Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«Нұр-Орда»бастауыш мектебі ЖШС
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдурахманова Айнур Баратбаевна |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу мәдениетін үйренемін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.3.3.1 оқыған, тыңдаған жəне аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып, мазмұндама жазу. 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайсың,пікір білдіресің,мысалды пайдалана отырып әңгіме құрап жазасың. |
|||||
|
Құндылық |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК АЙЫ Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы (2мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Біз қандай баламыз? Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз Біз талапты жасұлан Үлгі аламыз жақсыдан. |
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады |
Қолдау |
Психологиялық ахуал орнату |
||
|
ҮТ 5мин Сабақтың ортасы 10 мин Сергіту сәті 2 мин 10 мин
11 мин |
ҮТ :58-жаттығу Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Ұжымдық жұмыс 60-жаттығу. Оқылым.Мысалды түсініп оқы. -Мысалдағы негізгі ойды тап. Автор осы мысал арқылы не айтқысы келеді? -Қарамен жазылған сөздерді басқа сөзбен алмастырып көр.
Айтылым -Мысалды ары қарай жалғастырып көр. Ол үшін «тау» сөзін «жұбату» сөзімен толықтыр. -Үшінші кейіпкерді – Адамды әңгімеге қосып, ол туралы айтылатын ой бөлігінде кешірім сұрау сөздерін қолдан. ЖАзылым. -Құраған ой бөлігіңді дәптерге жаз. Жұптық жұмыс. «Диалог әдісі 61-жаттығу. Мәтінге ат қой. Аға әдепті болса,іні әдепті . Оқасы жоқ деген қандай мағына береді? Әуре болмау, рақмет сөзіне алғыс. Әлімнің айтқанына келісесің бе? Келіспесең, өз пікіріңді төмендегі сөздермен баста және аяқта. -Кешіріңіздер. Мен Әліммен келіспеймін. Өйткені ол үндемей тұра берді,ағасына рақмет айтпады. ЕБҚ оқушы : Әдептілік туралы өз ойыңды айт. Қандай баланы әдепті бала дейміз ? Жұппен жұмыс. Диалогқа қатыс. 62-жаттығу. Журналист 3-сынып оқушыларынан әдептілік туралы сұхбат алды. Балалар төмендегідей пікірлер білдірді. -Қай жауап саған көбірек ұнады? Дәлелде. -Сен де сұхбатқа қосылып, өз жауабыңды жазбаша білдір.
Қорытындылау : 63-жаттығу. Өз әдептілік деңгейіңді тест тапсырмасын орындау арқылы бағала. Сұраққа «иә», не «кейде», не «жоқ» деп жауап бер. |
Мәтіндегі ақыл кеңес қай кезде айтылатынын айтады -Мысалдағы негізгі ойды тауып, автор не айтқысы келгенін түсіндіреді. -Қарамен жазылған сөздерді басқа сөзбен алмастырып айтады. -Мысалды ары қарай жалғастырып айтады. -Құраған ой бөлігін дәптерге жазады. Мәтінге ат қояды . -Сұхбаттан қай жауап көбірек ұнағанын айтып, дәлелдейді. - пікір білдіреді . оқасы жоқ сөзінің мағынасын ашады Кешіріңіздер. Мен Әліммен келіспеймін. Өйткені Сұхбатқа қосылып, өз жауабын жазбаша білдіреді. - Өз әдептілік деңгейін анықтайтын тест тапсырады. |
Мәтіндегі ақыл кеңес қай кезде айтылатынын айтады Дескриптор 1.Мысалдағы негізгі ойды тауып, автор не айтқысы келгенін түсіндіреді. 2б
Дескриптор : 1. -Мысалды ары қарай жалғастырып айтады. 1б -Құраған ой бөлігін дәптерге жазады.1 б -көркем ,қатесіз жазады 1б Дескриптор : 1.мәтінге ат қояды 1б 2.оқасы жоқ сөзінің мағынасын ашады . 1б 3.пікір білдіреді 1б Дескриптор :
қорытынды бағалау 1-10 б мадақтау |
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? «ТИК-ТОК» әдісі Маға тиімді болды ... Мен білдім... Білгім келеді .... Үйге
тапсырма: Әдептілік
ережелерін құрап жаз |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлеу мәдениетін үйренемін
Сөйлеу мәдениетін үйренемін
Қазақстан Республикасының Оқу ағарту министрлігі
«Нұр-Орда»бастауыш мектебі ЖШС
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдурахманова Айнур Баратбаевна |
|||||
|
Күні: |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 11 |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу мәдениетін үйренемін |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.4.1 тірек сөздер мен жоспарды пайдалана отырып, берілген тақырып бойынша əңгіме құрау; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету; 3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.3.3.1 оқыған, тыңдаған жəне аудиовизуалды материалдар бойынша мұғалімнің көмегімен жоспар құрып, мазмұндама жазу. 3.3.6.1 кең жолды дәптерде бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей және біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтайсың,пікір білдіресің,мысалды пайдалана отырып әңгіме құрап жазасың. |
|||||
|
Құндылық |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК АЙЫ Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну Өзіне-өзі қызмет көрсетуге дағдылану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы (2мин) |
Ұйымдастырукезеңі: Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Біз қандай баламыз? Жабырқауды білмейміз, Жалқаулықты сүймейміз Біз талапты жасұлан Үлгі аламыз жақсыдан. |
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады |
Қолдау |
Психологиялық ахуал орнату |
||
|
ҮТ 5мин Сабақтың ортасы 10 мин Сергіту сәті 2 мин 10 мин
11 мин |
ҮТ :58-жаттығу Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну Ұжымдық жұмыс 60-жаттығу. Оқылым.Мысалды түсініп оқы. -Мысалдағы негізгі ойды тап. Автор осы мысал арқылы не айтқысы келеді? -Қарамен жазылған сөздерді басқа сөзбен алмастырып көр.
