|
Бөлім: Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Спорттың адам өміріне пайдасы. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтінді оқып, мәтіндік зерттеу жүргізу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. Кейбір оқушылар: ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1. «Спорт көңіл күйді көтеріп, өз-өзіңді көңілді сезінуге көмектеседі» деген пікірмен келісесіңдер ме? 2. Күйзелісті жоюға әсер ететін қарапайым жаттығулар бар екенін білесіңдер ме? 5-тапсырма. Дендерің сау болу үшін күнделікті спортпен шұғылдану міндетті ме? Жұптасып, сұхбат құрыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
1-тапсырма. Мәтінді оқып, мәтіндік зерттеу жүргізіңдер.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Ғылыми-көпшілік стильдің тілдік құралдарын орынды қолданып, жасөспірімдердің спортпен айналысу тәртібі туралы нұсқаулық жазыңдар. Теория Нұсқаулық - 1. Әлденені орындау, жүзеге асыру тәсілі мен тәртібін бекітетін тәртіптер жинағы. 2. Жалпы алғанда нұсқау. 3. Жоғарғы басшылықтың бұйрықтары немесе басқа мемлекеттік органның заңнамалық, актінің қолдану тәртібін анықтау және түсіндіру мақсатында шығарылатын заңдық күші бар кұқықтык акт. Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
3-тапсырма. Синтаксистік норманы сақтай отырып, мәтінді редакциялаңдар. Сөйлемдердің орындарын ауыстырып жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы орындаңдар.
|
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді. Тақырыпқа байланысты сұхбат құрады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Мәтіннен негізгі ойды табады; Мәтіндегі өмірлік қағиданы табады; Бұрыннан таныс және таныс емес ақпаратты анықтайды. Ғылыми-көпшілік стильдің тілдік құралдарын орынды қолданады; Жасөспірімдердің спортпен айналысу тәртібі туралы нұсқаулық жазады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Синтаксистік норманы сақтай отырып, мәтінді редакциялаңдар. Сөйлемдердің орындарын ауыстырып жазыңдар. Жағдаяттық тапсырманы орындайды. |
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек» |
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||
|
Рефлексия |
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Спорттың адам өміріне пайдасы" 10-сынып
"Спорттың адам өміріне пайдасы" 10-сынып
|
Бөлім: Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
МЕКТЕП: |
||||||
|
КҮНІ: |
Мұғалім: |
||||||
|
СЫНЫП: 10 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Спорттың адам өміріне пайдасы. |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.3.1.1 ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу; 10.4.4.1 сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Мәтінді оқып, мәтіндік зерттеу жүргізу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу; Көпшілігі: ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. Кейбір оқушылар: ғылыми-көпшілік стильдің жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, нұсқаулық жазу, сөзжасамдық және синтаксистік нормаларды сақтай білу. |
||||||
|
Жоспар: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Жағымды психологиялық ахуал.
1. «Спорт көңіл күйді көтеріп, өз-өзіңді көңілді сезінуге көмектеседі» деген пікірмен келісесіңдер ме? 2. Күйзелісті жоюға әсер ететін қарапайым жаттығулар бар екенін білесіңдер ме? 5-тапсырма. Дендерің сау болу үшін күнделікті спортпен шұғылдану міндетті ме? Жұптасып, сұхбат құрыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
1-тапсырма. Мәтінді оқып, мәтіндік зерттеу жүргізіңдер.
Дескриптор:
ҚБ 4-тапсырма. Ғылыми-көпшілік стильдің тілдік құралдарын орынды қолданып, жасөспірімдердің спортпен айналысу тәртібі туралы нұсқаулық жазыңдар. Теория Нұсқаулық - 1. Әлденені орындау, жүзеге асыру тәсілі мен тәртібін бекітетін тәртіптер жинағы. 2. Жалпы алғанда нұсқау. 3. Жоғарғы басшылықтың бұйрықтары немесе басқа мемлекеттік органның заңнамалық, актінің қолдану тәртібін анықтау және түсіндіру мақсатында шығарылатын заңдық күші бар кұқықтык акт. Дескриптор:
ҚБ ЖАЗЫЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН
3-тапсырма. Синтаксистік норманы сақтай отырып, мәтінді редакциялаңдар. Сөйлемдердің орындарын ауыстырып жазыңдар.
Дескриптор:
ҚБ 6-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы орындаңдар.
|
Сынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады. Оқушылар тақырыпқа алып келу мақсатында сұрақтарға жауап береді. Тақырыпқа байланысты сұхбат құрады. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. Мәтіннен негізгі ойды табады; Мәтіндегі өмірлік қағиданы табады; Бұрыннан таныс және таныс емес ақпаратты анықтайды. Ғылыми-көпшілік стильдің тілдік құралдарын орынды қолданады; Жасөспірімдердің спортпен айналысу тәртібі туралы нұсқаулық жазады. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Синтаксистік норманы сақтай отырып, мәтінді редакциялаңдар. Сөйлемдердің орындарын ауыстырып жазыңдар. Жағдаяттық тапсырманы орындайды. |
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек»
ҚБ
«Жүрек» |
10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 10-сынып «Қазақ тілі» оқулығы |
|||
|
Рефлексия |
Үй тапсырмасы: 5-тапсырма. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз




















