|
Бөлім атауы: Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңы заңдылықтарын білу; Көптеген оқушылар: қазақ тілінің дыбыстар жүйесінің, үндестік заңының емлелік ерекшеліктерін білу, талдау, орфографиялық нормаға сай жазу ; Кейбір оқушылар: көтерілген мәслені түсіну, негізгі ақпаратқа қатысты өз көзқарасын таныту, қазақ тілінің үндестік заңының емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, әдебиет, тарих |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сөйлеу мәдениеті |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып, бір – бірімен жақын амандасуды ұсынады.
Ата – анаңызды көргендей амандасыңдар. Сіздің көптен көрмеген туыстарыңды көргендей амандасыңдар. Қуанып амандасыңдар. Ренжісіп амандасыңдар.
Топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырыңдар. Жағдаятты дұрыс ойластырған топқа алғыс айтуды ұмытпаңдар. 1. Ата-анаңмен, туыстарыңмен қалай қоштасасыңдар? 2. Мұғаліммен, тәрбиешімен, сатушымен және т.б. қалай қоштасқан дұрыс? 3. Балалар бағдарламасының жүргізушісі болсаңдар, көрерменмен қалай сәлемдесіп, қоштасар едіңдер?
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Тақырыпқа байланысты өз пікірлерін айтады.
Оқушылар топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(https://www.youtube.com/watch?v=FAyJ4iRUq8A
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану
1-деңгей. Мәтіннің бірінші бөліміне ат
қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын
түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ 2-деңгей. Мәтіннің екінші бөліміне ат қойыңдар. Аралас буынды сөздерді тауып, қосымша жалғаңдар, қосымша жалғану заңдылығын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 3-деңгей. Амандасу, қоштасу сөздерін орынды пайдаланып, алыстағы туыстарыңа немесе достарыңа хат жазыңдар .
Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Деңгейлік тапсырмалар бойынша орындалған тапсырмаларын «Автор орындығында» оқиды.
|
Топтық жұмыс. Деңгейлік тапсырмаларын орындайды. Мәтіннің бірінші бөліміне ат қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын түсіндіріңдер.
Мәтіннің екінші бөліміне ат қойыңдар. Аралас буынды сөздерді тауып, қосымша жалғаңдар, қосымша жалғану заңдылығын түсіндіріңдер.
Амандасу, қоштасу сөздерін орынды пайдаланып, алыстағы туыстарыңа немесе достарыңа хат жазыңдар.
Деңгейлік тапсырмалар бойынша орындалған тапсырмаларын «Автор орындығында» оқиды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ «Түстер» Стикер
ҚБ
|
Тапсырма қағаздары
(Нұргелді Уәли)
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 8-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу. 5-сынып қмж
Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу. 5-сынып қмж
|
Бөлім атауы: Мәдениет: тіл және қарым-қатынас |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу мәдениеті. Амандасу, қоштасу |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.4.1.1 қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңын, емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: қазақ тілінің дыбыстар жүйесін, үндестік заңы заңдылықтарын білу; Көптеген оқушылар: қазақ тілінің дыбыстар жүйесінің, үндестік заңының емлелік ерекшеліктерін білу, талдау, орфографиялық нормаға сай жазу ; Кейбір оқушылар: көтерілген мәслені түсіну, негізгі ақпаратқа қатысты өз көзқарасын таныту, қазақ тілінің үндестік заңының емлелік ерекшеліктерін ескере отырып, орфографиялық нормаға сай жазу. |
||||||||||||
|
Бағалау критеийлері |
|
||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Қолдану, талдау |
||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият(3-құндылық) |
||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану, әдебиет, тарих |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
Сөйлеу мәдениеті |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Жағымды психологиялық ахуал. Оқушыларды шеңбер бойына тұрғызып, бір – бірімен жақын амандасуды ұсынады.
Ата – анаңызды көргендей амандасыңдар. Сіздің көптен көрмеген туыстарыңды көргендей амандасыңдар. Қуанып амандасыңдар. Ренжісіп амандасыңдар.
Топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырыңдар. Жағдаятты дұрыс ойластырған топқа алғыс айтуды ұмытпаңдар. 1. Ата-анаңмен, туыстарыңмен қалай қоштасасыңдар? 2. Мұғаліммен, тәрбиешімен, сатушымен және т.б. қалай қоштасқан дұрыс? 3. Балалар бағдарламасының жүргізушісі болсаңдар, көрерменмен қалай сәлемдесіп, қоштасар едіңдер?
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылардың сабаққа дайындығы тексеріліп, назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Тақырыпқа байланысты өз пікірлерін айтады.
Оқушылар топқа бөлініп, суреттер бойынша жағдаят ойластырады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
ҚБ
|
5-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(https://www.youtube.com/watch?v=FAyJ4iRUq8A
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану
1-деңгей. Мәтіннің бірінші бөліміне ат
қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын
түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ 2-деңгей. Мәтіннің екінші бөліміне ат қойыңдар. Аралас буынды сөздерді тауып, қосымша жалғаңдар, қосымша жалғану заңдылығын түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ 3-деңгей. Амандасу, қоштасу сөздерін орынды пайдаланып, алыстағы туыстарыңа немесе достарыңа хат жазыңдар .
Дескриптор:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек»
Деңгейлік тапсырмалар бойынша орындалған тапсырмаларын «Автор орындығында» оқиды.
|
Топтық жұмыс. Деңгейлік тапсырмаларын орындайды. Мәтіннің бірінші бөліміне ат қойып, қосымшалардың жуан немесе жіңішке жалғануын түсіндіріңдер.
Мәтіннің екінші бөліміне ат қойыңдар. Аралас буынды сөздерді тауып, қосымша жалғаңдар, қосымша жалғану заңдылығын түсіндіріңдер.
Амандасу, қоштасу сөздерін орынды пайдаланып, алыстағы туыстарыңа немесе достарыңа хат жазыңдар.
Деңгейлік тапсырмалар бойынша орындалған тапсырмаларын «Автор орындығында» оқиды. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ «Түстер» Стикер
ҚБ
|
Тапсырма қағаздары
(Нұргелді Уәли)
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма: 8-тапсырма. |
Кері байланыс.
|
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз




















