|
«Қарағанды тамақтандыру және сервис колледжі» КМҚК |
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
|
Пән атауы: Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V бөлім. Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Даурбекова Асемгуль Ибракимовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Курс: І Топ: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Спорттың адам өміріне пайдасы... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Зерттелетін материалды қайталау, жалпылау және жүйелеу сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту нәтижесі |
Көпшілікке арналған очерктің жанрлық ерекшелігін талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс - қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыру. - мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ міндеттері |
- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, тілдік ерекшелігін анықтайды. - мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтайды;. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
- мәтіннің тақырыбын біледі; - мәтіннің мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін біледі; - мәтіннің тілдік ерекшелігін біледі; - мәтіннің стилін біледі; - мәтін үзіндңлері бойынша болжам жасайды; - мәтіннен тиісті ақпаратты анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар: |
ноутбук, тақта, слайд, оқулық, Tarsia карточкалар, Plicrers жауап карталары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, білім алушыларды түгендеу, зейіндерін сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. Тарсия әдісі. Денсаулық туралы мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, пирамиданы жинайды.
|
Интербелсенді тақтада Слайд, Карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10мин 10 мин
10 мин |
«Миғa шaбуыл» әдісі Білім алушыларға жұмбақ жасыру арқылы сабаққа ынтасын асыру және сабақтың тақырыбын анықтау
Ат үстінде
алысқан,
Қырық екі
шақырым қашықтан
Допты алып
қолға,
Шеберлік
көрсетіп жүргендер, 1-тапсырма. Бейнеролик көрсетіледі. Көрсетілген бейнеролик бойынша FILA кестесін толтырады.
Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Үш топқа үш түрлі мәтін беріледі. Мәтіндерді оқып. Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, стилін, тілдік ерекшелігін анықтайды
3-тапсырма. Plickers арқылы тест өткізу 1.Қайсы стиль түріне жатпайды? А) көркем әдебиет В) коммуникативтік С) ресми Д) ауызекі сөйлеу 2. Техникалық әдебиет тілі қай стильге жатады? А) ресми стиль В) публицистикалық стиль С) көркем әдебиет стилі Д)ғылыми стиль 3. Бейнелегіш, көркемдегіш сөздерді қолданып, автордың өз сезімін қоса суреттеуі қай стильге тән? А) көркем әдебиет стилі В) ауызекі сөйлеу стилі С) публицистикалық стиль Д) ресми стиль 4. Көкем әдебиет стилін көрсет. А) Олардан титтей де пайда жоқ. В) Тәуелсіз Қазақстан өз дамуында тарихи кезеңді бастан өткеріп келеді. С) Биылғы қыс сықырлаған аязсыз, құтырынған борансыз жұмсақ басталып еді. Д) Гипербола - бір нәрсені әсірелеп айту. 5. Публицистикалық стильдің жанрын тап Бейнеролик: https://youtube.com/watch?v=VHvbureuDoQ А) ақпараттық хабар В) мақала С) репортаж Д) сұхбат |
https://www.youtube.com/watch?v=TCT9KS8uXdU Мәтін жазылған парақтар, оқулық, дәптер, қалам Ноутбук, Plickers жауап карталары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
5. Үй тапсырмасы. «Спорт –бақытқа бастар жол» тақырыбында эссе жазу. Рефлексия: Padlet тақтасын толтырыңыз. Не ұнады? Не ұнамады? Не қиын болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Спорттың адам өміріне пайдасы сабақ жоспары
Спорттың адам өміріне пайдасы сабақ жоспары
|
«Қарағанды тамақтандыру және сервис колледжі» КМҚК |
ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ
|
Пән атауы: Қазақ тілі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
V бөлім. Адам өмірін сақтау. Тілдік жүйе және норма |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Оқытушының аты-жөні: Даурбекова Асемгуль Ибракимовна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Курс: І Топ: |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Спорттың адам өміріне пайдасы... |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ түрі |
Зерттелетін материалды қайталау, жалпылау және жүйелеу сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқыту нәтижесі |
Көпшілікке арналған очерктің жанрлық ерекшелігін талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әртүрлі стильдегі (ғылыми, ресми іс - қағаздар, публицистикалық, көркем әдебиет, ауызекі сөйлеу стилі) мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыру. - мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ міндеттері |
- әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, тілдік ерекшелігін анықтайды. - мәтін үзінділері бойынша болжам жасайды, тиісті ақпаратты анықтайды;. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
- мәтіннің тақырыбын біледі; - мәтіннің мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін біледі; - мәтіннің тілдік ерекшелігін біледі; - мәтіннің стилін біледі; - мәтін үзіндңлері бойынша болжам жасайды; - мәтіннен тиісті ақпаратты анықтай алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қажетті ресурстар: |
ноутбук, тақта, слайд, оқулық, Tarsia карточкалар, Plicrers жауап карталары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарлан ған кезеңдері |
Іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 3 мин 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, білім алушыларды түгендеу, зейіндерін сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. Тарсия әдісі. Денсаулық туралы мақал-мәтелдердің жалғасын тауып, пирамиданы жинайды.
|
Интербелсенді тақтада Слайд, Карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 мин 10мин 10 мин
10 мин |
«Миғa шaбуыл» әдісі Білім алушыларға жұмбақ жасыру арқылы сабаққа ынтасын асыру және сабақтың тақырыбын анықтау
Ат үстінде
алысқан,
Қырық екі
шақырым қашықтан
Допты алып
қолға,
Шеберлік
көрсетіп жүргендер, 1-тапсырма. Бейнеролик көрсетіледі. Көрсетілген бейнеролик бойынша FILA кестесін толтырады.
Топтық жұмыс. 2-тапсырма. Үш топқа үш түрлі мәтін беріледі. Мәтіндерді оқып. Әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырбын, мақсатты аудиторияға сәйкес қызметін, стилін, тілдік ерекшелігін анықтайды
3-тапсырма. Plickers арқылы тест өткізу 1.Қайсы стиль түріне жатпайды? А) көркем әдебиет В) коммуникативтік С) ресми Д) ауызекі сөйлеу 2. Техникалық әдебиет тілі қай стильге жатады? А) ресми стиль В) публицистикалық стиль С) көркем әдебиет стилі Д)ғылыми стиль 3. Бейнелегіш, көркемдегіш сөздерді қолданып, автордың өз сезімін қоса суреттеуі қай стильге тән? А) көркем әдебиет стилі В) ауызекі сөйлеу стилі С) публицистикалық стиль Д) ресми стиль 4. Көкем әдебиет стилін көрсет. А) Олардан титтей де пайда жоқ. В) Тәуелсіз Қазақстан өз дамуында тарихи кезеңді бастан өткеріп келеді. С) Биылғы қыс сықырлаған аязсыз, құтырынған борансыз жұмсақ басталып еді. Д) Гипербола - бір нәрсені әсірелеп айту. 5. Публицистикалық стильдің жанрын тап Бейнеролик: https://youtube.com/watch?v=VHvbureuDoQ А) ақпараттық хабар В) мақала С) репортаж Д) сұхбат |
https://www.youtube.com/watch?v=TCT9KS8uXdU Мәтін жазылған парақтар, оқулық, дәптер, қалам Ноутбук, Plickers жауап карталары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4 мин |
5. Үй тапсырмасы. «Спорт –бақытқа бастар жол» тақырыбында эссе жазу. Рефлексия: Padlet тақтасын толтырыңыз. Не ұнады? Не ұнамады? Не қиын болды? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















