Сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы: Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясы.
Күні:
-
Жалпы мәліметтер:
Курс, оқу жылы, топ: 2-курс «Аспазшы»
Сабақтың түрі: Аралас
2. Мақсаты, міндеттер: Оқушыларға терең және берік білім беруге, еңбекке деген жоғары кәсіптік шеберлік шығармашылығын қалыптастыру. Оқу шеберханаларындағы қауіпсіздікті сақтау нормалары мен ережелерін үйрету.
3.Оқу сабақтары барысында білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және кәсіби дағдылар тізбесі: Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясын меңгереді, үйренеді;
4. Қажетті ресурстар: плакаттар, слайдтар, суреттер, технологиялық карталар
-
Сабақтың барысы:
|
Үй тапсырмасын сұрау 5-мин
|
«Карамель массасын дайындау технологиясы» тақырыбында сабақты топқа бөлу арқылы сұрау. 2-топқа сұрақтар беріледі. «Пирамида» ойыны. Студенттерге сөздер жазылған үшбұрышты кеспелер таратылады, сол кеспелер арқылы сөздің жұбын тауып, пирамида құрастырады.
|
||||||||||||||||||
|
B – Bridging-in (Көпірлерді салу) 3мин
Студенттерге сабақты айқындап алу үшін шоколад туралы видео көрсетіледі. Шоколад – дүние жүзінде жоғары сұранысқа ие тағам түрлерінің бірі. Бұл кондитер өнімі – какао ұнтағына оның дәмін, хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалады. |
|||||||||||||||||||
|
O – Outcome (Міндеттер мен күтілетін нәтижелер) 1мин Студент сабақ соңында Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясын меңгереді, үйренеді; |
|||||||||||||||||||
|
P – Pre-assessment (Алдын ала бағалау) 5 мин Блиц-турнир әдісі. Берілген материалдарға байланысты дұрыс жауаптарын орнына ия/жоқ деп орналастыру арқылы студенттерді алдын ала бағалау. Студенттердің зейін назарын сабаққа аудартып, берілген тапсырмадан кейін студенттердің білім деңгейлерін анықтап сабақ жоспарын сәйкестендіру. (Материал таратылады, топ ішінде жеке орындалады, содан кейін топ ішінде талқыланады). |
Материалы:
|
||||||||||||||||||
|
P – Participatory Learning (Белсенді оқыту)
|
|||||||||||||||||||
|
Продолжительность |
Действие преподавателя |
Действие студента |
Инструменты и ресурсы обучения |
||||||||||||||||
|
1 минут
10 минут
5 минут |
Шоколад туралы суреттер көрсетіледі.
Шоколадқа қалай темперамент жасау керектігін түсіндіріледі, Шоколадтың түрлерімен танысады.
Блиц сұрақтар Бос орындарды толтыр және 3 тілге аударады
|
Бақылайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Берілген сөйлемге бос орындарды толтырады. Сол сөздерді орысша, ағылшынша аударады.
|
Дербес компьютер, интерактивті тақта
Ащы
шоколад: құрамындағы какаоның мөлшері
70
Қара
шоколад:
50
Сүтті
шоколад:
45 Ақ шоколадта какао ұнтағы болмайды. Бұлардың ең пайдалысы какао мөлшері көбі. Ащы шоколад түрлі минералдарға бай. Көп мөлшердегі шоколад қан құрамындағы глюкозаның деңгейін күрт жоғарлатып, адамның салмағы артады. 100 гр шоколадта 400-500 ккал болады. Сондықтан мөлшерінен асырмағаныңыз жөн. Шоколад — какао ұнтағына оның дәмін және хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалынған кондитер өнімдері.
1. ___________ – бұл ___________ өндірісінің негізгі кезеңі, ол шоколадтың қаттылығын, жылтыр бетін және жылтырлықтың тұрақтылығын ұзақ уақыт қамтамасыз етеді. 2. __________шоколад: құрамындағы какаоның мөлшері 70%-дан төмен болмау керек. 3. Шоколад — _________ ұнтағына оның дәмін және хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалынған __________ өнімдері.
|
||||||||||||||||
|
P – Post-assessment (Бағалау) 10 мин Тақырыпқа байланысты ережелерді саралап, «Балық қаңқасы» ойынын постер қорғау арқылы түсіндіреді
|
|||||||||||||||||||
|
S – Summary (Қортындылау) 5 мин Кері байланыс: «Алақан» әдісі. Студенттер өзінің бүгінгі сабақтан үйренген білім деңгейлерін градусникке өздері тақтаға алақанға стикер қояды.
Қорытынды бағалау. Үй тапсырмасын беру.
|
|||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясы.
Сабақ жоспары
Сабақ тақырыбы: Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясы.
