М.ТЫНЫШПАЕВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР АКАДЕМИЯСЫНЫҢ
ШЫМКЕНТ КӨЛІК КОЛЛЕДЖІ
2024-2025 оқу жылы
БЕКІТЕМІН
Колледж әдіскері
Утесинова Г.А
_______________
Оқу сабағының жоспары №6
|
Курс |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
Топ |
СЖД-24-9 |
Л-24-9-2 |
ПМ-24-9-2 |
Л-24-9-1 |
ПМ-24-9-1 |
|
Күні |
23.09.2024 |
24.09.2024 |
25.09.2024 |
25.09.2024 |
27.09.2024ж |
|
Модуль /пән атауы |
Қазақ тілі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Махамбеталиев Ерсұлтан Ертуғанұлы |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз мәдениетінің адам қарым- қатынасындағы орны. Сөйлеу шеберлігі және тіл мәдениеті. |
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық сабақтар |
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
|
|
3. Оқу процесінде білім алушылар меңгеретін, күтілетін нәтижелер |
|
|
4. Қажетті ресурстар: |
Қазақ әдебиеті Ақтанова А.С. 10 сынып, интернет, тақта, бор |
|
5. Сабақтың барысы:
|
|
|
Кезең |
Іс-ірекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин.
(Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, ұлттық құндылықтарды дамыту)
|
Үй тапсырмасы
Сөйлеу шеберлігін дамытуға арналған 5 жаттығу құрастыру. |
Сабаққа кіріспе |
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 50 мин.
Жаңа материалды бекіту кезеңі. (Практикалық, зертханалық жұмысты тапсыру кезеңі) (20 минут) |
1. Сөз мәдениеті:
2. Сөйлеу шеберлігі:
3. Тіл мәдениеті:
IV. Топтық жұмыс
1-тапсырма:
2-тапсырма:
V. Сабақты бекіту Сұрақ-жауап:
Практикалық
тапсырма:
|
Қазақ әдебиеті Ақтанова А.С. 10 сынып, интернет, okulyk.kz сайты https://znanio.ru/media/m-srseke-anysh-stbaev-roman-essesn
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
|
Ойталқы |
|
Рефлексия 10 мин.
|
Бұл сабақтан алынған білім күнделікті өмірде, кәсіби қарым-қатынаста, жалпы адамгершілік тұрғысында үлкен пайда әкеледі. қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
https://znanio.ru/media/m-srseke-anysh-stbaev-roman-essesn
|
1. Лексикалық тапсырма
-
Мәтін құрастыру: Берілген 5 сөзді пайдаланып, мағыналы әрі мәдениетті сөйлемдер жазу. Мысалы: "сыйластық", "мәдениет", "қарым-қатынас", "сөз", "құндылық".
![]()
2. Фразеологизмдермен жұмыс
-
Берілген фразеологизмдер арқылы сөйлем құрау:
-
"Жүзінен жылулық шашу"
-
"Аузы дуалы"
-
"Сөздің нарқын білу"
-
![]()
3. Тіл байлығын дамыту
-
Синонимдерді табу: Бір сөздің кемінде 5 синонимін жазу және оларды сөйлемде қолдану.
-
Мысалы: "әдемі" – көркем, сұлу, келісті, көрікті, жарасымды.
-
![]()
4. Қарым-қатынас тренингтері
-
Рөлдік ойын: Бірі сұрақ қоюшы, екіншісі жауап беруші. Әдептілік пен сөз мәдениетін сақтай отырып, диалог құру. Тақырыптар:
-
"Қонақ күту әдебі"
-
"Көмек сұрау және алғыс айту".
-
![]()
5. Қате сөйлемді түзету
-
Төмендегі сөйлемдердегі қателерді тауып, дұрыс нұсқасын жазу:
-
"Маған сіздің сөздеріңіз ұнамай."
-
"Ол кітапті оқыды."
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөз мәдениетінің адам қарым- қатынасындағы орны. Сөйлеу шеберлігі және тіл мәдениеті.
Сөз мәдениетінің адам қарым- қатынасындағы орны. Сөйлеу шеберлігі және тіл мәдениеті.
