Маңғыстау облысы,Бейнеу ауданы
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп» КММ-нің
Бастауыш сынып мұғалімі
Жолдасова Замира Онгайбаевна
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем құрау дағдыларын жетілдіру |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Шаттық шеңбері Қайырлы таң досым. Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр кезі, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! |
Оқушылар дың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
Жұлдызша лар үлестіру арқылы |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақты миға шабуыл, қызығушылықты ояту әдісімен бастаймыз 1-тапсырма:Ой қозғау
2-тапсырма: Мәтінді буынға бөліп оқы. Алғашқы сөйлемдегі дауыссыз дыбыстардың астын сыз. Қияр, қоюлана, жиюлы деген сөдерді буынға бөліп жаз Көмек Салтанат пен Әлия қияр жинауға көмектесті. Түстен кейін аспанда бұлт қоюлана түсті. Жаңбыр құйып кетті. Олар жиюлы қиярды бір жерге тасыды. Үстін жапты. Сөйтіп қиярды бүлінуден сақтап қалды. Қияр – пайдалы көкеніс. 3-тапсырма: Сурет бойынша кестені толтыр
4-тапсырма:Сөйлем мен мәтінің өзгешелігінсалыстыра отырып венн диаграммасын құру
|
Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазады. Зейіндері сабаққа ауады. Тапсырма лар орындауға дайындала ды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Смайликтер» арқылы «Шапалақ» әдісі «Бас бамақ» әдісі |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» Бүгін мен ...... білдім Мен үшін ....... қызық болды Маған..... тапсырмаларды орындау оңай болды |
Пікір жазылған парақтарға өз ойларын жазып, сабаққа кері байланыс береді |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлемнің мәтіннен өзгешелігі
Сөйлемнің мәтіннен өзгешелігі
Маңғыстау облысы,Бейнеу ауданы
«Атамекен жалпы білім беретін мектеп» КММ-нің
Бастауыш сынып мұғалімі
Жолдасова Замира Онгайбаевна
|
Сабақтың тақырыбы |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем құрау дағдыларын жетілдіру |
||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Шаттық шеңбері Қайырлы таң досым. Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр кезі, Сәттілікке толсын. Біздің алар бағамыз, Кілең бестік болсын! |
Оқушылар дың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
Жұлдызша лар үлестіру арқылы |
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Сабақты миға шабуыл, қызығушылықты ояту әдісімен бастаймыз 1-тапсырма:Ой қозғау
2-тапсырма: Мәтінді буынға бөліп оқы. Алғашқы сөйлемдегі дауыссыз дыбыстардың астын сыз. Қияр, қоюлана, жиюлы деген сөдерді буынға бөліп жаз Көмек Салтанат пен Әлия қияр жинауға көмектесті. Түстен кейін аспанда бұлт қоюлана түсті. Жаңбыр құйып кетті. Олар жиюлы қиярды бір жерге тасыды. Үстін жапты. Сөйтіп қиярды бүлінуден сақтап қалды. Қияр – пайдалы көкеніс. 3-тапсырма: Сурет бойынша кестені толтыр
4-тапсырма:Сөйлем мен мәтінің өзгешелігінсалыстыра отырып венн диаграммасын құру
|
Оқушылар тақырыпты дәптерлеріне жазады. Зейіндері сабаққа ауады. Тапсырма лар орындауға дайындала ды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды Тапсырма ларды орындайды |
«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі «Смайликтер» арқылы «Шапалақ» әдісі «Бас бамақ» әдісі |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлем» Бүгін мен ...... білдім Мен үшін ....... қызық болды Маған..... тапсырмаларды орындау оңай болды |
Пікір жазылған парақтарға өз ойларын жазып, сабаққа кері байланыс береді |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз





















