жұптық жұмыс 39-жаттығу Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр Өсімдіктер Су құй Табиғат ақ жаңбыр Нөсер суды ластама Көбелек шаңнан тазарады Бұта Сергіту сәті
Шығармашылық тапсырма 41-жаттығу Ребустың шешуіндегі сөз мәтіннің тақырыбы олатындай әңгіме құрастыр Ребус шешуі: Туған жер-алтын бесік Үй тапсырмасы 40-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. Біздің үй тауға жақын. Тау аласалау.Таудың етегіне ну қарағай болады. Ағаш арасында неше түрлі құстар болады. Олар зиянда жәндіктерді теріп жейді.Құстар табиғатқа пайдалы. ҚЖ: Шығармашалық тапсырма «Алғашқы қар» тақырыбына мәтін құрап жаз. Өзің қалаған бір сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Әңгіме құрайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды,мәтіннің не туралы екенін айтады-1б Мәтінге ат қояды, түрін анықтайды-1б Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жазып,сөздердің байланысын табады-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастырып жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор: «Алғашқы қар» тақырыбына мәтін құрап жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлемдегі сөздердің байланысы.
Сөйлемдегі сөздердің байланысы.
Тексерілді: Шадырманова.Ұ.О
|
Білім беру ұйымының атауы |
Кәусар-Бұлақ орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 57 сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Кірпі мен көртышқан 26 – 29-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлемдегі сөздердің байланысын таба алады, сызбамен көрсетуді үйренеді Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 25-жаттығу Мақалды оқып, жатқа жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.Мақалдың мағынасын түсіндір. А
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Күн шықты. Дала нұрға боялды. Балалар сабаққа кетті. Үлкендер қысқа дайындалуда. Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 26-жаттығу Мәтінді түсініп оқы Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап бер 1.Кірпінің алдынан не шықты? 2.Олар не істеді? 3.Дәннің жақсы өсуіне не себеп болды? 4. Қалай ойлайсың,Оған судың пайдасы тиді ме? «Венн диаграммасы» әдісі Кірпі мен көртышқанға мінеземе бер.Олардың ұқсастықтары бар ма? 27-жаттығу Жұмбақты қатесіз көшіріп жаз. Шешуін тап. Сөйлемдердегі сөздердің байланысын тап. Қ
Қатады қыста сіресіп. Су Сергіту сәті
28-жаттығу Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең төзімді түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар ҚЖ: Мектеп туралы сөйлем құрап жаз. Жазған сөйлеміңдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет. Үлгі: Мен мектепте оқимын
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жұмбақты шешеді Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мақалды оқып, жатқа жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б ҚБ: «Медаль» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтарды толықтырып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып,шешуін табады-1б Сөйлемдердегі сөздердің байланысын табады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жазады-1б Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б Дескриптор: Мектеп туралы сөйлем құрап жазады-1б Жазған сөйлеміндегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б «Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер
Сызбалар Суреттер оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 58сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Су -тіршілік көзі. 30 – 33-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнынболжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгімеқұрау; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Сызба бойынша сөйлем құрап жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 29-жаттығу Шығармашылық тапсырма Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастасаң, су туралы мақалды оқисың. Мақалды оқы. Дәптеріңе жаз. Судың да сұрауы бар Тақырыпты ашу Сөздерден сөйлем құрастыр Үлгі: Ұшақ биікке көтерілді Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Мемлекеттік тілді білу 30-жаттығу Мәтінді түсініп оқы. Мәтін не туралы? Жаңбырдың пайдасы бар ма? Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар қой. ЕҚБ Ережеге сәйкес сөйлемдердегі сөздердің байланысын көрсет Айгүл балабақшаға барды Арман шанамен сырғанады ЕБҚ Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз
31-жаттығу Өлеңдегі сурет атауларын сөзбен жаз Кейде мөлдір ауаны Бұлт келіп жабады. Жаңбыр бұлттан тамады, Қар да бұлттан жауады. Сергіту сәті
Саралау тапсырмалары 32-жаттығу Сызбалар бойынша сөйлемдер құрап жаз 1-деңгей
2-деңгей
3деңгей
Үй тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға емес. Өзен Мөлдір,балықтар жүзеді,аквариум емес Бұл не? Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес. Көл ҚЖ: Сызбаға мұқият қара.Сызбаға тура келетін сөйлем құра.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Өлеңді жазады Жаттығу жасайды Саралау апсырмасын орындайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Әр қатардағы қайталанып отырған әріптерді сызып тастап, су туралы мақалды оқиды-б ҚБ: «Баскетбол» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды-1б Сұрақтар қойып, оларға жауап береді-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Өлеңдегі сурет атауларын сөзбен жазады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Сызбалар бойынша сөйлемдер құрап жазады-1б
Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа алып, жұмбақ құрастырады-1б Дескриптор: Сызбаға тура келетін сөйлем құрайды-1б
«Телефон» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар
Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||