М.ТЫНЫШПАЕВ АТЫНДАҒЫ ҚАЗАҚ КӨЛІК ЖӘНЕ КОММУНИКАЦИЯЛАР АКАДЕМИЯСЫНЫҢ
ШЫМКЕНТ КӨЛІК КОЛЛЕДЖІ
2024-2025 оқу жылы
БЕКІТЕМІН
Колледж әдіскері
Утесинова Г.А
_______________
Оқу сабағының жоспары №6
|
Курс |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
|
Топ |
СЖД-24-9 |
Л-24-9-2 |
ПМ-24-9-2 |
Л-24-9-1 |
ПМ-24-9-1 |
|
Күні |
23.09.2024 |
24.09.2024 |
25.09.2024 |
25.09.2024 |
27.09.2024ж |
|
Модуль /пән атауы |
Қазақ тілі |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (бар болса) |
Махамбеталиев Ерсұлтан Ертуғанұлы |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз мәдениетінің адам қарым- қатынасындағы орны. Сөйлеу шеберлігі және тіл мәдениеті. |
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
|
Сабақтың түрі |
Теориялық сабақтар |
|
2. Сабақтың мақсаттары, міндеттері: |
|
|
3. Оқу процесінде білім алушылар меңгеретін, күтілетін нәтижелер |
|
|
4. Қажетті ресурстар: |
Қазақ әдебиеті Ақтанова А.С. 10 сынып, интернет, тақта, бор |
|
5. Сабақтың барысы:
|
|
|
Кезең |
Іс-ірекеттер мен тапсырмалар |
Ресурстар |
|
Жоспарлау кезеңі 20 мин.
(Функционалдық сауаттылықты дамытуды ескере отырып, ұлттық құндылықтарды дамыту)
|
Үй тапсырмасы
Сөйлеу шеберлігін дамытуға арналған 5 жаттығу құрастыру. |
Сабаққа кіріспе |
|
Оқыту (ұйымдастыру, өткізу) 50 мин.
Жаңа материалды бекіту кезеңі. (Практикалық, зертханалық жұмысты тапсыру кезеңі) (20 минут) |
1. Сөз мәдениеті:
2. Сөйлеу шеберлігі:
3. Тіл мәдениеті:
IV. Топтық жұмыс
1-тапсырма:
2-тапсырма:
V. Сабақты бекіту Сұрақ-жауап:
Практикалық
тапсырма:
|
Қазақ әдебиеті Ақтанова А.С. 10 сынып, интернет, okulyk.kz сайты https://znanio.ru/media/m-srseke-anysh-stbaev-roman-essesn
|
|
Бағалау кезеңі 10 мин.
|
|
Ойталқы |
|
Рефлексия 10 мин.
|
Бұл сабақтан алынған білім күнделікті өмірде, кәсіби қарым-қатынаста, жалпы адамгершілік тұрғысында үлкен пайда әкеледі. қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – студенттердің материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
|
https://znanio.ru/media/m-srseke-anysh-stbaev-roman-essesn
|
1. Лексикалық тапсырма
-
Мәтін құрастыру: Берілген 5 сөзді пайдаланып, мағыналы әрі мәдениетті сөйлемдер жазу. Мысалы: "сыйластық", "мәдениет", "қарым-қатынас", "сөз", "құндылық".
![]()
2. Фразеологизмдермен жұмыс
-
Берілген фразеологизмдер арқылы сөйлем құрау:
-
"Жүзінен жылулық шашу"
-
"Аузы дуалы"
-
"Сөздің нарқын білу"
-
![]()
3. Тіл байлығын дамыту
-
Синонимдерді табу: Бір сөздің кемінде 5 синонимін жазу және оларды сөйлемде қолдану.
-
Мысалы: "әдемі" – көркем, сұлу, келісті, көрікті, жарасымды.
-
![]()
4. Қарым-қатынас тренингтері
-
Рөлдік ойын: Бірі сұрақ қоюшы, екіншісі жауап беруші. Әдептілік пен сөз мәдениетін сақтай отырып, диалог құру. Тақырыптар:
-
"Қонақ күту әдебі"
-
"Көмек сұрау және алғыс айту".
-
![]()
5. Қате сөйлемді түзету
-
Төмендегі сөйлемдердегі қателерді тауып, дұрыс нұсқасын жазу:
-
"Маған сіздің сөздеріңіз ұнамай."
-
"Ол кітапті оқыды."
-
шағым қалдыра аласыз













