|
Бөлім |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Күні: |
26.12.2024ж |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сиякулова И.П. |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Б» |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 * тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/ сызбалар таңдау/ сипаттау 2.4.2.1*оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап береді, сөйлем жазады. Сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын табады; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Бірлік пен ынтымақ айы» Бірлік және ынтымақтастық ұғымдарын түсіндіру |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин)
2 минут 5 минут 10 минут |
Күнделікті шаралар: 1.Сәлемдесу; 2.Түгелдеу;
3.Психологиялық
дайындық 1.тапсырма. «Жұмбақ» шешіп көрелік. Шана зырғып желетін Коньки шаңғы тебетін. Аққала жасап ойнайтын, Қай мезгіл деп ойлайсың? (Қыс)
Олай болса бүгін біз «Қыс мезгілі туралы мәтінмен танысамыз. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. 2. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттерді тірек сөздермен сөйлету. 1.Қыс келді 2.Қар жауды 3.Өзен, су қатады 4.Киімдер киеді 5.Аққала жасайды
3.Олай болса алдымыздағы қыс мәтініне назар аударайық. Мұғалім оқып береді. Тізбектей оқыту. Мәтін Қыс келді. Түн ұзара бастады. Қар қалың жауды. Қыстың аязы қатты болады. Өзен суы мұз болып қатты. Қыста барлық адамдар қалың киім киеді. Өйткені ол суықты денеге өткізбейді. Сонымен қатар дененің жылуын сақтайды. Себебі, қалың киімнің арасында ауа бар. Ол даланың суығын ішке жібермейді. Қыстың сәні не? Қар Осы сөзге қатыстырып сөйлем құра?
3
Қ Байланысатын сөздер:
Қ |
1.Ынтымақтық атмосфересы қалыптасады; 2.Назарларын сабаққа аударады. 2.Жұмбақтың шешімін тапты. (Қыс мезгілі) Оқушылар сабақтың тақырыбымен танысады. Суреттерді сөз тіркестерімен байланыстырды.
Оқушылар мәтінді оқиды, ат қояды, сұрақтарға жауап береді
Сөздердің байланысын тауып, сызбамен көрсетеді |
ҚБ. Мұғалім бағалауы
Дескриптор [1]: Жұмбақтың шешуін табады.1б
Дескриптор [2]: Суреттермен сөз тіркестерін байланыстырады
Дескриптор [2]: Сұраққа жауап береді Сөйлем құрайды Дескриптор [1]: Сөздердің байланысын табады
|
Қазақ тілі оқулығы Алматы «Атамұ-ра» баспасы, 2022 жыл Қыс мезгілі туралы бейнебаян https://youtu.be/67-hWR2TRVM?si=o8vJWL3LS6bbaTrw Туған өлке қыс туралы суреттер,
Суреттер, сөздер Мәтін, тақта. |
||||||||||||
|
Сабақ- тың ортасы 10 минут Сергіту сәті 2 минут |
Функционалдық сауаттылық: «Тұжырым кестесі» әдісі І Жауап
І топ
п
І Жауап
І Жауап
ІІІ топ
Сергіту сәті: Қар жауады жапалақтап, Балалар жүр шапалақтап. Балалар тон киеді, Аяз беттен сүйеді |
«Тұжырым кестесі» әдісі Тапсырма қадамдары: 1.Қар қайдан ,қалай пайда болатынын айтады. 2. Қыс қандай мезгіл,қыста адамдар неге қалың киінеді,қалай киінгені дұрыс екенін айтады; 3. Балалар қыста қалың киініп алса,ойнап жүргенде не үшін терлейтінін,қалай киініп жүргені пайдалы екенін айтады.
2. ЕБҚ оқушы: 1. Қарапаайым сұрақтарға жауап береді. 2. Топтастарының көмегі (ЖАДА) 1. Топ басшы оңай сұрақтарды бөледі. 2. Жауабын еске түсіруге көмектеседі. Педагогтің қолдауы: 1. Мақтайды; 2. Жылы сөздер айтады. Сергіту сәтін іс қимылмен көрсете отырып жасайды. |
Дескриптор:[3]: 1.Қар қайдан,қалай пайда болатынын айтады. 2.Қыста адамдар неге қалың киінетінін айтады. 3. Балалар қыста қалың киініп алса,ойнап жүріп, неге терлеп кетеді,не істеу қажет екенін айтады.
