|
Сабақтың тақырыбы: Спорт түрлері 4 сынып |
|||
|
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: сабақ барысындағы сөздердің мағынасын, мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру. Дамытушылығы: оқушыларды өзіндік талдау, жинақтау жасауға, ойлай білуге дағдыландыру, өз ойын анық, толық жеткізе білуге төселдіру. Тәрбиелігі: оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу, әдемілікке, сұлулыққа құштарлықтарын ояту. |
|||
|
Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты меңгерту. Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, әңгімелеу, миға шабуыл, топпен жұмыс, өздік жұмыс, кластер. Сабақтың құралдары: кітап, дәптер, қалам, маркер, қарындаш, постер, интерактивті тақта, үнтаспа, видео. |
|||
|
Пән аралық байланыс: денешыңықтыру, тарих |
|||
|
Оқу нәтижелері: спорт адамға қандай көмегін көрсетеді, спорттың пайдасы неде. |
|||
|
Түйінді идеялар: спорт туралы жалпы түсінік беру және спорттың керектігін. |
|||
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: топтық жұмыс, бағалау парағы, өз-өзін бағалау, топтық жұмысыты бағалау, |
|||
|
|
Сабақтың жоспары: І. Кіріспе бөлім 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Білімдерін тексеру. Суреттің қиындыларын құрай отырып, оқушыларды екі топқа бөліп,тиісті тапсырмалармен таныстыру. Ітоп боксшылар, ІІтоп футболшылар
ІІ. Негізгі бөлім
- Спорт деген не? - Сен спортпен айналысасың ба? - Қандай спорт түрлерін білесіңдер? - Қандай спорт түрі ұнайды? - Қандай белгілі спортшыларды білесіңдер? - Спорт үйірмесіне барасың ба? - Самат Смақов,Серік Сәпиев,Алексей Полторанин, Жансая Әбдімәлік,Генадий Головкин бұл спортшылар кімдер? Спорт туралы слайд, видео көрсетіледі.
Спорт туралы нақыл сөздер: 1. Тәні саудың - жаны сау. 2. Шынықсаң, шымыр боларсың! 3. Спорт - саулық кепілі. 4. Адам денесінің жетілуі - оның денсаулығы; егер денің сау болса, онда оны сақтамақ керек, ал егер сау болмаса, онда денсаулықты жетілдіру керек Әл-Фараби 5. Көп жасау - деннің саулығы, бақытты болу - адамның өз қолындағы ісі. А. М. Кирхенштейн Сөздікпен жұмыс: 1-тапсырма. Сөз тіркестерін құрап жазыңдар: |
|
|
|
|
даму-развиваться , пайдалы-полезный денені дамыту, спортты дамыту, пайдалы спорт, пайдалы жаттығу 2-тапсырма.Мәтінді тыңда. Сөйлемдерді аударыңдар. Қазақстанда спорт жақсы дамыған.Спорт адам денсаулығына пайдалы.Спорттың түрлері өте көп.Маған спорттың барлық түрі ұнайды. 3-тапсырма. Сөйлеп үйрен, ІІ жақта айт. Мен ........... бүгін боксқа барамын. жақсы жүгіремін. футбол,волейбол,баскетбол ойнаймын. теледидардан хоккей көремін. 4-тапсырма. Сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. Футбол, шахмат. 5-тапсырма.Толықтырып жаз. Мен бүгін стадионға (пойду).Сен кеше теледидардан футбол (смотрел).Мен досыммен шахмат (играю).Сен көшеде велосипед (катаешься).Мен спортзалда көп (бегаю). 6-тапсырма.
Сөйлемдерімізде сөздер
түсіп қалған, соны сендер орнына дұрыс қойып, сөйлемді
аяқтаңдар.