|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 59сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қиядағы ұя. 34 –37-жаттығулар. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау; 2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын болжай алады Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 33-жаттығу Шығармашылық тапсырма Өзен,көл туралы жұмбақ құрастырып көр. Ол үшін төмендегі жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа ал. Әдемі,сылдырап ағады, жылға емес. Өзен Мөлдір,балықтар жүзеді,аквариум емес Бұл не? Көл Үлгі: Жылтырап жатады,айна емес. Көл Тақырыпты ашу Сөйлем құрап, ондағы сөздердің байланысын анықта.Сызба арқылы көрсет Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Топтық жұмыс 34-жаттығу Мәтін тақырыбы бойынша мазмұнын болжап көр. 1-топ Мәтінді оқы.Мәтін не туралы? 2-топ Мәтіндегі негізгі ойды анықта 3-топ Қос қыранның екі жерде ұясы бар сөйлемін көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсет ЕҚБ Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне жаз. Қырандар биікке ұя салады ЕБҚ Сызба бойынша сөздерді орнына дұрыс қойып, сөйлемді оқы. Гауһар берілген тапсырманы орындады 35-жаттығу Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастыр Тірек сөздер: Аяз ата,қалың қар, сырғанақ,балалар,зулатып,құмарлары қанғанша,ойнады. Сергіту сәті
36-жаттығу Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жаз. Медеу мұзайдыны Медеу- сырғанау айдыны. Онда адамдар сырғанап ойнайды. Біз мұзайдынға сырғанауға бардық. Кешке дейін алаңсыз сырғанап ойнадық. Үй тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Қ
ҚЖ: Көру диктанты Қыс келді. Қар жауды. Балалар қар атысып ойнады. Күн суық болса да, балалар қызыға ойнады. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. Балалар қар атысып ойнады.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Сурет бойынша әңгіме құрайды жазады Жаттығу жасайды Әңгіме құрайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Жұмбақ құрастыру кестесін басшылыққа алып, жұмбақ құрастырады-1б ҚБ: «Бәйге» әдісі
Дескриптор: Мәтінтақырыбы бойынша мазмұнын болжайды-1б Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды-1б Сөйлемді көшіріп жазып, ондағы сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді-1б
Тамаша жауап! Дескриптор: Берілген тірек сөздерді пайдаланып, «Қысқы ойын» тақырыбына әңгіме құрастырады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор: Көру арқылы сөздерді дұрыс жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б «Білім желкені» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық
Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
2сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 60сабақ Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс мезгілі.38 – 41-жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/ пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау; 2.2.3.1 мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру; 2.4.2.6 сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін мазмұны бойынша мазмұнын болжай алады Сурет бойынша әңгіме құрастырып жазады |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ жүрген жерде ырыс бірге жүреді |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Үй тапсырмасы 37-жаттығу Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап Қ
Тақырыпты ашу Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Мақал-мәтелдерді оқып,сөйлемдердегі сөздердің байланысын ата
Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Топтық жұмыс 38-жаттығу 1-топ Мәтінді түсініп оқы. Мәтіннің не туралы екенін айт.Мәтінге ат қой 2-топ Мәтінге ат қой, түрін анықтаңдар 3-топ Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаз.Сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. ЕБҚ Қыс мезгілін сипаттап көр. ЕҚБ Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызба арқылы көрсетіп, сұрақтарын үстіне жаз. Қалың киім суықты денеге өткізбейді Жұптық жұмыс 39-жаттығу Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр Өсімдіктер Су құй Табиғат ақ жаңбыр Нөсер суды ластама Көбелек шаңнан тазарады Бұта Сергіту сәті
Шығармашылық тапсырма 41-жаттығу Ребустың шешуіндегі сөз мәтіннің тақырыбы олатындай әңгіме құрастыр Ребус шешуі: Туған жер-алтын бесік Үй тапсырмасы 40-жаттығу Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жаз Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап. Біздің үй тауға жақын. Тау аласалау.Таудың етегіне ну қарағай болады. Ағаш арасында неше түрлі құстар болады. Олар зиянда жәндіктерді теріп жейді.Құстар табиғатқа пайдалы. ҚЖ: Шығармашалық тапсырма «Алғашқы қар» тақырыбына мәтін құрап жаз. Өзің қалаған бір сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.
|
Сабаққа дайындық жасап, жақсы тілектер тілейді. Үй тапсырмасын пысықтайды Тапсырманы орындайды Мәтінмен жұмыс жасайды Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жаттығу жасайды Әңгіме құрайды Үй тапсырмасын алады Қосымша жұмыс жасайды Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Сөйлемдерді қатесіз көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б ҚБ: «Өзін өзі бағалау» әдісі
Дескриптор: Мәтінді түсініп оқиды,мәтіннің не туралы екенін айтады-1б Мәтінге ат қояды, түрін анықтайды-1б Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жазып,сөздердің байланысын табады-1б Тамаша жауап!
Дескриптор: Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастырып жазады-1б Жарайсыңдар!
Дескриптор: Сурет және сызба бойынша әңгіме құрастырып жазады-1б Дескриптор: Көп нүктенің орнына керекті сөзді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б Дескриптор: «Алғашқы қар» тақырыбына мәтін құрап жазады-1б Сөйлемдегі сөздердің байланысын табады-1б «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер оқулық Жұмыс дәптері
Таратпа парақтар Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Сызбалар оқулық Жұмыс дәптері Суреттер Жұмыс дәптері Кері байланыс тақтасы |
||


шағым қалдыра аласыз

































