|
Бөлім:1 |
Құндылықтар |
|||||
|
Мектеп: |
|
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Машықкер: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем туралы алған білімдерін жетілдіреді.Құрмалас сөйлемде қойылатын тыныс белгілермен танысады |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы: 12мин Сабақтың ортасы: 30мин Сабақтың соңы: 3мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Сабаққа назарларын аудару «Кубизм» әдісі арқылы шаттық шеңбер құру
II.Топқа бірігу: «Сиқырлы қапшық» әдісі арқылы
1-топ: «Тапқырлар» тобы 2-топ: «Алғырлар» тобы III.Жаңа тақырыпқа шолу: «Ребус» әдісі
Видеоролик арқылы тақырыпты толықтыру:
ҰЖ 1-тапсырма: «Чипсы» әдісі
Чипсы әдісі бойынша жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырат.
ТЖ 2-тапсырма:«Карточкалар» әдісі
Өлеңді оқиды.Өлеңде неше құрмалас сөлем бар екенін табады.
(ЖЖ) 3-тапсырма «Ноутбук» әдісі
Жалғасын тап. Құрмалас сөйлемнің бірінші жай сөйлемі берілген. Оқушылар келесі бөлігін табындар (ЖЖ) 4-тапсырма:
Лернинг апс бағдарламасы бойынша оқушылар жұп болып жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді дұрыс бұрысын анықта.
(ТЖ) 5-тапсырма: «Кубик» әдісі
Әр топ берілген сандардын ішіндегі тапсырманы орында
(ТЖ) 6-тапсырма:
Әр топ 5 жай сөйлем,5 құрмалас сөйлем жаз Кері байланыс: «Куәлік» әдісі Кері байланыстың тиімділігі: Оқушы өзін-өзі бағалауды үйренеді, өз білімінің артықшылығы мен кемшілігін көріп, ары қарай қалай даму керек, нені үйрену керектігін білетін болады.
Сұрақтар: 1.Бүгінгі сабақта не түсіндін? 2.Сабақ барысында қиындықтар болды ма? 3.Бүгінгі сабақта барлығын түсіндіндер ма? |
Сабаққа назарларын аударады.«Кубизм» әдісі арқылы шаттық шеңбер құрайды, берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар сиқырлы қапшық әдісі арқылы 2- топқа бірігеді
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ребус әдісі арқылы табады Жауабы: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Оқушылар ребустын жауабын тапқаннан кейін жай сөйлем мен құрмалас сөйлем бойынша видео материал қарайды, түсінеді. Чипсы әдісі бойынша жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады Жауабы:
Өлеңді оқыиды. Өлеңде неше құрмалас сөлем бар екенін табады. Жауабы: 5 құрмалас сөйлем 1.Қасыңнан ағып өтеді, Қалардай жолдан кешігіп 2.Қарттарды қағып өтеді,сұрамайды кешірім 3.Осындай қисық бала бар,шайқайды басын ағалар 4.іркеле тұрса сәл ғана,яаыпым-ау,иесі кетеді 5.Осындай қисық бала бар,шайқайды басын ағалар Жалғасын табады. Құрмалас сөйлемнің бірінші жай сөйлемі берілген. Оқушылар келесі бөлігін табады Жауабы: 1.әжесіне көмектесті 2.жаңбыр жауды 3.қыс қатты болды
Лернинг апс бағдарламасы бойынша оқушылар жұп болып жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді дұрыс бұрысын анықтайды. Жауабы:
Әр топ берілген сандардын ішіндегі тапсырманы орындайды
Әр топ 5 жай сөйлем,5 құрмалас сөйлем жазады Жауабы:
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс «Куәлік» әдісі арқылы білдіре алады.Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ. «Жарайсыңдар!» «Керемет!»
Дискриптор: Көңіл-күй сыйлайды: | |||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сөз тіркесі
Сөз тіркесі
|
Бөлім:1 |
Құндылықтар |
|||||
|
Мектеп: |
|
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: Машықкер: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Пән: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.3.7.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгісін қою |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем туралы алған білімдерін жетілдіреді.Құрмалас сөйлемде қойылатын тыныс белгілермен танысады |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті: |
Оқушының әрекеті: |
Бағалау: |
Ресурстар: |
||
|
Сабақтың басы: 12мин Сабақтың ортасы: 30мин Сабақтың соңы: 3мин |
I.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Сабаққа назарларын аудару «Кубизм» әдісі арқылы шаттық шеңбер құру
II.Топқа бірігу: «Сиқырлы қапшық» әдісі арқылы
1-топ: «Тапқырлар» тобы 2-топ: «Алғырлар» тобы III.Жаңа тақырыпқа шолу: «Ребус» әдісі
Видеоролик арқылы тақырыпты толықтыру:
ҰЖ 1-тапсырма: «Чипсы» әдісі
Чипсы әдісі бойынша жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажырат.
ТЖ 2-тапсырма:«Карточкалар» әдісі
Өлеңді оқиды.Өлеңде неше құрмалас сөлем бар екенін табады.
(ЖЖ) 3-тапсырма «Ноутбук» әдісі
Жалғасын тап. Құрмалас сөйлемнің бірінші жай сөйлемі берілген. Оқушылар келесі бөлігін табындар (ЖЖ) 4-тапсырма:
Лернинг апс бағдарламасы бойынша оқушылар жұп болып жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді дұрыс бұрысын анықта.
(ТЖ) 5-тапсырма: «Кубик» әдісі
Әр топ берілген сандардын ішіндегі тапсырманы орында
(ТЖ) 6-тапсырма:
Әр топ 5 жай сөйлем,5 құрмалас сөйлем жаз Кері байланыс: «Куәлік» әдісі Кері байланыстың тиімділігі: Оқушы өзін-өзі бағалауды үйренеді, өз білімінің артықшылығы мен кемшілігін көріп, ары қарай қалай даму керек, нені үйрену керектігін білетін болады.
Сұрақтар: 1.Бүгінгі сабақта не түсіндін? 2.Сабақ барысында қиындықтар болды ма? 3.Бүгінгі сабақта барлығын түсіндіндер ма? |
Сабаққа назарларын аударады.«Кубизм» әдісі арқылы шаттық шеңбер құрайды, берілген тапсырманы орындайды
Оқушылар сиқырлы қапшық әдісі арқылы 2- топқа бірігеді
Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын ребус әдісі арқылы табады Жауабы: Жай сөйлем мен құрмалас сөйлем Оқушылар ребустын жауабын тапқаннан кейін жай сөйлем мен құрмалас сөйлем бойынша видео материал қарайды, түсінеді. Чипсы әдісі бойынша жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді ажыратады Жауабы:
Өлеңді оқыиды. Өлеңде неше құрмалас сөлем бар екенін табады. Жауабы: 5 құрмалас сөйлем 1.Қасыңнан ағып өтеді, Қалардай жолдан кешігіп 2.Қарттарды қағып өтеді,сұрамайды кешірім 3.Осындай қисық бала бар,шайқайды басын ағалар 4.іркеле тұрса сәл ғана,яаыпым-ау,иесі кетеді 5.Осындай қисық бала бар,шайқайды басын ағалар Жалғасын табады. Құрмалас сөйлемнің бірінші жай сөйлемі берілген. Оқушылар келесі бөлігін табады Жауабы: 1.әжесіне көмектесті 2.жаңбыр жауды 3.қыс қатты болды
Лернинг апс бағдарламасы бойынша оқушылар жұп болып жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді дұрыс бұрысын анықтайды. Жауабы:
Әр топ берілген сандардын ішіндегі тапсырманы орындайды
Әр топ 5 жай сөйлем,5 құрмалас сөйлем жазады Жауабы:
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін кері байланыс «Куәлік» әдісі арқылы білдіре алады.Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ. «Жарайсыңдар!» «Керемет!»
Дискриптор: Көңіл-күй сыйлайды: | |||
шағым қалдыра аласыз































