|
Бөлім: |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|
Студенттің аты-жөні |
Қарифолла Аңсар |
|
Күні: |
14.12.2021ж |
|
Сынып: |
2В |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы Су -тіршілік көзі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтауды пысықтаймыз. 2.2.3.1 – сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табуды. 2.3.6.1 – дұрыс құрастырылмаған сөздерді қайта құрастыруды үйренеміз. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың Ортасы 20 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың көңіл күйлерін сурап, сабақты бастау. Өткенді пысықтау. "Таңда да таста" әдісі Оқушылар өткен сабақтарға байланысты жеке жеке парақтарға сұрақтар жазады. Осыдан кейін шеңберге тұрып жазған қолдарындағы парақты мыжғылап, қарама қарсы беттегі оқушыларға лақтырады. Қағазды алған оқушы сол сұраққа жауап береді. (Ө.Қ)1-тапсырма Мәтінді түсініп оқыу.
Сұрақтарға жауап беру.
(Ұ,Қ)2-тапсырма Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып. Шешуін тап. Аяғы жоқ, қолы жоқ, Бірақ тыныш тұрмайды. Сақтамасаң- қорын тек, Барша тірлік құрайды. Шешуі(су ) (Ө, Қ) 3-тапсырма Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрайды. Керекті сөздер: қия шыңнан, тасты бұзып, ақ жалданып, құлақ жарар
(Ұ, Қ) 4-тапсырма Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең шыдамды түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. (Ө, Қ) 5-тапсырма Меңзер бағыты бойынша бір әріп тастай отырып, мақал құрастырып оқы.
|
Сәлеметсіз бе Бүгінгі сабаққа дайынбыз.
Сабақтың тақырыбын таныстыру. Мәтінді түсініп оқыу. Сұрақтарға жауап беру.
Дәптермен жумыс жасайды, жұмбақтың шешуін табады. Жұмбақтағы сөйлемдерден сөздердің байланысын табады.
Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрастырады, Өздік жұмыс жасайды.
Дұрыс құрастырылмаған мәтінді дұрыстап жазады, алдымен ауызға құрастырып көреді.
Меңзер бағыты бойынша бір әріп тастай отырып мақал құрастырып оқыйды, алдымен ауызға құрастырып көреді.
|
10 баллдық шкала бойынша (фишкамен) жүргізіледі. 1-3балл- «Нашар» 4-5балл-«Қанағаттанарлық» 6-7балл-«Жақсы» 8-10балл-«Өте жақсы» Қызыл фишка-1 балл Сары фишка-2 балл Көк фишка-3 балл
|
Оқулық, Таныстыры лым. Жұмыс дәптері Көрнектілік Таратпа материал Кеспе қағаз |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия. «сағат тілі » сабақты бағалау Балалар қандай деңгейде болса, сондай сағат тілін бояйды. 1-3. Сабақты түсіндім 4-7.Қайталауым керек 8-12.Қиын болды. |
Сабаққа кері байланыс жасайды
|
ҚБ қойыла-ды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлемдегі сөздердің байланысы Су -тіршілік көзі
Сөйлемдегі сөздердің байланысы Су -тіршілік көзі
|
Бөлім: |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|
Студенттің аты-жөні |
Қарифолла Аңсар |
|
Күні: |
14.12.2021ж |
|
Сынып: |
2В |
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы Су -тіршілік көзі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 – сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтауды пысықтаймыз. 2.2.3.1 – сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табуды. 2.3.6.1 – дұрыс құрастырылмаған сөздерді қайта құрастыруды үйренеміз. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 минут Сабақтың Ортасы 20 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың көңіл күйлерін сурап, сабақты бастау. Өткенді пысықтау. "Таңда да таста" әдісі Оқушылар өткен сабақтарға байланысты жеке жеке парақтарға сұрақтар жазады. Осыдан кейін шеңберге тұрып жазған қолдарындағы парақты мыжғылап, қарама қарсы беттегі оқушыларға лақтырады. Қағазды алған оқушы сол сұраққа жауап береді. (Ө.Қ)1-тапсырма Мәтінді түсініп оқыу.
Сұрақтарға жауап беру.
(Ұ,Қ)2-тапсырма Жұмбақты қатесіз көшіріп жазып. Шешуін тап. Аяғы жоқ, қолы жоқ, Бірақ тыныш тұрмайды. Сақтамасаң- қорын тек, Барша тірлік құрайды. Шешуі(су ) (Ө, Қ) 3-тапсырма Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрайды. Керекті сөздер: қия шыңнан, тасты бұзып, ақ жалданып, құлақ жарар
(Ұ, Қ) 4-тапсырма Дұрыс құрастырылмаған мәтінді қайта құрастырып жаз. Ал сусыз үш күнге ғана шыдайды. Шөлге ең шыдамды түйенің өзі сусыз сегіз тәулікке ғана шыдайды. Тамақ жемеген адам бір айға дейін шыдай алады. (Ө, Қ) 5-тапсырма Меңзер бағыты бойынша бір әріп тастай отырып, мақал құрастырып оқы.
|
Сәлеметсіз бе Бүгінгі сабаққа дайынбыз.
Сабақтың тақырыбын таныстыру. Мәтінді түсініп оқыу. Сұрақтарға жауап беру.
Дәптермен жумыс жасайды, жұмбақтың шешуін табады. Жұмбақтағы сөйлемдерден сөздердің байланысын табады.
Керекті сөздерді пайдаланып өлең құрастырады, Өздік жұмыс жасайды.
Дұрыс құрастырылмаған мәтінді дұрыстап жазады, алдымен ауызға құрастырып көреді.
Меңзер бағыты бойынша бір әріп тастай отырып мақал құрастырып оқыйды, алдымен ауызға құрастырып көреді.
|
10 баллдық шкала бойынша (фишкамен) жүргізіледі. 1-3балл- «Нашар» 4-5балл-«Қанағаттанарлық» 6-7балл-«Жақсы» 8-10балл-«Өте жақсы» Қызыл фишка-1 балл Сары фишка-2 балл Көк фишка-3 балл
|
Оқулық, Таныстыры лым. Жұмыс дәптері Көрнектілік Таратпа материал Кеспе қағаз |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия. «сағат тілі » сабақты бағалау Балалар қандай деңгейде болса, сондай сағат тілін бояйды. 1-3. Сабақты түсіндім 4-7.Қайталауым керек 8-12.Қиын болды. |
Сабаққа кері байланыс жасайды
|
ҚБ қойыла-ды. |
|
шағым қалдыра аласыз

















