Қысқа мерзімдік жоспарлау
|
Пәні: география Сабақ: |
Мектеп: №58 жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: 24.02.2016 |
Мұғалімнің аты-жөні: Касимова Сауле Айдановна |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Солтүстік Американың табиғат зоналары» |
||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Солтүстік Американың табиғат зоналарының орналасу бағыттарын біледі. Солтүстік Американың табиғат зоналары қамтылған аумақтарды біледі және картадан көрсете алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Солтүстік Американың табиғат зоналарын орналасу бағыттарын талдай алады және өсімдіктері мен жануарлардың ерекшеліктерін ажырата біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Солтүстік Американың табиғат зоналарын орналасу бағыттарын талдай алады және өсімдіктері мен жануарлардың ерекшеліктерін нақтылап айта алады. |
||||||
|
Географиялық сөздік: «Прерий», Суккулент, |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Дәптермен жұмыс Тундра дегеніміз- климаты қатал, топырағы толық жетілмеген, батпақты болып келеді. Картамен жұмыс (Жеке жұмыс) Төменде берілген географиялық аймақтарға тиісті сандарды таңдаңыз. |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Қосымша оқуға арналған материалдарды оқып талдайды. |
|||||||
|
Сіз қалай ойлайсыз? Еуразия тайгасындағы Уссирий жолбарысын Солтүстік Америка тайгасына бейімдеуге болады? |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Солтүстік Американың ішкі сулары» |
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Формативті бағалау (ОҮБ) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
(Адасқан терминдермен жұмыс)
Жетістік критерийлері: Жетті, егер...
«Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі 1.Солтүстік Американың аралдарымен қосқандағы ауданы қанша? 2. .Солтүстік Американың негізгі ауданы қанша? 3. Солтүстік Америка қай жарты шарда орналасқан? 4. .Солтүстік Америка қандай материк құрамында болған? 5.Панама каналы қандай мұхиттарды жалғастырады? 6. .Солтүстік Америкадағы ең ірі және суы мол өзен? 7. Солтүстік Америкадағы ең тұзды көл қалай аталады? 8.Ұлы көлдер жүйесі неше көлден тұрады? 9.Оңтүстік Американың ең суы мол өзені? 10. Жер шарындағы ең ұзын өзен? |
|
|
||||
|
Ортасы |
Солтүстік Американың табиғат зоналары туралы бейнесюжет көрсетіледі. -Бейнесюжеттен не көрдіңіздер? Қалай ойлайсыңдар Солтүстік Американың табиғат зоналарының басты ерекшелігі неде деп ойлайсыздар ?” |
Мадақтау |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат, карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
|
Тақырыпқа шолу жасау Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? «Солтүстік Американың табиғат зоналары» Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоясыздар? Мақсатты нақтылау.
|
Мадақтау |
|
||||
|
|
«Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс Әр топ жүзім сабағы немесе ассоциация жасап, постер қорғайды Берілген мәтінді алдымен жұппен, кейін топпен талдайды. . Топтық талқылауға мәтіннің негізгі ойын түсіну дәлелдеу үшін мына жұмыс түрлері берілді.
Картамен жұмыс «Ойлан, тап!» (Жеке жұмыс) Төменде берілген географиялық аймақтарға тиісті сандарды таңдаңыз. Табиғат зонасын анықтаңдар
«Қайда менің өз орным?» “Құрлық-оның ауданы” дұрыс үйлесімін көрсетіңіз (Жұптық жұмыс) 1.Антрактида 54,7 млн км² 2.Африка 14 млн км² 3.Солтүстік Америка 18,3 млн км² 4.Оңтүстік Америка 24,2 млн км² 5.Еуразия 8,9 млн км² 6.Аустралия 30,3 млн км² |
Критерий арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат,физикалық карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
Аяқталуы |
Бекіту. (табыс критерийіне қайта оралады) «Кезбе тілші» әдісі. Формативті , сумативті бағалау.Бағалау парақшаларындағы ұпай сандарымызды бағаға айналдыртып, жеке немесе топ басшыдан бағаларын сұрау. Үйге: «Солтүстік Американың табиғат зоналары» туралы оқу. Кескін Солтүстік Американың табиғат зоналарын түсіріп келу. Рефлексия (кері байланыс) «Басбармақ»
|
Мадақтау |
Кері байланыс, бағалау парақшалары |
||||
|
Қосымша ақпарат : Энциклопедия беттерінен |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
||||||
|
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.________________________________________________________________________________________________________________ 2.________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1)____________________________________________________________________________________________________________________ 2)____________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдің? ______________________________________________________________________________________________________________________ |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Солтүстік Американың табиғат зоналары» 7-сынып
«Солтүстік Американың табиғат зоналары» 7-сынып
Қысқа мерзімдік жоспарлау
|
Пәні: география Сабақ: |
Мектеп: №58 жалпы орта мектебі |
||||||
|
Күні: 24.02.2016 |
Мұғалімнің аты-жөні: Касимова Сауле Айдановна |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Солтүстік Американың табиғат зоналары» |
||||||
|
Сыныбы: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:
|
||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Солтүстік Американың табиғат зоналарының орналасу бағыттарын біледі. Солтүстік Американың табиғат зоналары қамтылған аумақтарды біледі және картадан көрсете алады. |
|||||||
|
Кейбір оқушылар: Солтүстік Американың табиғат зоналарын орналасу бағыттарын талдай алады және өсімдіктері мен жануарлардың ерекшеліктерін ажырата біледі. |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар: Солтүстік Американың табиғат зоналарын орналасу бағыттарын талдай алады және өсімдіктері мен жануарлардың ерекшеліктерін нақтылап айта алады. |
||||||
|
Географиялық сөздік: «Прерий», Суккулент, |
|||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Дәптермен жұмыс Тундра дегеніміз- климаты қатал, топырағы толық жетілмеген, батпақты болып келеді. Картамен жұмыс (Жеке жұмыс) Төменде берілген географиялық аймақтарға тиісті сандарды таңдаңыз. |
|||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар (тыңдалым) Қосымша оқуға арналған материалдарды оқып талдайды. |
|||||||
|
Сіз қалай ойлайсыз? Еуразия тайгасындағы Уссирий жолбарысын Солтүстік Америка тайгасына бейімдеуге болады? |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
«Солтүстік Американың ішкі сулары» |
||||||
|
Жоспар |
|
||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Формативті бағалау (ОҮБ) |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
(Адасқан терминдермен жұмыс)
Жетістік критерийлері: Жетті, егер...
