|
Бекітілді: |
||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Күні: 23.10.2015ж |
Сыныбы: 6 «Ә» |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз таптары. Зат есім |
|||
|
Мақсаты |
Зат есім туралы білім деңгейін көтеру, тереңдету. Түрлі әдістермен оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өзіндік шығармашылыққа баулу. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Зат есім туралы білімі кеңейеді. Оның түрлері мен емлесін біледі. Түрлі тапсырмалар орындау арқылы ойлау қабілеттері дамиды, шығармашылықпен жұмыс жасайды.. |
|||
|
Ресурстар, негізгі дерек көздері, көрнекіліктер |
Оқулық, оқу әдістемелігі, «Қазақ тілі мен әдебиеті» ғылыми-әдістемелік журналы, бағалау парағы, үлестірмелі кеспе қағаздары, плакаттар, маркерлер, интербелсенді тақта, слайд. |
|||
|
Модуль |
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер, дарынды оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерге сәйкес жұмыс, СТО, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау. Көшбасшылық |
|||
|
Қолданылатын технологиялар, әдіс-тәсілдер, стратегиялар |
«Топтастыру», «Ой шақыру», «Эссе» |
|||
|
Сабақ бойынша мұғалімдердің жазбалары: Кіріспе бөлімі. 5 мин. Көңіл күй ахуалы. Оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат, сабаққа дайындықтарына бақылау. Бағалау парағын таратамын. Топқа бөлу. Оқушыларды бірден төртке дейін санай отырып, төрт топқа бөліп отырғызамын. Топтар «Көл», «Өзен», «Тау», «Теңіз».. |
||||
|
|
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасы |
75-жаттығу. Көмекші сөздерді табу. Қайталау сұрақтарын қою арқылы өткен сабақта алған білімдерін тексеру. Кеспе қағаздар таратады.
10 минут |
Үй жұмыстарын көрсетеді. Берілген сұрақтарға жауап береді. Сызбаны толтырады. |
||
|
Қызығушылық-ты ояту |
«Ой шақыру» мақсатында топта отырға әр оқушы зат атауларын жазады. 10 минут |
Жұптасып жазған мысалдарын бір-біріне оқып, толықтырады. Топта әр жұптан бір оқушы өз мысалдарын оқиды. |
||
|
Мағынаны тану
|
Тізбектегі мысалдарды топтастырамыз. Жалқы, жалпы зат есімнің ережесін оқушылармен бірлесе отырып шығарамыз. «Айналмалы бекет» әдіс. Сыныпқа 6 бекет орналастырамыз. Әр бекетке жалқы есімдердің түрлері атаулары беріледі. 10 минут |
Оқушылар сөздерді мағынасына қарай тақтаға келіп жазады. Оқушылар бекеттерді айнала жүріп, сұрақтарға жауап береді. Әр топ әр түсті маркерлермен жазады. |
||
|
Ой-толғаныс |
«Мен – зат есіммін» эссе жаздыртамын. Критерийлерін айтамын. 5 мин. |
Оқушылар критерий бойынша эссе жазады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
Төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу |
||
|
Бағалау |
Жиынтық бағалау парағын үлестіру. 3 минут |
Оқушылар әр тапсырма тұсында «+», «-» белгісін қойып отырады да, критерий бойынша өзін-өзі бағалайды. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөз таптары. Зат есім
Сөз таптары. Зат есім
|
Бекітілді: |
||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Күні: 23.10.2015ж |
Сыныбы: 6 «Ә» |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сөз таптары. Зат есім |
|||
|
Мақсаты |
Зат есім туралы білім деңгейін көтеру, тереңдету. Түрлі әдістермен оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту, өзіндік шығармашылыққа баулу. |
|||
|
Оқыту нәтижесі |
Зат есім туралы білімі кеңейеді. Оның түрлері мен емлесін біледі. Түрлі тапсырмалар орындау арқылы ойлау қабілеттері дамиды, шығармашылықпен жұмыс жасайды.. |
|||
|
Ресурстар, негізгі дерек көздері, көрнекіліктер |
Оқулық, оқу әдістемелігі, «Қазақ тілі мен әдебиеті» ғылыми-әдістемелік журналы, бағалау парағы, үлестірмелі кеспе қағаздары, плакаттар, маркерлер, интербелсенді тақта, слайд. |
|||
|
Модуль |
Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер, дарынды оқушылармен жұмыс, жас ерекшеліктерге сәйкес жұмыс, СТО, оқу үшін бағалау және оқуды бағалау. Көшбасшылық |
|||
|
Қолданылатын технологиялар, әдіс-тәсілдер, стратегиялар |
«Топтастыру», «Ой шақыру», «Эссе» |
|||
|
Сабақ бойынша мұғалімдердің жазбалары: Кіріспе бөлімі. 5 мин. Көңіл күй ахуалы. Оқушылармен амандасу, кезекшімен сұхбат, сабаққа дайындықтарына бақылау. Бағалау парағын таратамын. Топқа бөлу. Оқушыларды бірден төртке дейін санай отырып, төрт топқа бөліп отырғызамын. Топтар «Көл», «Өзен», «Тау», «Теңіз».. |
||||
|
|
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасы |
75-жаттығу. Көмекші сөздерді табу. Қайталау сұрақтарын қою арқылы өткен сабақта алған білімдерін тексеру. Кеспе қағаздар таратады.
10 минут |
Үй жұмыстарын көрсетеді. Берілген сұрақтарға жауап береді. Сызбаны толтырады. |
||
|
Қызығушылық-ты ояту |
«Ой шақыру» мақсатында топта отырға әр оқушы зат атауларын жазады. 10 минут |
Жұптасып жазған мысалдарын бір-біріне оқып, толықтырады. Топта әр жұптан бір оқушы өз мысалдарын оқиды. |
||
|
Мағынаны тану
|
Тізбектегі мысалдарды топтастырамыз. Жалқы, жалпы зат есімнің ережесін оқушылармен бірлесе отырып шығарамыз. «Айналмалы бекет» әдіс. Сыныпқа 6 бекет орналастырамыз. Әр бекетке жалқы есімдердің түрлері атаулары беріледі. 10 минут |
Оқушылар сөздерді мағынасына қарай тақтаға келіп жазады. Оқушылар бекеттерді айнала жүріп, сұрақтарға жауап береді. Әр топ әр түсті маркерлермен жазады. |
||
|
Ой-толғаныс |
«Мен – зат есіммін» эссе жаздыртамын. Критерийлерін айтамын. 5 мин. |
Оқушылар критерий бойынша эссе жазады. |
||
|
Үй тапсырмасы |
Төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
Үй тапсырмасын білу, түртіп алу |
||
|
Бағалау |
Жиынтық бағалау парағын үлестіру. 3 минут |
Оқушылар әр тапсырма тұсында «+», «-» белгісін қойып отырады да, критерий бойынша өзін-өзі бағалайды. |
||
шағым қалдыра аласыз













