|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз таптары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.1.1. – тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған материал бойынша негізгі тұсын белгілеу,өткен тақырыптарды қайталау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: жасампаз, білімді ұрпақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады Балалар, біз «Білім еліне саяхатымызды» жалғастырамыз; (Балалар қолына шағын карта беру,өткен тапсырмаларды белгілеп отырады;) Өткен сабақты сұрау: Балалар, өткен сабақты түсінгендеріңді тексеру үшін сендерге мен қызықты тапсырма алып келдім; «Күн сәулесі» әдісі Күрделі сөздердің біріккен немесе қос сөз екенін ажыратыңдар;
Айнабұлақ, асық жілік, БҰҰ (Айнабұлақ)
Жігерлі,үлкен – кішілі, елік (үлкен – кішілі)
(күрделі сөздер)
(ас + қазан, күрделі сөз)
Институт,медколледж,студент. (медколледж)
(Бұл күн, күрделі сөз)
Сары, қызыл ала, күлгін (қызыл ала)
Жарайсыңдар! Балалар, бүгін сабағымызды жарыс ретінде өткізіп көрелік: Қанен, топқа бөлініп алайық;
1 – топ «Дарындылар» 2 – топ «Таланттылар» 3 – топ «Үздіктер»
Сабақтың мақсаты: Тыңдалған материал бойынша негізгі тұсын белгілеу,өткен тақырыптарды қайталау; Кеттік, саяхатымызды жалғастырайық! 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) 133 бет 1 – жаттығу
Кестемен жұмыс: Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау - диалог
Зат есім – кино,ұшқыштар,батырлар,Әлкен, құлыным,мама,батыр,күнім,әже,болашақ, аға,шешесі,сезім,ана Етістік – Болды,құлдырап,қорықпай ұшты,аударылса, құламады,жыламайды,болайыншы ,елжіреп,сүйіп алды,айқайлап, сүйіп,жанса,айналайын,айтқанша,деді, алды,жүгірді,толқытты; Сын есім – Қызық,ұзақ,өжет,басқа,бақытты. Сан есім – жоқ
Есімдік – бәрін,не,неткен,ол Үстеу – құстай,ұзақ,әбден,қуанғанынан Шылау – да,ба,ғой,қарай,өйткені,пе; Одағай – алақай;
2 – тапсырма (жеке жұмыс) «Планшет» әдісі
Әр қатардағы артық сөздерді тап: Неге артық екенін көрсет:
3 – тапсырма (топтық жұмыс) А) «Су жануарына көмек» ойыны Берілген сөздерді өз сөз табына орналастыр; Ә) топтарға берілген сөз таптарын пайдалана отырып, жылдам сөйлем құрайды; 1 – топ Зат есім,етістік,сан есім,үстеу,шылау 2 – топ Зат есім,сын есім,етістік,одағай,сын есім 3 – топ Сын есім,сан есім,есімдік,етістік,одағай
Әр топ 2 минут ішінде 4 сөйлем құрастыруы керек
СЕРГІТУ СӘТІ
4 – тапсырма Сөз таптарының қай сұрақтарға жауап беретінін табыңдар: «Бала батыр» әдісі
5 – тапсырма Сөздерге сұрақ қой,қай сөз табы екенін айт; «Асықтар» әдісі
Жарайсыңдар! «Ноутбук» әдісі арқылы кері байланыс береді Үйге: 134 бет 75 жаттығу |
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру
ұйымының атауы
Пәні:
Бөлім:
Педагогтің
аты-жөні:
Күні:
Сынып:
Қатысқандардың
саны
Қатыспағандардың
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Сөз
таптары
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаты:
4.1.1.1. – тыңдаған
материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде
мәтіннің мазмұнын айту
Сабақтың
мақсаты
Тыңдалған материал
бойынша негізгі тұсын белгілеу,өткен тақырыптарды
қайталау
Құндылықтар
Талап: жасампаз,
білімді ұрпақ
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақ тың
басы 5
минут Өткен сабақты
пысықтау 5
минут Сабақтың
ортасы 20
минут Сергіту
сәті 2
минут Сабақты
қорыту 8мин Кері
байланыс 5
минут Амандасады «Біз қандаймыз?» әдісі арқылы
ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастырады Балалар, біз «Білім еліне
саяхатымызды» жалғастырамыз; (Балалар қолына шағын карта
беру,өткен тапсырмаларды белгілеп
отырады;) Өткен сабақты
сұрау: Балалар, өткен сабақты
түсінгендеріңді тексеру үшін сендерге мен қызықты тапсырма алып
келдім;
«Күн сәулесі»
әдісі
Күрделі сөздердің
біріккен немесе қос сөз екенін
ажыратыңдар; Біріккен сөзден жасалған
күрделі сөзді көрсет:
Айнабұлақ, асық
жілік, БҰҰ (Айнабұлақ) Қос сөзден жасалған күрделі
сөздерді көрсет:
Жігерлі,үлкен –
кішілі, елік (үлкен –
кішілі) Екі немесе одан да көп
сөздерден тұратын сөздерді не деп
айтады?
(күрделі
сөздер) «Асқазан» сөзі қандай сөз?
Талда
(ас + қазан, күрделі
сөз) Қысқарған сөзді
көрсет:
Институт,медколледж,студент.
(медколледж) «Бүгін» сөзі қандай сөз;
Талда.
(Бұл күн, күрделі
сөз) Түсті білдіріп тұрған күрделі
сөзді көрсет:
Сары, қызыл ала,
күлгін (қызыл ала)
Жарайсыңдар!
Балалар, бүгін
сабағымызды жарыс ретінде өткізіп
көрелік:
Қанен, топқа бөлініп
алайық;
1 – топ
«Дарындылар»
2 – топ
«Таланттылар»
3 – топ
«Үздіктер»
Сабақтың
мақсаты: Тыңдалған материал бойынша
негізгі тұсын белгілеу,өткен тақырыптарды
қайталау; Кеттік, саяхатымызды
жалғастырайық! 1 – тапсырма (жұптық
жұмыс) 133 бет 1 –
жаттығу Мәтінді
оқу Мәтіннің негізгі тұсын
белгілеп алу Негізгі тұсына сүйене
отырып,мәтіннің мазмұнын
айт; Мәтінге ат
қой; Мәтінді сөз таптарына
талдап,кестеге түсір;
Кестемен
жұмыс:
Функционалдық
сауаттылыққа берілген
тапсырма
Саралау -
диалог
Зат есім –
кино,ұшқыштар,батырлар,Әлкен,
құлыным,мама,батыр,күнім,әже,болашақ,
аға,шешесі,сезім,ана
Етістік
–
Болды,құлдырап,қорықпай ұшты,аударылса,
құламады,жыламайды,болайыншы
,елжіреп,сүйіп
алды,айқайлап, сүйіп,жанса,айналайын,айтқанша,деді,
алды,жүгірді,толқытты;
Сын есім
–
Қызық,ұзақ,өжет,басқа,бақытты.
Сан есім –
жоқ
Есімдік –
бәрін,не,неткен,ол
Үстеу –
құстай,ұзақ,әбден,қуанғанынан
Шылау –
да,ба,ғой,қарай,өйткені,пе;
Одағай –
алақай;
2 – тапсырма (жеке
жұмыс)
«Планшет»
әдісі
Әр қатардағы артық
сөздерді тап: Неге артық екенін
көрсет:
Мен,біз,қыстыгүні,өзі,кім Көк ала, он алты,қою,үлкен,
дәмді Оқып отыр,келіпті,ағыпты,жүз
екінші, көмектесті 3 – тапсырма (топтық
жұмыс) А) «Су жануарына көмек»
ойыны Берілген сөздерді өз сөз
табына орналастыр;
Ә) топтарға берілген
сөз таптарын пайдалана отырып, жылдам сөйлем
құрайды;
1 –
топ
Зат есім,етістік,сан
есім,үстеу,шылау
2 –
топ
Зат есім,сын
есім,етістік,одағай,сын есім
3 –
топ
Сын есім,сан
есім,есімдік,етістік,одағай
Әр топ 2 минут
ішінде 4 сөйлем құрастыруы
керек
СЕРГІТУ
СӘТІ
4 –
тапсырма
Сөз таптарының қай
сұрақтарға жауап беретінін
табыңдар:
«Бала батыр»
әдісі «нелер?» сұрағына жауап
беретін сөз табы? (зат есім) «Нешінші?» сұрағына жауап
беретін сөз табы? (сан есім) «Қай?» сұрағына жауап беретін
сөз табы? (сын есім) «не қылды?» сұрғына жауап
беретін сөз табы (етістік) «қалай?» сұрағына жауап
беретін сөз табы? (үстеу) «Қай?» сұрағына жауап беретін
сөз табы? (есімдік) Толық лексикалық мағынасы жоқ
сөз (шылау) Үстеуге мысал
келтір 5 –
тапсырма Сөздерге сұрақ қой,қай сөз
табы екенін айт; «Асықтар»
әдісі «Үшін, туралы» – шылау,сұрақ
қойылмайды Әдемі,ұсқынсыз - сын есім
қандай? Жүгірді,ұстады – етістік не
істеді? Жүзінші,отыз бесінші – сан
есім нешінші? Кеше, биыл – қашан? Мезгіл
үстеу Әрең,тез, шапшаң қалай? –
үстеу Ілгері,төмен қайда?-
үстеу Шөре, шөре,алақай,шүу –
одағай Жарайсыңдар! «Ноутбук» әдісі арқылы кері
байланыс береді Үйге: 134 бет 75
жаттығу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














