Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
10.4С Спирттер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Спирттердің жіктелуі және химиялық қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.19 Спирттерді функционалдық топтардың орналасуы және гидроксил тобының саны бойынша жіктелуі |
|
Сабақтың мақсаты: |
Спирттердің функционалдық тобын біледі; Спирттерді гидроксил тобының саны бойынша жіктей алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушырмен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу және өткен сабақтағы үй тапсырмасын еске алу үшін: оқушылар жеке орындайды Оқыту түрі::Жалпы сынып Оқыту әдіс-тәсіл: Learning Apps әдісі Дағды:Шешім қабылдау,шешімін ұсыну |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар Random Group Generator арқылы 2 топқа бөлінеді. Оқушылар өткен сабақтағы алған біліміне сүйене отырып тапсырмаларды орындайды |
Бағалау: ҚБ «мадақтау» Түрі: Мұғалім бағалайды
|
https://learningapps.org/view28296857 |
|||||||||||||||
|
Тақырыпты ашу. 25 мин. |
Тақырыпты ашу мақсатында мұғалім «Затты танып білу»әдісі арқылы құтыға құйылған спиртті ұсынады |
Оқушылар қауіпсіздік ережесін сақтай отырып заттың иісі арқылы Спирт екенін анықтайды. |
Дағды: ақпараттарды өңдеу және жүйелеу, сын тұрғысынан ойлау |
Құтыдағы спирт |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ: Сабақты толыққанды түсіндіріп өтеді, мұғалім оқушыларға керекті информацияны береді және нақты мысалдар арқылы көрсетеді Оқыту түрі:Жеке жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Qr код әдісі |
Сабақты мұқият тыңдайды, керекті ақпараттарды өзіне түртіп алып отырады. |
Дағды: есте сақтау, ақпараттарды өңдеу және жүйелеу |
https://youtu.be/0bcDgWXtMTU?feature=shared Презентация
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||
|
Тапсырма |
Оқыту түрі:Жұптық жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Дидактикалық маатериал Тапсырма
|
Оқушылар органикалық қосылыстардың функционалды тобын көрсетіп, қай гомологтық қатарға жататынын анықтайды
|
Дескриптор:
Бaғaлaу түрi: Бірін- бірі бағалау Бaғaлaу әдic-тәciлi: Дecкрипторлар aрқылы бaғaлaу
|
ДК экраны Презентация
|
|||||||||||||||
|
|
Оқыту түрі: Оқулықпен жұмыс Дағды:Спирттердің құрылымдық формуласын жазады §86 №2. а) 2-метилбутанол-1, ә) 3,3-диметилпентанол-2 спирттерінің құрылымдық формулаларын жазыңдар. |
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды, берілген формула атауы бойынша құрылымдық формуласын жазады |
Дескриптор: Спирттердің құрылымдық формуласын жазады Бaғaлaу түрi: ауызша мадақтау |
Сынып жұмыс дәптері ДК экраны Презентация |
|||||||||||||||
|
Қорытынды |
Google Forms платформасында дайын тест тапсырмасын орындауды ұсынады Сабақты қорытындsлайды |
Сұрақтарға жауап береді |
Бaғaлaу түрi: Өзін-өзі бағалау |
https://forms.gle/HJzjCu2aUMpFGMyz9
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин. |
«Бағалау шкаласы» әдісі арқылы өзін – өзі бағалауды ұсынады
|
Оқушылар өзін өзі бағалайды |
Дағды: Өз ісіне сын көзбен қарау, Өз іс-әрекетінің жақсы/жағымсыз жағын бағалау
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Спирттер. 10 сынып ЖМБ
Спирттер. 10 сынып ЖМБ
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
10.4С Спирттер |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Спирттердің жіктелуі және химиялық қасиеттері |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.4.2.19 Спирттерді функционалдық топтардың орналасуы және гидроксил тобының саны бойынша жіктелуі |
|
Сабақтың мақсаты: |
Спирттердің функционалдық тобын біледі; Спирттерді гидроксил тобының саны бойынша жіктей алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: Оқушырмен сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Топқа бөлу және өткен сабақтағы үй тапсырмасын еске алу үшін: оқушылар жеке орындайды Оқыту түрі::Жалпы сынып Оқыту әдіс-тәсіл: Learning Apps әдісі Дағды:Шешім қабылдау,шешімін ұсыну |
Оқушылар мұғаліммен амандасады. Топқа бөлінеді. Оқушылар Random Group Generator арқылы 2 топқа бөлінеді. Оқушылар өткен сабақтағы алған біліміне сүйене отырып тапсырмаларды орындайды |
Бағалау: ҚБ «мадақтау» Түрі: Мұғалім бағалайды
|
https://learningapps.org/view28296857 |
|||||||||||||||
|
Тақырыпты ашу. 25 мин. |
Тақырыпты ашу мақсатында мұғалім «Затты танып білу»әдісі арқылы құтыға құйылған спиртті ұсынады |
Оқушылар қауіпсіздік ережесін сақтай отырып заттың иісі арқылы Спирт екенін анықтайды. |
Дағды: ақпараттарды өңдеу және жүйелеу, сын тұрғысынан ойлау |
Құтыдағы спирт |
|||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақ: Сабақты толыққанды түсіндіріп өтеді, мұғалім оқушыларға керекті информацияны береді және нақты мысалдар арқылы көрсетеді Оқыту түрі:Жеке жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Qr код әдісі |
Сабақты мұқият тыңдайды, керекті ақпараттарды өзіне түртіп алып отырады. |
Дағды: есте сақтау, ақпараттарды өңдеу және жүйелеу |
https://youtu.be/0bcDgWXtMTU?feature=shared Презентация
Жұмыс дәптерлері |
|||||||||||||||
|
Тапсырма |
Оқыту түрі:Жұптық жұмыс Оқыту әдіс-тәсіл: Дидактикалық маатериал Тапсырма
|
Оқушылар органикалық қосылыстардың функционалды тобын көрсетіп, қай гомологтық қатарға жататынын анықтайды
|
Дескриптор:
Бaғaлaу түрi: Бірін- бірі бағалау Бaғaлaу әдic-тәciлi: Дecкрипторлар aрқылы бaғaлaу
|
ДК экраны Презентация
|
|||||||||||||||
|
|
Оқыту түрі: Оқулықпен жұмыс Дағды:Спирттердің құрылымдық формуласын жазады §86 №2. а) 2-метилбутанол-1, ә) 3,3-диметилпентанол-2 спирттерінің құрылымдық формулаларын жазыңдар. |
Оқушылар оқулықпен жұмыс жасайды, берілген формула атауы бойынша құрылымдық формуласын жазады |
Дескриптор: Спирттердің құрылымдық формуласын жазады Бaғaлaу түрi: ауызша мадақтау |
Сынып жұмыс дәптері ДК экраны Презентация |
|||||||||||||||
|
Қорытынды |
Google Forms платформасында дайын тест тапсырмасын орындауды ұсынады Сабақты қорытындsлайды |
Сұрақтарға жауап береді |
Бaғaлaу түрi: Өзін-өзі бағалау |
https://forms.gle/HJzjCu2aUMpFGMyz9
|
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 3 мин. |
«Бағалау шкаласы» әдісі арқылы өзін – өзі бағалауды ұсынады
|
Оқушылар өзін өзі бағалайды |
Дағды: Өз ісіне сын көзбен қарау, Өз іс-әрекетінің жақсы/жағымсыз жағын бағалау
|
|
шағым қалдыра аласыз



