|
Таратпа қима қағаздар
Тапсыр-малар
https://youtu.be/mBhBb29tCTE?si=TZhJqDT-Gv0lVZdG
әуен |
||||||||||||
|
5 минут |
4.Жеке жұмыс. «Шам жағу» әдісі. Адасқан сөздер,сөз тіркестері беріледі.Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр
|
4. «Шам жағу» әдісі Тапсырма қадамдары: 1.Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр 2.Балалар тапсырманы жеке орындады. Педагогтің қолдауы: 1. Мақтайды; 2. Жылы сөздер айтады. |
Дескриптор[2]: Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастырады
|
Таратпа лы қима қағаздар
Оқулық
сөздер |
||||||||||||
|
Кері байла-ныс 3 минут |
|
Кері байланыс береді |
|
|
||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма:120 бет , 46-жаттығу |
|
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс
Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс
|
Бөлім |
Менің туған өлкем |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||||||||||||
|
Күні: |
26.12.2024ж |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сиякулова И.П. |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
2 «Б» |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы. Қыс |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 * тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оған сәйкес фото/сюжетті суреттер/ сызбалар таңдау/ сипаттау 2.4.2.1*оқыған/аудио/бейне материалдың мазмұны бойынша жиі қолданылатын сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап (сөйлем) жазу. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді Сөздер мен сөз тіркестерін қатыстырып сұраққа жауап береді, сөйлем жазады. Сөйлемдегі сөз тіркестерінің байланысын табады; |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
«Бірлік пен ынтымақ айы» Бірлік және ынтымақтастық ұғымдарын түсіндіру |
|||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин)
2 минут 5 минут 10 минут |
Күнделікті шаралар: 1.Сәлемдесу; 2.Түгелдеу;
3.Психологиялық
дайындық 1.тапсырма. «Жұмбақ» шешіп көрелік. Шана зырғып желетін Коньки шаңғы тебетін. Аққала жасап ойнайтын, Қай мезгіл деп ойлайсың? (Қыс)
Олай болса бүгін біз «Қыс мезгілі туралы мәтінмен танысамыз. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты таныстырылады. 2. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Суреттерді тірек сөздермен сөйлету. 1.Қыс келді 2.Қар жауды 3.Өзен, су қатады 4.Киімдер киеді 5.Аққала жасайды
3.Олай болса алдымыздағы қыс мәтініне назар аударайық. Мұғалім оқып береді. Тізбектей оқыту. Мәтін Қыс келді. Түн ұзара бастады. Қар қалың жауды. Қыстың аязы қатты болады. Өзен суы мұз болып қатты. Қыста барлық адамдар қалың киім киеді. Өйткені ол суықты денеге өткізбейді. Сонымен қатар дененің жылуын сақтайды. Себебі, қалың киімнің арасында ауа бар. Ол даланың суығын ішке жібермейді. Қыстың сәні не? Қар Осы сөзге қатыстырып сөйлем құра?
3
Қ Байланысатын сөздер:
Қ |
1.Ынтымақтық атмосфересы қалыптасады; 2.Назарларын сабаққа аударады. 2.Жұмбақтың шешімін тапты. (Қыс мезгілі) Оқушылар сабақтың тақырыбымен танысады. Суреттерді сөз тіркестерімен байланыстырды.
Оқушылар мәтінді оқиды, ат қояды, сұрақтарға жауап береді
Сөздердің байланысын тауып, сызбамен көрсетеді |
ҚБ. Мұғалім бағалауы
Дескриптор [1]: Жұмбақтың шешуін табады.1б
Дескриптор [2]: Суреттермен сөз тіркестерін байланыстырады
Дескриптор [2]: Сұраққа жауап береді Сөйлем құрайды Дескриптор [1]: Сөздердің байланысын табады
|
Қазақ тілі оқулығы Алматы «Атамұ-ра» баспасы, 2022 жыл Қыс мезгілі туралы бейнебаян https://youtu.be/67-hWR2TRVM?si=o8vJWL3LS6bbaTrw Туған өлке қыс туралы суреттер,
Суреттер, сөздер Мәтін, тақта. |
||||||||||||
|
Сабақ- тың ортасы 10 минут Сергіту сәті 2 минут |
Функционалдық сауаттылық: «Тұжырым кестесі» әдісі І Жауап
І топ
п
І Жауап
І Жауап
ІІІ топ
Сергіту сәті: Қар жауады жапалақтап, Балалар жүр шапалақтап. Балалар тон киеді, Аяз беттен сүйеді |
«Тұжырым кестесі» әдісі Тапсырма қадамдары: 1.Қар қайдан ,қалай пайда болатынын айтады. 2. Қыс қандай мезгіл,қыста адамдар неге қалың киінеді,қалай киінгені дұрыс екенін айтады; 3. Балалар қыста қалың киініп алса,ойнап жүргенде не үшін терлейтінін,қалай киініп жүргені пайдалы екенін айтады.
2. ЕБҚ оқушы: 1. Қарапаайым сұрақтарға жауап береді. 2. Топтастарының көмегі (ЖАДА) 1. Топ басшы оңай сұрақтарды бөледі. 2. Жауабын еске түсіруге көмектеседі. Педагогтің қолдауы: 1. Мақтайды; 2. Жылы сөздер айтады. Сергіту сәтін іс қимылмен көрсете отырып жасайды. |
Дескриптор:[3]: 1.Қар қайдан,қалай пайда болатынын айтады. 2.Қыста адамдар неге қалың киінетінін айтады. 3. Балалар қыста қалың киініп алса,ойнап жүріп, неге терлеп кетеді,не істеу қажет екенін айтады.
|
Таратпа қима қағаздар
Тапсыр-малар
https://youtu.be/mBhBb29tCTE?si=TZhJqDT-Gv0lVZdG
әуен |
||||||||||||
|
5 минут |
4.Жеке жұмыс. «Шам жағу» әдісі. Адасқан сөздер,сөз тіркестері беріледі.Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр
|
4. «Шам жағу» әдісі Тапсырма қадамдары: 1.Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастыр 2.Балалар тапсырманы жеке орындады. Педагогтің қолдауы: 1. Мақтайды; 2. Жылы сөздер айтады. |
Дескриптор[2]: Жеке сөздерді бір бөлек,өзара байланысқан сөздерді бір бөлек топтастырады
|
Таратпа лы қима қағаздар
Оқулық
сөздер |
||||||||||||
|
Кері байла-ныс 3 минут |
|
Кері байланыс береді |
|
|
||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма:120 бет , 46-жаттығу |
|
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















