|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу 2.2.1.1- сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін түрлерін анықтау Сөйлемдегі сөздердің байланысын табу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 35-жаттығу 117- бет «Ой қозғау» Сызба бойынша сөйлем құрастырыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтінге ат қой. Мәтіннің түрін анықта Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? |
Берілген тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады
Сызба бойынша сөйлем құрастырады.
1.мәтіннің мазмұнын айтады 2. мәтінге ат қояды 3.мәтіннің түрін анықтайды 4. сөйлемдерді көшіріп жазады 5.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын айтады(1б) -мәтінге ат қояды(1б) -мәтіннің түрін анықтайды(1б) -сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б)бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Сызба сызылған слайд Оқулық 38-жаттығу 118- бет Дәптер қаламсап |
|
|
9 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Жеке сөздерді бір бөлек, өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? «Көңіл - күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. жеке сөздерді жазады 2.өзара байланысқан сөздерді жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -жеке сөздерді жазады(1б) -өзара байланысқан сөздерді жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? «Көңіл - күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады 2.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 40 –жат 118 -119-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма: 41 –жаттығу 119 бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлемдегі сөздердің байланысы ҚМЖ 2 сын
Сөйлемдегі сөздердің байланысы ҚМЖ 2 сын
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||
|
Бөлімі: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу 2.2.1.1- сұрақ қою арқылы (не істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу/сипаттау/пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы) анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтін түрлерін анықтау Сөйлемдегі сөздердің байланысын табу |
||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 35-жаттығу 117- бет «Ой қозғау» Сызба бойынша сөйлем құрастырыңдар.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін не туралы? Мәтінге ат қой. Мәтіннің түрін анықта Мәтіннің алғашқы екі сөйлемін көшіріп жаз. Сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсет.
ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? |
Берілген тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады
Сызба бойынша сөйлем құрастырады.
1.мәтіннің мазмұнын айтады 2. мәтінге ат қояды 3.мәтіннің түрін анықтайды 4. сөйлемдерді көшіріп жазады 5.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тірек сөздерді пайдаланып, әңгіме құрастырады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын айтады(1б) -мәтінге ат қояды(1б) -мәтіннің түрін анықтайды(1б) -сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б)бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Сызба сызылған слайд Оқулық 38-жаттығу 118- бет Дәптер қаламсап |
|
|
9 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жеке жұмыс «Құрастыр» әдісі Жеке сөздерді бір бөлек, өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? «Көңіл - күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. жеке сөздерді жазады 2.өзара байланысқан сөздерді жазады Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -жеке сөздерді жазады(1б) -өзара байланысқан сөздерді жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа Дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 10 мин
|
3-тапсырма Жұптық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, көшіріп жаз. Қарамен жазылған сөйлемдегі сөздердің байланысын тап.
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сөйлемдегі сөздердің байланысын қалай табуға болады? «Көңіл - күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып, сөйлемдерді көшіріп жазады 2.сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы бағалау Дескриптор: -көп нүктенің орнына керекті сөздерді қойып,сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -сөйлемдегі сөздердің байланысын сызбамен көрсетеді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 40 –жат 118 -119-бет Дәптер қаламсап |
|
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 доп) Үйге тапсырма: 41 –жаттығу 119 бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды. |
«Комментарий» арқылы |
«Баскетбол» тақтасы Балалар дың аттары жазылған ұяшықтар доптар таратпасы |
|
шағым қалдыра аласыз














