|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: «№ 2 Новоишим орта мектебі» КММ |
||
|
Ортақ тақырып: |
«Дені саудың –жаны сау» |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз құрамы. Түбір мен қосымша |
||
|
Күні: 21.01.2020 ж |
Мұғалімнің аты: Сембаева Х.А. |
||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен
қосымшаны ажырату |
||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
Қойылған сұрақтарға өз ойларымен жауап береді; |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Түбір мен қосымшаны ажыратады; |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Берілген тақырып бойынша тұжырым жасай алады; |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1.Түбір мен қосымшаны ажыратады; 2. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды; 3. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
||
|
Тілдік мақсат |
Омоним |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Антоним сөздер дегеніміз не?? 2. Мағынасы қарама-қарсы сөздерді қандай сөз дейміз? 3. Спорт сөзінің лексикалық мағынасы қандай? 4.Синоним сөз дегеніміз не? 5.Омоним сөз дегенімз не? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Омоним |
||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім; қызыл - көмек қажет, түсінбедім. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
||
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, жылы тілек тілейді.
1.«Миға шабуыл» слайд 2. «Шашылған әріптер» ойыны (әріптерден сөз жасап, сөйлем құрайды) 3. Сабақтың тақырыбын хабарлап, мақсатын қоямыз.
|
||
|
Ортасы
|
Жаңаны ашу 32 – жаттығу «Сөздерді оқы» ҰЖ Дескриптор: 1.Кестедегі сөздерді оқиды; 2. Кестеге қарап, түбір мен қосымшаның өзгешелігін табады; 3. Ұжыммен бірлесе жұмыс жасайды. 4. Бір-бірін тыңдап, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Қошемет»
33-жаттығу «Мәтінді тыңда»
ТЖ 1.
Мәтіннің негізгі ойын түйіндеп айтады; 5. Бір-бірін тыңдап, толықтырады;
Сергіту сәті
34-жаттығу
«Көшіріп
жаз»ӨЖ 1.
Өлеңді қатесіз көшіріп жазады; 3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады;
35-жаттығу: «Әңгіме құра» ЖЖ 1. Ребустың шешуіндегі сөзді табады; (намыс) 2.Шешуіндегі сөзге әңгіме құрайды; 3. Бір-бірін тыңдайды, толықтырады;
1.Жұмбақты дауыстап оқиды, шешуін табады; 2. Жұмбақтың шешуіндегі сөзді, сөз құрамына талдайды; 3. Бір-бірін тыңдайды, толықтырады;
«Сиқырлы қағаз» Өзара тексеру
|
||
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: 37-жаттығу ереже жаттау Рефлексия:
Кері байланыс: «Көңіл күйім» |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Сөз құрамы. Түбір мен қосымша" 2 сынып
"Сөз құрамы. Түбір мен қосымша" 2 сынып
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: «№ 2 Новоишим орта мектебі» КММ |
||
|
Ортақ тақырып: |
«Дені саудың –жаны сау» |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз құрамы. Түбір мен қосымша |
||
|
Күні: 21.01.2020 ж |
Мұғалімнің аты: Сембаева Х.А. |
||
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.4.2.1 Мұғалімнің көмегімен түбір мен
қосымшаны ажырату |
||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
Қойылған сұрақтарға өз ойларымен жауап береді; |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
Түбір мен қосымшаны ажыратады; |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
Берілген тақырып бойынша тұжырым жасай алады; |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1.Түбір мен қосымшаны ажыратады; 2. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды; 3. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды; |
||
|
Тілдік мақсат |
Омоним |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын ,есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Не себепті......деп ойлайсыз 1. Антоним сөздер дегеніміз не?? 2. Мағынасы қарама-қарсы сөздерді қандай сөз дейміз? 3. Спорт сөзінің лексикалық мағынасы қандай? 4.Синоним сөз дегеніміз не? 5.Омоним сөз дегенімз не? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Омоним |
||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім; қызыл - көмек қажет, түсінбедім. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
||
|
Басы
|
«Шаттық шеңбер»
Балалар бір-бірімен амандасып, жылы тілек тілейді.
1.«Миға шабуыл» слайд 2. «Шашылған әріптер» ойыны (әріптерден сөз жасап, сөйлем құрайды) 3. Сабақтың тақырыбын хабарлап, мақсатын қоямыз.
|
||
|
Ортасы
|
Жаңаны ашу 32 – жаттығу «Сөздерді оқы» ҰЖ Дескриптор: 1.Кестедегі сөздерді оқиды; 2. Кестеге қарап, түбір мен қосымшаның өзгешелігін табады; 3. Ұжыммен бірлесе жұмыс жасайды. 4. Бір-бірін тыңдап, толықтырады; Кері байланыс: «Житондар» ҚБ «Қошемет»
33-жаттығу «Мәтінді тыңда»
ТЖ 1.
Мәтіннің негізгі ойын түйіндеп айтады; 5. Бір-бірін тыңдап, толықтырады;
Сергіту сәті
34-жаттығу
«Көшіріп
жаз»ӨЖ 1.
Өлеңді қатесіз көшіріп жазады; 3. Бір-бірін тыңдап, толықтырады;
35-жаттығу: «Әңгіме құра» ЖЖ 1. Ребустың шешуіндегі сөзді табады; (намыс) 2.Шешуіндегі сөзге әңгіме құрайды; 3. Бір-бірін тыңдайды, толықтырады;
1.Жұмбақты дауыстап оқиды, шешуін табады; 2. Жұмбақтың шешуіндегі сөзді, сөз құрамына талдайды; 3. Бір-бірін тыңдайды, толықтырады;
«Сиқырлы қағаз» Өзара тексеру
|
||
|
Соңы
|
Үй тапсырмасы: 37-жаттығу ереже жаттау Рефлексия:
Кері байланыс: «Көңіл күйім» |
||
шағым қалдыра аласыз