3. Кейде... барамын.4. Мен... айналысамын. 5. Мен... жақсы көремін. Көмекші сөздер: сурет салғанды,кітап оқимын, киноға, футбол, бокспен. Бекіту : Бір біріне сұрақ қою арқылы бекіту
Бағалау: Үйге тапсырма: Өзіңе ұнайтын спорт түрі туралы шағын мәтін құраңдар. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Спорт түрлері 4сынып
Спорт түрлері 4сынып
|
Сабақтың тақырыбы: Спорт түрлері 4 сынып |
|||
|
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: сабақ барысындағы сөздердің мағынасын, мәтіннің мазмұнын ашып түсіндіру. Дамытушылығы: оқушыларды өзіндік талдау, жинақтау жасауға, ойлай білуге дағдыландыру, өз ойын анық, толық жеткізе білуге төселдіру. Тәрбиелігі: оқушыларды салауатты өмір салтына тәрбиелеу, әдемілікке, сұлулыққа құштарлықтарын ояту. |
|||
|
Сабақтың түрі: жаңа тақырыпты меңгерту. Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, әңгімелеу, миға шабуыл, топпен жұмыс, өздік жұмыс, кластер. Сабақтың құралдары: кітап, дәптер, қалам, маркер, қарындаш, постер, интерактивті тақта, үнтаспа, видео. |
|||
|
Пән аралық байланыс: денешыңықтыру, тарих |
|||
|
Оқу нәтижелері: спорт адамға қандай көмегін көрсетеді, спорттың пайдасы неде. |
|||
|
Түйінді идеялар: спорт туралы жалпы түсінік беру және спорттың керектігін. |
|||
|
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: топтық жұмыс, бағалау парағы, өз-өзін бағалау, топтық жұмысыты бағалау, |
|||
|
|
Сабақтың жоспары: І. Кіріспе бөлім 1. Ұйымдастыру кезеңі. 2. Білімдерін тексеру. Суреттің қиындыларын құрай отырып, оқушыларды екі топқа бөліп,тиісті тапсырмалармен таныстыру. Ітоп боксшылар, ІІтоп футболшылар
ІІ. Негізгі бөлім
- Спорт деген не? - Сен спортпен айналысасың ба? - Қандай спорт түрлерін білесіңдер? - Қандай спорт түрі ұнайды? - Қандай белгілі спортшыларды білесіңдер? - Спорт үйірмесіне барасың ба? - Самат Смақов,Серік Сәпиев,Алексей Полторанин, Жансая Әбдімәлік,Генадий Головкин бұл спортшылар кімдер? Спорт туралы слайд, видео көрсетіледі.
Спорт туралы нақыл сөздер: 1. Тәні саудың - жаны сау. 2. Шынықсаң, шымыр боларсың! 3. Спорт - саулық кепілі. 4. Адам денесінің жетілуі - оның денсаулығы; егер денің сау болса, онда оны сақтамақ керек, ал егер сау болмаса, онда денсаулықты жетілдіру керек Әл-Фараби 5. Көп жасау - деннің саулығы, бақытты болу - адамның өз қолындағы ісі. А. М. Кирхенштейн Сөздікпен жұмыс: 1-тапсырма. Сөз тіркестерін құрап жазыңдар: |
|
|
|
|
даму-развиваться , пайдалы-полезный денені дамыту, спортты дамыту, пайдалы спорт, пайдалы жаттығу 2-тапсырма.Мәтінді тыңда. Сөйлемдерді аударыңдар. Қазақстанда спорт жақсы дамыған.Спорт адам денсаулығына пайдалы.Спорттың түрлері өте көп.Маған спорттың барлық түрі ұнайды. 3-тапсырма. Сөйлеп үйрен, ІІ жақта айт. Мен ........... бүгін боксқа барамын. жақсы жүгіремін. футбол,волейбол,баскетбол ойнаймын. теледидардан хоккей көремін. 4-тапсырма. Сөздерге дыбыстық талдау жасаңдар. Футбол, шахмат. 5-тапсырма.Толықтырып жаз. Мен бүгін стадионға (пойду).Сен кеше теледидардан футбол (смотрел).Мен досыммен шахмат (играю).Сен көшеде велосипед (катаешься).Мен спортзалда көп (бегаю). 6-тапсырма.
Сөйлемдерімізде сөздер
түсіп қалған, соны сендер орнына дұрыс қойып, сөйлемді
аяқтаңдар.
3. Кейде... барамын.4. Мен... айналысамын. 5. Мен... жақсы көремін. Көмекші сөздер: сурет салғанды,кітап оқимын, киноға, футбол, бокспен. Бекіту : Бір біріне сұрақ қою арқылы бекіту
Бағалау: Үйге тапсырма: Өзіңе ұнайтын спорт түрі туралы шағын мәтін құраңдар. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














