|
Күні |
27.11.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
2 Ә/ Калиева Д.М |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
« Спорт-денсаулық кепілі» |
||
|
Мақсаты |
– адамдар не үшін спортпен айналысатынын түсіндіреді; – қыстық және жаздық спорт түрлерін ажырата алады. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Адалдық тақырыбын меңгереді. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта,флипчарт, фломастерлер,стикерлер,қанатты сөздер,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Блум таксономиясы бойынша дарынды және талантты балаларды оқыту,сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Құндылықтар |
«ТАЛАП» Салауатты өмір салтын ұстану;
|
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Сұрақ -жауап |
Мұғаліммен амандасады. Стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлу |
|
|
Негізгі бөлім (25мин) |
Ойқозғау. Бейнеролик көру «Денсаулық» -Бұл бейнероликтер не ұқтыңдар балалар? -Денсаулығымыз мықты болу үшін не істеуіміз керек? Жақсы олай болса, бүгін біз спорт жайында әңгімелейік. -Спорт дегеніміз не? -Спортпен қайда айналысады? -Адамдар спортпен не үшін айналысады? «Қима қағаздармен жұмыс» Тақтада сөздер жазылған қима қағаздар тұр. Бір-бір оқушыдан шығып, қағаздардың спортқа қатысы барын,спорт сөзінің қасына орналастырамыз. Денсаулық Жақсы көңіл күй Сымбатты мүсін Өзіңе деген Спорт Зиянды әдеттерден сенімділік арылу Жақсы ұйқы Бүгінде әлемде 200-ден астам спорт түрі бар деп есептелінеді. Осындай көп спорт түрлерін қалай реттеуге болады? Спорт түрлерін әртүрлі топтарға бөледі. Мысалы, өткізу уақытына қарай қыстық және жаздық болып бөлінеді.Ақыл-ойды дамытатын және ұлттық ойындар. Топтық жұмыс Спорт түрлері туралы түсінік береді. 1.Қысқы спорт түрлері 2. Жазғы спорт түрлері 3. Ақыл- ойды дамытатын 4. Ұлттық ойындар |
Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады.) Топта өзара талқылап,ауызша баяндайды. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Мұғалім: – Балалар, сендердің айтқан пікірлеріңмен мен де келісемін! Кім салауатты өмір салтын қолдайды, қолдарыңды көтеріңдер! Деніміз сау болу үшін, не істеуіміз керек? Кім біледі? Оқушылар: Шынығу керек! Мұғалім: Егер денің сау болсын десең, үнемі шынығып жүр. Ағзаны шынықтырудың көптеген жолдары бар. Мысалы сүлгіні суға малып алып, онымен денені ысқылау, салқын сумен құйыну, күн сәулесі ваннасын қабылдау. |
Әр топ постерді қорғайды. Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Спорт денсаулық кепілі
Спорт денсаулық кепілі
|
Күні |
27.11.2023 |
||
|
Класы, жетекші |
2 Ә/ Калиева Д.М |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
« Спорт-денсаулық кепілі» |
||
|
Мақсаты |
– адамдар не үшін спортпен айналысатынын түсіндіреді; – қыстық және жаздық спорт түрлерін ажырата алады. |
||
|
Күтілетін нәтижелер |
Топ ішінде жұмыс істеу барысында қажет мәліметті алады; Адалдық тақырыбын меңгереді. Өмірмен байланыстыра алады. |
||
|
Керекті жабдықтар |
Интерактивті тақта,флипчарт, фломастерлер,стикерлер,қанатты сөздер,слайд |
||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: |
Топтық жұмыс: жаңа білімді меңгерту, ой бөлісу. Блум таксономиясы бойынша дарынды және талантты балаларды оқыту,сын тұрғысынан ойлау. |
||
|
Құндылықтар |
«ТАЛАП» Салауатты өмір салтын ұстану;
|
||
|
Сабақ барысы: |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе (5мин |
1.Оқушылармен амандасу. - Сәлематсыздар ма, оқушылар? - Сұрақ -жауап |
Мұғаліммен амандасады. Стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлу |
|
|
Негізгі бөлім (25мин) |
Ойқозғау. Бейнеролик көру «Денсаулық» -Бұл бейнероликтер не ұқтыңдар балалар? -Денсаулығымыз мықты болу үшін не істеуіміз керек? Жақсы олай болса, бүгін біз спорт жайында әңгімелейік. -Спорт дегеніміз не? -Спортпен қайда айналысады? -Адамдар спортпен не үшін айналысады? «Қима қағаздармен жұмыс» Тақтада сөздер жазылған қима қағаздар тұр. Бір-бір оқушыдан шығып, қағаздардың спортқа қатысы барын,спорт сөзінің қасына орналастырамыз. Денсаулық Жақсы көңіл күй Сымбатты мүсін Өзіңе деген Спорт Зиянды әдеттерден сенімділік арылу Жақсы ұйқы Бүгінде әлемде 200-ден астам спорт түрі бар деп есептелінеді. Осындай көп спорт түрлерін қалай реттеуге болады? Спорт түрлерін әртүрлі топтарға бөледі. Мысалы, өткізу уақытына қарай қыстық және жаздық болып бөлінеді.Ақыл-ойды дамытатын және ұлттық ойындар. Топтық жұмыс Спорт түрлері туралы түсінік береді. 1.Қысқы спорт түрлері 2. Жазғы спорт түрлері 3. Ақыл- ойды дамытатын 4. Ұлттық ойындар |
Әр топ біріге отырып,берілген тапсырманы өзара талқылап, топ алдында баяндайды(диалог немесе көрініс көрсетуге болады.) Топта өзара талқылап,ауызша баяндайды. |
|
|
Қорытынды (10мин.) |
Мұғалім: – Балалар, сендердің айтқан пікірлеріңмен мен де келісемін! Кім салауатты өмір салтын қолдайды, қолдарыңды көтеріңдер! Деніміз сау болу үшін, не істеуіміз керек? Кім біледі? Оқушылар: Шынығу керек! Мұғалім: Егер денің сау болсын десең, үнемі шынығып жүр. Ағзаны шынықтырудың көптеген жолдары бар. Мысалы сүлгіні суға малып алып, онымен денені ысқылау, салқын сумен құйыну, күн сәулесі ваннасын қабылдау. |
Әр топ постерді қорғайды. Тақырып бойынша алған білімдерін қорытындылайды.
. |
|
шағым қалдыра аласыз