«Сұрақ менен, жауап сізден» әдісі 1.Солтүстік Американың аралдарымен қосқандағы ауданы қанша? 2. .Солтүстік Американың негізгі ауданы қанша? 3. Солтүстік Америка қай жарты шарда орналасқан? 4. .Солтүстік Америка қандай материк құрамында болған? 5.Панама каналы қандай мұхиттарды жалғастырады? 6. .Солтүстік Америкадағы ең ірі және суы мол өзен? 7. Солтүстік Америкадағы ең тұзды көл қалай аталады? 8.Ұлы көлдер жүйесі неше көлден тұрады? 9.Оңтүстік Американың ең суы мол өзені? 10. Жер шарындағы ең ұзын өзен? |
|
|
||||
|
Ортасы |
Солтүстік Американың табиғат зоналары туралы бейнесюжет көрсетіледі. -Бейнесюжеттен не көрдіңіздер? Қалай ойлайсыңдар Солтүстік Американың табиғат зоналарының басты ерекшелігі неде деп ойлайсыздар ?” |
Мадақтау |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат, карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
|
Тақырыпқа шолу жасау Олай болса, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай? «Солтүстік Американың табиғат зоналары» Бүгінгі сабаққа қандай мақсат қоясыздар? Мақсатты нақтылау.
|
Мадақтау |
|
||||
|
|
«Жұптасып-ойлан-бөліс» әдісі Оқулықпен жұмыс Әр топ жүзім сабағы немесе ассоциация жасап, постер қорғайды Берілген мәтінді алдымен жұппен, кейін топпен талдайды. . Топтық талқылауға мәтіннің негізгі ойын түсіну дәлелдеу үшін мына жұмыс түрлері берілді.
Картамен жұмыс «Ойлан, тап!» (Жеке жұмыс) Төменде берілген географиялық аймақтарға тиісті сандарды таңдаңыз. Табиғат зонасын анықтаңдар
«Қайда менің өз орным?» “Құрлық-оның ауданы” дұрыс үйлесімін көрсетіңіз (Жұптық жұмыс) 1.Антрактида 54,7 млн км² 2.Африка 14 млн км² 3.Солтүстік Америка 18,3 млн км² 4.Оңтүстік Америка 24,2 млн км² 5.Еуразия 8,9 млн км² 6.Аустралия 30,3 млн км² |
Критерий арқылы «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Флипчарт, маркерлер, кесте, ноутбук, бағалау парақшалар, стикерлер, құмсағат,физикалық карта, атлас,кескін карта, АКТ, қорапша |
||||
|
Аяқталуы |
Бекіту. (табыс критерийіне қайта оралады) «Кезбе тілші» әдісі. Формативті , сумативті бағалау.Бағалау парақшаларындағы ұпай сандарымызды бағаға айналдыртып, жеке немесе топ басшыдан бағаларын сұрау. Үйге: «Солтүстік Американың табиғат зоналары» туралы оқу. Кескін Солтүстік Американың табиғат зоналарын түсіріп келу. Рефлексия (кері байланыс) «Басбармақ»
|
Мадақтау |
Кері байланыс, бағалау парақшалары |
||||
|
Қосымша ақпарат : Энциклопедия беттерінен |
|||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Рефлекция. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз. |
||||||
|
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
|||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1.________________________________________________________________________________________________________________ 2.________________________________________________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1)____________________________________________________________________________________________________________________ 2)____________________________________________________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдің? ______________________________________________________________________________________________________________________ |
|||||||
шағым қалдыра аласыз














