Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Шортанбай Қанайұлы "Зар заман" өлеңі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
Түркістан облысы,Кентау қаласы ,Т.Рысқұлов атындағы №24 жалпы орта мектебі |
|||||
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
Бөлім: |
Толғауы тоқсан қызыл тіл |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
Акынбаева Гулзира Мирзатаевна |
|||||
Күні:10.11.2022ж |
|
|||||
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
Шортанбай Қанайұлы «Зар заман» толғауы |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.1.4.1 көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту 7.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың ( символ,синекдоха,қайталау түрлері : эпифора, анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айтады, шығармада кездесетін көркемдегіш құралдардың (қайталау түрлері : эпифора,анафора,аллитерация,ассонанс,риторикалық сұрақ) қолданысын талдайды. |
|||||
Бағалау критерийі |
|
|||||
ОДД |
Қолдану,жоғары деңгей |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 1 минут |
І.Ұйымдастыру кезеңі. А) Сәлемдесу, оқушыны түгелдеу; Ә) Білім алушының зейінін сабаққа шоғырландыру.
|
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, өзара бірін-бірі түгендейді, зейінін сабаққа аударады. |
Ауызша мадақтау сөздері қолданылады «Өте жақсы», «Тамаша» |
Оқу құралдары, интерактивті тақта, тақырыптық суреттер, сызба- кестелер |
||
3 минут |
ІІ.Психологиялық жағымды ахуал жасау. «Жүректен жүрекке» әдісі арқылы тілек айту
|
Балалар бір-бірінің қолдарына жүрекшені сыйлап, жақсы тілектерін айтады.
Әрекет жылдам әрі белсенді орындалады. |
Оқушылардың өзара әркетіне мұғалім жетекшілігімен ауызша кері байланыс беріледі. «Жарайсыңдар!», «Қандай керемет!» |
https://images.app.goo.gl/GgqNRqJpZhb491gM9 |
||
Сабақтың ортасы 5 минут 1 минут 2 минут 3 мин 15 мин 7 минут 6 минут |
7. Шортанбай өз заманын суреттеді,сіздер өз замандарыңызды қалай суреттер едіңіздер? (оқушылардың деңгейін ескере отырып сұрақ қоямын) Жаңа материалды меңгерту кезеңі 1.Оқушыларға сабақтың мақсаты мен тақырыбы, бағалау критерийі таныстырылады.
2.Барлық тапсырмалар топтамасы таныстырылым бейнесінде және кеспе қағаздар үлгісімен ұсынылады.
Сабақтың тақырыбы: Шортанбай Қанайұлы «Зар заман»өлеңі Оқу мақсаты: 7.1.4.1 көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып, үзінділерді жатқа айту. 7.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың (символ,синекдоха,қайталау түрлері: эпифора,анафора, аллитерация, ассонанс, риторикалық сұрақ) қолданысын талдау. Бағалау критерийі:
Оқылым алды тапсырма: «Кинометафора» әдісімен видео көрсетемін. Бұл әдіс кезінде оқушылардың деңгейін ескере отырып, деңгейлік сұрақтар қоямын. 1-тапсырма Оқушылар «Зар заман» өлеңінен үзінділерді жатқа, мәнерлеп оқиды.
|