Күні:
-
Жалпы мәліметтер:
Курс, оқу жылы, топ: 2-курс «Аспазшы»
Сабақтың түрі: Аралас
2. Мақсаты, міндеттер: Оқушыларға терең және берік білім беруге, еңбекке деген жоғары кәсіптік шеберлік шығармашылығын қалыптастыру. Оқу шеберханаларындағы қауіпсіздікті сақтау нормалары мен ережелерін үйрету.
3.Оқу сабақтары барысында білім алушылар меңгеретін күтілетін нәтижелер және кәсіби дағдылар тізбесі: Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясын меңгереді, үйренеді;
4. Қажетті ресурстар: плакаттар, слайдтар, суреттер, технологиялық карталар
-
Сабақтың барысы:
|
Үй тапсырмасын сұрау 5-мин
|
«Карамель массасын дайындау технологиясы» тақырыбында сабақты топқа бөлу арқылы сұрау. 2-топқа сұрақтар беріледі. «Пирамида» ойыны. Студенттерге сөздер жазылған үшбұрышты кеспелер таратылады, сол кеспелер арқылы сөздің жұбын тауып, пирамида құрастырады.
|
||||||||||||||||||
|
B – Bridging-in (Көпірлерді салу) 3мин
Студенттерге сабақты айқындап алу үшін шоколад туралы видео көрсетіледі. Шоколад – дүние жүзінде жоғары сұранысқа ие тағам түрлерінің бірі. Бұл кондитер өнімі – какао ұнтағына оның дәмін, хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалады. |
|||||||||||||||||||
|
O – Outcome (Міндеттер мен күтілетін нәтижелер) 1мин Студент сабақ соңында Шоколадпен өнімді әсемдеуге қолдану технологиясын меңгереді, үйренеді; |
|||||||||||||||||||
|
P – Pre-assessment (Алдын ала бағалау) 5 мин Блиц-турнир әдісі. Берілген материалдарға байланысты дұрыс жауаптарын орнына ия/жоқ деп орналастыру арқылы студенттерді алдын ала бағалау. Студенттердің зейін назарын сабаққа аудартып, берілген тапсырмадан кейін студенттердің білім деңгейлерін анықтап сабақ жоспарын сәйкестендіру. (Материал таратылады, топ ішінде жеке орындалады, содан кейін топ ішінде талқыланады). |
Материалы:
|
||||||||||||||||||
|
P – Participatory Learning (Белсенді оқыту)
|
|||||||||||||||||||
|
Продолжительность |
Действие преподавателя |
Действие студента |
Инструменты и ресурсы обучения |
||||||||||||||||
|
1 минут
10 минут
5 минут |
Шоколад туралы суреттер көрсетіледі.
Шоколадқа қалай темперамент жасау керектігін түсіндіріледі, Шоколадтың түрлерімен танысады.
Блиц сұрақтар Бос орындарды толтыр және 3 тілге аударады
|
Бақылайды
Мәтінмен жұмыс жасайды
Берілген сөйлемге бос орындарды толтырады. Сол сөздерді орысша, ағылшынша аударады.
|
Дербес компьютер, интерактивті тақта
Ащы
шоколад: құрамындағы какаоның мөлшері
70
Қара
шоколад:
50
Сүтті
шоколад:
45 Ақ шоколадта какао ұнтағы болмайды. Бұлардың ең пайдалысы какао мөлшері көбі. Ащы шоколад түрлі минералдарға бай. Көп мөлшердегі шоколад қан құрамындағы глюкозаның деңгейін күрт жоғарлатып, адамның салмағы артады. 100 гр шоколадта 400-500 ккал болады. Сондықтан мөлшерінен асырмағаныңыз жөн. Шоколад — какао ұнтағына оның дәмін және хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалынған кондитер өнімдері.
1. ___________ – бұл ___________ өндірісінің негізгі кезеңі, ол шоколадтың қаттылығын, жылтыр бетін және жылтырлықтың тұрақтылығын ұзақ уақыт қамтамасыз етеді. 2. __________шоколад: құрамындағы какаоның мөлшері 70%-дан төмен болмау керек. 3. Шоколад — _________ ұнтағына оның дәмін және хош иісін келтіретін, жұмсақ консистенция беретін компоненттер қосып дайындалынған __________ өнімдері.
|
||||||||||||||||
|
P – Post-assessment (Бағалау) 10 мин Тақырыпқа байланысты ережелерді саралап, «Балық қаңқасы» ойынын постер қорғау арқылы түсіндіреді
|
|||||||||||||||||||
|
S – Summary (Қортындылау) 5 мин Кері байланыс: «Алақан» әдісі. Студенттер өзінің бүгінгі сабақтан үйренген білім деңгейлерін градусникке өздері тақтаға алақанға стикер қояды.
Қорытынды бағалау. Үй тапсырмасын беру.
|
|||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз







