Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
"Спорт - денсаулық кепілі"
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
ШҚО білім басқармасы Семей қаласы бойынша білім бөлімінің «№11 ЖОББМ» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Жаратылыстану пәні
1-30
Бөлім: |
Заттар мен олардың қасиеттері. Ауа мен су |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Серикболова Нургуль Кабдоллаевна |
|
Күні: |
28.12.2021ж |
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны:22 |
Қатыспағандар саны:- |
Сабақтың тақырыбы |
Қатты, сұйық және газ тәрізді заттар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.1.1 заттарды шығу тегі және агрегаттық күйі бойынша жіктеу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Қатты, сұйық және газ тәрізді заттардың шығу тегі және агрегаттық күйіне қарай топтастырады,жіктейді. Көпшілігі: Қатты, сұйық және газ тәрізді заттардың шығу тегі және агрегаттық күйінің қасиеттерін өзгеруіне қарай зеттейді. Кейбірі: Қатты, сұйық және газ тәрізді заттардың шығу тегі және агрегаттық күйілерінің өзгеруіне тәжірибе жасау арқылы дәлелдейді |
|
Бағалау критерийлері |
Заттарды шығу тегіне қарай жіктейді Заттарды агрегаттық күйіне қарай ажыратады Қатты, сұйық және газ тәрізді заттардың шығу тегі және агрегаттық күйілерінің өзгеруіне тәжірибе жасау арқылы дәлелдейді |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады. -заттардың шығу тегін атап бере алады; -кейбір заттардың агрегаттық күйлерінің өзгерісін сипаттап, түсіндіре алады; Пәнге тән лексика және терминология Заттар, денелер, заттың күйлері Диалогке/жазуға арналған сөз тіркестері -Заттардың күйін анықтаңдар. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Басқалармен ынтымақтастық жасау - Әртүрлі топпен тиімді және байыппен жұмыс істей алатынын көрсету - Ортақ мақсатқа қол жеткізу үшін қажетті ымыраға келуде ізетті болуға икемділік пен ынтызарлық таныту -Бірлескен жұмыс үшін ортақ жауапкершілік қабылдау және топтың әр мүшесі қосқан жеке үлесті бағалау (құнды деп санау). |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
|
Бастапқы білім |
Заттар қандай болады? |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы 8мин |
Әртүрлі тілде амандасу. Психологиялық дайындық «Нұрға бөлену» -Балалар, бүгін қай күн? -Аптаның қай күні? -Бүгінгі ауа-райы қандай? Сыныпты топқа бөлу: 1-топ: қатты заттар тобы 2-топ: сұйық заттар тобы 3-топ: газ тәрізді заттар тобы Топпен жұмыс ережесі: *бірігіп жұмыс істеу *уақытты үнемдеу *белсенділік таныту *өз ойын білдіру Балалар, бүгінгі сабақта сендер шыршаны безендіресіңдер. ҚБ: «Шырша ойыншықтары» Дескрипторлар: 5 шырша ойыншығы:10 ұпай 4 шырша ойыншығы: 9 ұпай 3 шырша ойыншығы: 8 ұпай 2 шырша ойыншығы: 7 ұпай 1 шырша ойыншығы:6 ұпай Үй тапсырмасы: «Сиқырлы қорапша» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын. 1.Дене дегеніміз не? 2.Дене неден құралады? 3.Жасанды заттар дегеніміз не? 4.Табиғи денелерді атаңдар. 5.Табиғи дене дегеніміз не? 6.Жасанды заттарды ата? Дескриптор: ---Сұрақтар жүйесіне қарай жауап береді -Заттардың табиғи және жасанды екенін ажыратады. |
амандасады сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: «Шырша ойыншық тары» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 30 мин |
Видео көрсету арқылы сабақтың мақсатын ашу. Оқулықпен жұмыс 70-71бет Жұптық жұмыс:
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы топтар бір-бірін бағалайды. Сергіту сәті «Жаңа жыл» Топтық жұмыс: 1-топ: «Топтастыр» әдісі 2-топ: «Сәйкестендір» әдісі 3-топ: «Эйлер шеңбері» әдісі ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы топтар бір-бірін бағалайды. |
Жұппен жұмыс жасайды
топтық жұмыс жасайды
сергіту сәтін жасайды
|
ҚБ: «Шырша ойыншық тары»
ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» |
Видеоға сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=S-JUx3ovxFM
Сілтеме: https://www.youtube.com/watch?v=WYr4CH82TAI
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 7 мин
|
Сабақты бекіту: «Музыкалық
қалпақ» әдісі -Бүгінгі сабақта не үйрендің?
-Сабақ ұнады ма? -Заттың қандай күйлері болады? -Қатты затқа қандай
заттар жатады? -Сұйық зат Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |