Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Сөз құрамы туралы не білдім?"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім |
“Дені саудың – жаны сау” |
||||
Пәні: |
Қазақ тілі (ашық сабақ) |
||||
Күні: |
07/02/2024 жыл |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
Асылбекова Г.Б |
||||
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз құрамы туралы не білдім? |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.2.1 - мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау |
||||
Сабақтың мақсаты |
Тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжау Сөздерді сөз құрамына талдау,белгілермен белгілеп көрсету |
||||
Құндылық |
Денсаулықты қадірлеуге, салауатты өмір салтын ұстануға, ойдың тазалығын және эмоционалды тұрақтылыққа баулу. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны 1.Қалдарың қалай? 2.Жүріс қалай? 3.Жүгіріс қалай? 4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю) 5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату) 6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады) 7.Ойнағанда қалай? 8.Ұрысқанда қалай? 9.Көңіл –күй қалай? |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
1.Осылай (басбармақтарын көрсетеді) 2.Осылай (бір орындарында жүреді) 3.Осылай (бір орындарында жүгіреді) 4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді) 5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді) 6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады) 7.Осылай (қолдарын шапалақтайды) 8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады) 9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді) |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру 75-жаттығу. Денің сау болуы өзіңе байланысты» дәлелдер келтіру. Ережені сұрау.сызба арқылы. «Таза тақта» ойыны Берілген сөздердегі әріптерді атау арқылы сабақтың тақырыбы анықталады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Жұрнақ пен жалғауды ажыратуды үйренесің Сөздерді сөз құрамына талдайсың Тақырыбына қарап, мәтін мазмұнын болжайсың
1-тапсырма -Ендеше ,балалар! Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күн ретін жазып қойыңдар. Ақпанның жетісі. Сынып жұмысы. Сөз құрамы туралы не білдім? Оқулықпен жұмыс. 76-жаттыу. Мәтінді оқып, мазмұны талданады.Қарамен жазылған сөздерді көркем етіп көшіріп жазып, сөз құрамына талдайды. ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: Адамның ең қымбат байлығы не екен? Сөздің мағынасын өзгертетін қосымша қалай аталады? |
Берілген сөздердегі әріптерді атай отырып сабақтың тақырыбын анықтайды. Тақтаға жапсырылады.
1. тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды 2. сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) 3.бірінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді 4.екінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді 5.үшінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді 6.төртінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді |
Дескриптор: - әріптерді атап айтады. Мадақтау Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Жұлдызшалар Дескриптор: -тақырыбы бойынша мәтін мазмұнын болжайды(1б) - сөйлемдерді көшіріп жазады(1б) -бірінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді(1б) -екінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді(1б) -үшінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді(1б) -төртінші сөзді сөз құрамына талдап, белгісін көрсетеді(1б) |
Сөздер мен қима қағаздар Оқулық 76–жаттығу 34,35-бет |
|
8 мин Сергіту сәті 2 минут «Ойлан ,тап» әдісі |
2- тапсырма Топтық жұмыс. «Ойлан, тап» әдісі 4 топқа берілген тапсырмалар орындалады. 1-топтың тапсырмасы. Түбір сөз бен қосымшалы сөздерді ажырату. 2-топтың тапсырмалары. «Тәтті бәліш» әдісі Сәйкестендіру 3- топтың тапсырмалары. Қызанақтарды қораптарға орналастыру. Берілген сөздерді сөз құрамына талдап, тиісті орынын табу. 4-топтың тапсырмалары. Сөз құрамының сызбасын құрастырып, ережені айтып береді. Видеодағы жаттығуларды қайталайды. «Көгершіннен хат» ойыны арқылы жұмбақтың шешуін тауып, мақалды тауып айтадысергітеді. |
1. Берілген тапсырмаларды орындайды. |
Ақылдасып, топпен жұмыс жасалады. Дескриптор: -Ережеге сүйене отырып табады. Телефон суреті арқылы бағалайды. |
Қосымша тапсырмалар Суреттер арқылы мақал-мәтел айту |
|
Сабақтың соңы Рефлексия
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |