Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Әліппе 1-сабақ
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
01.09.2023ж |
|||||
|
Сынып:1 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1.Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну 1.2.1.1* сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын «оқу»; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді Сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын оқиды. Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы (5мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма Топтық жұмыс «Сұраққа ұтымды жауап» ойынын ойнату. ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: оқушылардың қойылған сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау Сұрақтар: -Сен мектепке не үшін келдің? -Оқушыға қойылатын талаптарды білесің бе? -Сабақты жақсы оқу үшін не істеу крек? -Қандай оқу құралдарың бар? Сабақ тақырыбын таныстыру: Сөйлеу. Сөйлем. Сабақтың мақсатын айту: – Балалар, бүгінгі сабақта сендер сөйлемдерден сөйлеу құралатынын білесіңдер. |
Ойын арқылы оқушылар мектепке не үшін келгені, ондағы оқу қызметі мен қажеттілігі, өздерінің жай балақай емес, оқушы екендігі туралы алғашқы ой-пікірлерін ортаға салады: Ұтымды жауап берген балалар жеңімпаз атанады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық, дәптер |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Суреттер сөйлейді» әдісі Нұсқау: Мұғалімнің сюжетті сурет мазмұны бойынша сұрақтар қоюы және оған оқушылардың жауап беруі. Сөйлеу (мәтін) туралы қарапайым түсінік беруеді
Сөйлем құрап үйренеміз. Бұл-сөйлеу сызбасы Дәптермен жұмыс Жазылым Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту: -дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау; -дәптер бетіндегі суреттерді бояу; -үзік сызықтарды бастырып жүргізу; өзін-өзі бағалау.
|
Суретпен жұмыс жасай алды Әңгімелеуді, дұрыс сөйлеуді,сөйлем құрауды меңгерді Мұғалімнің қолдауымен сұрақ жауаптарынан әңгіме құрайды: «Бүгін – Білім күні. Балалар сыныпта отыр. Олар – оқушылар». |
Жетістік критерийі: Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді ҚБ: Оқушылар мұғалімнің көмегімен бір-бірін бағалайды.
Жетістік критерийі: Сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын оқиды |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдалым ұйымдастыру https://atamuraweb.kz/?page_id=32448
Нұсқау: Саралау тапсырмалары: 1-деңгей: Кеме деген не? Ол не үшін қажет? Білім не үшін қажет? Теңіз қандай болады? Білімді теңіз деуге бола ма? т.б. сұрақтарына жауапты мұғалімнің көмегімен «Менің алғашқы сөздігім» көмекші құралынан ізде. 2-деңгей: Сұрақтарға жауап болатын сөйлемдерді ретімен айтып көр. 3-деңгей: Жауаптарыңнан сөйлеу құралғанын дәлелде |
Білім – теңіз» мақалын QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдайды. Саралау тапсырмаларын орындайды. Орындау барысында оқушылардың деңгейі анықталады. |
ҚБ: Жарайсың! |
QR арқылы тыңдалым https://atamuraweb.kz/?page_id=32448 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Ауызша -Сабақ ұнады ма? -Көңіл күйіміз қалай? -Кәне қолмен көрсетіп жіберейік! |
-Ия! -Күшті! Екі қолдарымен лайк көрсетеді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын
Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Әліппе 1-сабақ
|
Бөлім |
Жанды табиғат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||
|
Күні: |
01.09.2023ж |
|||||
|
Сынып:1 « » |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны:0 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөйлеу. Сөйлем Мен оқушымын |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.1.1.Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсіну 1.2.1.1* сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын «оқу»; 1.3.6.1 жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді Сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын оқиды. Жазу жолын, жоларалықты, жолдың жоғарғы және төменгі сызықтарын сақтап, әріп элементтерін, әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтыңбасы (5мин) |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушылардытүгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 мин |
Оқу мақсатын таныстырамын. ҚБ 1-тапсырма Топтық жұмыс «Сұраққа ұтымды жауап» ойынын ойнату. ОДД:білу,түсіну,қолдану Нұсқау: оқушылардың қойылған сұраққа дұрыс және толық жауап беруін қадағалау Сұрақтар: -Сен мектепке не үшін келдің? -Оқушыға қойылатын талаптарды білесің бе? -Сабақты жақсы оқу үшін не істеу крек? -Қандай оқу құралдарың бар? Сабақ тақырыбын таныстыру: Сөйлеу. Сөйлем. Сабақтың мақсатын айту: – Балалар, бүгінгі сабақта сендер сөйлемдерден сөйлеу құралатынын білесіңдер. |
Ойын арқылы оқушылар мектепке не үшін келгені, ондағы оқу қызметі мен қажеттілігі, өздерінің жай балақай емес, оқушы екендігі туралы алғашқы ой-пікірлерін ортаға салады: Ұтымды жауап берген балалар жеңімпаз атанады |
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау»
|
Оқулық, дәптер |
||
|
10 мин |
ҚБ 2-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану «Суреттер сөйлейді» әдісі Нұсқау: Мұғалімнің сюжетті сурет мазмұны бойынша сұрақтар қоюы және оған оқушылардың жауап беруі. Сөйлеу (мәтін) туралы қарапайым түсінік беруеді
Сөйлем құрап үйренеміз. Бұл-сөйлеу сызбасы Дәптермен жұмыс Жазылым Жазуға даярлауда бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту: -дәптер бетіндегі кеңістікті бағдарлау; -дәптер бетіндегі суреттерді бояу; -үзік сызықтарды бастырып жүргізу; өзін-өзі бағалау.
|
Суретпен жұмыс жасай алды Әңгімелеуді, дұрыс сөйлеуді,сөйлем құрауды меңгерді Мұғалімнің қолдауымен сұрақ жауаптарынан әңгіме құрайды: «Бүгін – Білім күні. Балалар сыныпта отыр. Олар – оқушылар». |
Жетістік критерийі: Сөйлеу (мәтін), сөйлем, сөз, буын, дыбыс туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді ҚБ: Оқушылар мұғалімнің көмегімен бір-бірін бағалайды.
Жетістік критерийі: Сөйлем, сөз, буын, дыбыстың графикалық сызбасын оқиды |
|
||
|
5 мин |
Сергіту жаттығуы |
Балалар бірге орындайды |
Жарайсыңдар |
|
||
|
10 мин |
ҚБ 3-тапсырма Жұптық жұмыс ОДД:білу,түсіну,қолдану QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдалым ұйымдастыру https://atamuraweb.kz/?page_id=32448
Нұсқау: Саралау тапсырмалары: 1-деңгей: Кеме деген не? Ол не үшін қажет? Білім не үшін қажет? Теңіз қандай болады? Білімді теңіз деуге бола ма? т.б. сұрақтарына жауапты мұғалімнің көмегімен «Менің алғашқы сөздігім» көмекші құралынан ізде. 2-деңгей: Сұрақтарға жауап болатын сөйлемдерді ретімен айтып көр. 3-деңгей: Жауаптарыңнан сөйлеу құралғанын дәлелде |
Білім – теңіз» мақалын QR арқылы немесе үнтаспадан тыңдайды. Саралау тапсырмаларын орындайды. Орындау барысында оқушылардың деңгейі анықталады. |
ҚБ: Жарайсың! |
QR арқылы тыңдалым https://atamuraweb.kz/?page_id=32448 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: Ауызша -Сабақ ұнады ма? -Көңіл күйіміз қалай? -Кәне қолмен көрсетіп жіберейік! |
-Ия! -Күшті! Екі қолдарымен лайк көрсетеді. |
ҚБ қойылады. |
|
||
шағым қалдыра аласыз

