Айтылым -Мысалды ары қарай жалғастырып көр. Ол үшін «тау» сөзін «жұбату» сөзімен толықтыр. -Үшінші кейіпкерді – Адамды әңгімеге қосып, ол туралы айтылатын ой бөлігінде кешірім сұрау сөздерін қолдан. ЖАзылым. -Құраған ой бөлігіңді дәптерге жаз. Жұптық жұмыс. «Диалог әдісі 61-жаттығу. Мәтінге ат қой. Аға әдепті болса,іні әдепті . Оқасы жоқ деген қандай мағына береді? Әуре болмау, рақмет сөзіне алғыс. Әлімнің айтқанына келісесің бе? Келіспесең, өз пікіріңді төмендегі сөздермен баста және аяқта. -Кешіріңіздер. Мен Әліммен келіспеймін. Өйткені ол үндемей тұра берді,ағасына рақмет айтпады. ЕБҚ оқушы : Әдептілік туралы өз ойыңды айт. Қандай баланы әдепті бала дейміз ? Жұппен жұмыс. Диалогқа қатыс. 62-жаттығу. Журналист 3-сынып оқушыларынан әдептілік туралы сұхбат алды. Балалар төмендегідей пікірлер білдірді. -Қай жауап саған көбірек ұнады? Дәлелде. -Сен де сұхбатқа қосылып, өз жауабыңды жазбаша білдір.
Қорытындылау : 63-жаттығу. Өз әдептілік деңгейіңді тест тапсырмасын орындау арқылы бағала. Сұраққа «иә», не «кейде», не «жоқ» деп жауап бер. |
Мәтіндегі ақыл кеңес қай кезде айтылатынын айтады -Мысалдағы негізгі ойды тауып, автор не айтқысы келгенін түсіндіреді. -Қарамен жазылған сөздерді басқа сөзбен алмастырып айтады. -Мысалды ары қарай жалғастырып айтады. -Құраған ой бөлігін дәптерге жазады. Мәтінге ат қояды . -Сұхбаттан қай жауап көбірек ұнағанын айтып, дәлелдейді. - пікір білдіреді . оқасы жоқ сөзінің мағынасын ашады Кешіріңіздер. Мен Әліммен келіспеймін. Өйткені Сұхбатқа қосылып, өз жауабын жазбаша білдіреді. - Өз әдептілік деңгейін анықтайтын тест тапсырады. |
Мәтіндегі ақыл кеңес қай кезде айтылатынын айтады Дескриптор 1.Мысалдағы негізгі ойды тауып, автор не айтқысы келгенін түсіндіреді. 2б
Дескриптор : 1. -Мысалды ары қарай жалғастырып айтады. 1б -Құраған ой бөлігін дәптерге жазады.1 б -көркем ,қатесіз жазады 1б Дескриптор : 1.мәтінге ат қояды 1б 2.оқасы жоқ сөзінің мағынасын ашады . 1б 3.пікір білдіреді 1б Дескриптор :
қорытынды бағалау 1-10 б мадақтау |
Оқулық, дәптер |
||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? «ТИК-ТОК» әдісі Маға тиімді болды ... Мен білдім... Білгім келеді .... Үйге
тапсырма: Әдептілік
ережелерін құрап жаз |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . ҚБ : 1-10 б жүйе |
Қорытынды бағалау |
||
шағым қалдыра аласыз

















