«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қысатай А.Т. |
|
|
Күні: |
1.03.2022 ж. |
|
|
Сынып: 6 «В», «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Т.Айтманов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1 - мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1. Мәтіннің мазмұнын түсіне алады. Көпшілігі орындай алады: 2. Мәтіннің стилін ажырата алады. Кейбірі орындай алады: 3. Стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жаза алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
1. Мәтіннің мазмұнын түсінеді. 2. Стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жазады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі А) оқушылармен амандасу; Психологиялық ахуал қалыптастырум
Оқудың мәнін ұғамын, Білімге мойын бұрамын, Оқушы болса жүрегі, Мектептің жаны – мұғалім! Б) сыныптың даярлығын тексеру; С) үй тапсырмасын сұрау Ережелерді қайталау (лексикалық минимумды қайталайды) «Ыстық орындық» әдісі Ортаға шыққан оқушыға сыныптастары сұрақ қояды. 2.Мұхтар Әуезов ол туралы не деді? 3. Оның балалық шағы қай кезеңге тап болды? 4. «Жер – Ана» повесінің басты кейіпкері кім? 5. Ол өзінің қуанышы мен қайғысын кімге айтады? 6. Барша адамзаттың асыраушысы не? 7. Жер – Ана Толғанайға не береді? Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Орындарынан тұрып, өлең жолдарын айтып, сәлемдеседі Қадамдары: - лексикалық минимумды естеріне түсіреді. |
1 дұрыс жауап =1 ұпай Мұғалім мадақтаулары 1 жауап =1 ұпай Қол шапалақтау |
Өлең шумағы |
|
Ортасы 25мин ҚО кезіндегі олқылық-тарды толтыру |
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын. 1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.
2-тапсырма. Мәтінді оқы. Майсалбектің атынан күнделік жаз. 3-тапсырма. Мәтін соңы тапсырмасы. ЖЖ. Диалог құр.
|
Дескриптор: - Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор: - сұрақтарға ауызша жауап береді. Дескриптор: - мәтінді оқиды. - мазмұнын түсінеді. - стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жаза. Дескриптор: - сұрақтарға ауызша жауап береді. - ойын дәлелдейді. |
«Бас бармақ» Ынталандыру: Жарайсың! Керемет! Тамаша! Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар бір-бірін өзара бағалайды. «Қол шапалақтау» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Мәтінді тыңда. Негізгі және қосымша ақпараттарды тап. |
Дескриптор: -негізгі ақпаратты анықтайды. - қосымша ақпаратты анықтайды. |
«Бас бармақ» әдісі |
|
|
|
Соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1. Сабақ не туралы болды? 2. Сабақ, тақырып бойынша сұрақтар. Үй жұмысы: Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы # -тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуын қажет екені түсіндіріледі. Рефлексия: БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Барлығы 10+ ұпай |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш.Т.Айтманов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді)
«Жамбыл облысы әкімдігінің білім басқармасы
Тараз қаласының білім бөлімінің Әлихан Бөкейханов атындағы №1 гимназиясы» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Олимпиада жеңімпаздары – Қазақстан мақтанышы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Қысатай А.Т. |
|
|
Күні: |
1.03.2022 ж. |
|
|
Сынып: 6 «В», «Г» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш.Т.Айтманов «Ана-Жер-Ана» повесі (үзінді) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.4.1.1 - мәтіндердің стильдік ерекшелігін сақтай отырып, күнделік жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 1. Мәтіннің мазмұнын түсіне алады. Көпшілігі орындай алады: 2. Мәтіннің стилін ажырата алады. Кейбірі орындай алады: 3. Стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жаза алады. |
|
|
Бағалау критерийлері |
1. Мәтіннің мазмұнын түсінеді. 2. Стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жазады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі А) оқушылармен амандасу; Психологиялық ахуал қалыптастырум
Оқудың мәнін ұғамын, Білімге мойын бұрамын, Оқушы болса жүрегі, Мектептің жаны – мұғалім! Б) сыныптың даярлығын тексеру; С) үй тапсырмасын сұрау Ережелерді қайталау (лексикалық минимумды қайталайды) «Ыстық орындық» әдісі Ортаға шыққан оқушыға сыныптастары сұрақ қояды. 2.Мұхтар Әуезов ол туралы не деді? 3. Оның балалық шағы қай кезеңге тап болды? 4. «Жер – Ана» повесінің басты кейіпкері кім? 5. Ол өзінің қуанышы мен қайғысын кімге айтады? 6. Барша адамзаттың асыраушысы не? 7. Жер – Ана Толғанайға не береді? Сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Орындарынан тұрып, өлең жолдарын айтып, сәлемдеседі Қадамдары: - лексикалық минимумды естеріне түсіреді. |
1 дұрыс жауап =1 ұпай Мұғалім мадақтаулары 1 жауап =1 ұпай Қол шапалақтау |
Өлең шумағы |
|
Ортасы 25мин ҚО кезіндегі олқылық-тарды толтыру |
Тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын. 1-тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі.
2-тапсырма. Мәтінді оқы. Майсалбектің атынан күнделік жаз. 3-тапсырма. Мәтін соңы тапсырмасы. ЖЖ. Диалог құр.
|
Дескриптор: - Жаңа сөздерді сөздік дәптерлеріне жазып алады. Дескриптор: - сұрақтарға ауызша жауап береді. Дескриптор: - мәтінді оқиды. - мазмұнын түсінеді. - стильдік ерекшелігін сақтай отырып күнделік жаза. Дескриптор: - сұрақтарға ауызша жауап береді. - ойын дәлелдейді. |
«Бас бармақ» Ынталандыру: Жарайсың! Керемет! Тамаша! Екі жұлдыз, бір тілек. Оқушылар бір-бірін өзара бағалайды. «Қол шапалақтау» әдісі арқылы оқушылар бір-бірін бағалайды |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Мәтінді тыңда. Негізгі және қосымша ақпараттарды тап. |
Дескриптор: -негізгі ақпаратты анықтайды. - қосымша ақпаратты анықтайды. |
«Бас бармақ» әдісі |
|
|
|
Соңы 5 мин |
Сабақты бекіту сұрақтары 1. Сабақ не туралы болды? 2. Сабақ, тақырып бойынша сұрақтар. Үй жұмысы: Үй тапсырмасы ретінде оқулықтағы # -тапсырма беріледі. Тапсырманың шарты, қалай орындалуын қажет екені түсіндіріледі. Рефлексия: БББ кестесі |
Сұрақтарға жауап береді.
|
Барлығы 10+ ұпай |
|
шағым қалдыра аласыз





