Сабақ: Қазақ тілі
|
Мектеп : №
5А.Байтұрсынов жом
|
|
|
Күні: 14
09.2017
|
Мұғалімнің аты-жөні:
Оразбаева Н
|
|
|
Сынып: 5
|
Тақырыбы: Сөйлеу
мәдениеті.Амандасу,қоштасу.
|
|
|
Сабаққа негізделген оқу
мақсаты
|
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну
(5.О1)
|
|
|
Сабақ
мақсаттары:
|
Барлық оқушылар: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсіне алады.
|
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсініп, анықтай алады.
|
|
|
Кейбір оқушылар: Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсініп дәлелдейді.
|
|
|
Бағалау
критерийі
|
1. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсіне алады.
2. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсініп, анықтай алады.
3. Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты
түсініп дәлелдейді.
|
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен
терминдер: Үндестік заңы,буын үндестігі
т.б
|
|
|
Талқылауға арналған
сұрақтар: 1.
Қалай ойлайсыңдар- Садық төрдегі ақсақалдармен қалай амандасты? 2.
Қалған топпен қалай амандасты? 3. Үлкендердің амандасуында қандай
ерешелік бар? 4.Өздерің үлкендермен қалай
амандасасыңдар?
|
|
|
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын
тіркестер: Сәлемдесудің түрлерімен бөлісу.
|
|
|
Құндылықтарға
баулу.
|
Оқушыларды еңбекқорлыққа,әдептілікке,
кішіпейілділікке тәрбиелеу.
|
|
|
Пәнаралық
байланыс
|
Әдебиет, өзін-өзі
тану
|
|
|
Алдыңғы
тақырып
|
Дауыссыз дыбыстар туралы
біледі.
|
|
|
Жоспар
|
|
|
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
|
3
минут
5
минут
|
Ширату жаттығуы.
Оқушылардың көңіл күйін смайликтер арқылы
анықтау.
Түрлі –түсті фигуралар арқылы екі топқа
топтастырып аламын.
«Еркін микрофон» әдісі арқылы оқушылардың назарын өзіне аударту
және өткен сабақты еске түсіру.
|
смайликтер
фигуралар
Микрофон
|
|
|
10
минут
|
-
Тапсырма
-
Мәтінді түсініп оқы. (
түсіндір)
-
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпараттағы
сөздерге назар аудар
-
Сұрақтарға жауап
бер.
|
|
|
|
Бағалау
критерийлері
-
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтай
алады.
|
Дискрипторлар
|
|
|
Мәтінді түсініп
оқиды.
|
|
|
|
Сөздерге назар
аударады.
Ақпаратты анықтай
алады.
|
|
|
|
12 минут
|
«Балық қаңқасы»әдісі
1топ
-
Мәтіндегіқосымшалардың жуан немесе жіңішке
жалғануын тауып, анықтайды. 2
топ
-
Мәтіндегі аралас буынды сөздерді тауып,қосымша жалғай
алады.
|
АКТ,
Флипчарт,маркер,түрлі-түсті қаламдар мен
қағаздар
|
|
|
Бағалау критерийлері
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсініп,
анықтай алады.
|
Дискрипторлар
|
|
|
-
Мәтін бойынша сөздерге жұрнақ
жалғап,тақырыпқа сай сыни өз ойларын еркін тиянақты жеткізе
алады.
|
|
|
|
8
минут
|
2
Тапсырма:
-
Деңгейлік тапсырмаларды
орындаңдар.
-
Суреттер бойынша жағдаят
ойластырыңдар.
|
Сурет , А4 формат
|
|
|
Бағалау
критерийлері
Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты анықтай
түсініп,анықтап дәлелдейді
|
Дискрипторлар
|
|
|
Суреттен жағдаяттар құра
алады.
|
|
|
|
2
минут
|
Бағалау. Үй
тапсырмасы:
Амандасу,қоштасу сөздерінің
қолданысына мән беріп,кестеге жазыңдар.
|
Бас
бармақ арқылы
Оқулық
|
|
|
Қосымша
ақпарат
|
|
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау –Оқушылардың үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Әр тапсырмадағы сұрақтарды жеңілден күрделіге
қарай қоямыз.
|
Пәнаралық байланыс.Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері АКТ-мен байланыс.Құндылықтардағы
байланыс
|
|
|
|
Оқушыларға сабақ барысында белсенділік танытып
отырған оқушылардың сыни өз ойларын жеткізуне қарай бағалау
парақшасындағы қорытынды ұпайлары арқылы
бағалау.
|
АКТ,стикер
Әдебиет,өзін-өзі
тану
|
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
|
|
Рефлексия
Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? бүгін оқуышылар
не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды?Мен жоспарланған саралау
шаралары тиімді болды ма? Менбергеуақыішінде үлгердім бе? Мен өз
жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және
неліктен?
|
|
|
|
Қорытынды
бағалау:
Қандай екі нәрсе табысты болды. (оқытуды да,
оқуды да ескеріңіз? )
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды.
(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?
)
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген
оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не
білдім?
1.
2.
|
|
|
|