Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
8.3 С Статистика элементтері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Біржанқызы Әсел |
|
Күні: |
06.03.2025 |
|
Сыныбы: 8 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиілік алқабы,жиілік гистограммасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.3.2 жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы беру;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы бере алады; - Құндылықтарды насихаттау:достық,жауапкершілік,әділеттілік. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 мин Сабақтың ортасы 10 минут 3 минут 7 минут Бекіту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Жағымды атмосфералық жағдай тудыру. (Қолыңмен көрсет)
«Filippity» платформасы бойынша 4 топқа бөлемін. 1)Жиілік 2)Гистограмма 3)Медиана 4)Мода
Үй тапсырмасын тексеру «Досыма сенемін» әдісі.
2) 3)
Өткен тақырыпты қайталау. "Quiziz" қосымшасы арқылы өткен тақырыпты қайталау. Жеке жұмыс А деңгей Берілген жиіліктер кестесі арқылы модасын,медианасын,арифметикалық ортасын табыңдар.
Жауабы:
В деңгей Берілген жиіліктер кестесі арқылы арифметикалық ортасын тауып, жиіліктер алқабын құрыңыз. 1)
Жауабы:
С деңгей
Жауабы:
Сергіту сәті «Миды жаттықтырайық!» әдісі
Топтық жұмыс. «Сыйлық» әдісі
«Wordwall» әдісі арқылы бекіту тапсырмаларын орындау
|
Оқушылар сәлемдеседі, сабақ басындағы сезімдерімен бөліседі
Оқушылар 4 топқа бөлініп,топ бойынша отырады.
Үй жұмысының жауабы интерактивті тақтада көрсетіледі. Топ басшылары үй жұмысының дұрыстығын тексеріп шығады
Оқушылар берілген тестке дұрыс жауап береді.
Оқушылар берілген есептерді шығарады А деңгей Дескриптор: 1.Жиіліктер кестесі арқылы модасын,медианасын,арифметикалық ортасын табады; (1 балл)
В деңгей Дескриптор: 1. Жиіліктер кестесі арқылы арифметикалық ортасын табады; 2. Жиіліктер кестесінің деректері арқылы жиіліктер алқабын құрады; (2 балл)
Дескриптор: 1. жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы көрсетеді; (3 балл)
Оқушылар сергіту сәтіне белсене қатысады.
Оқушылар сыйлықты топ бойынша таңдап алады және топпен тапсырма орындайды.
Оқушылар интербелсенді тақтада көрсетілген тапсырмаларды бір-біріне сәйкестендіреді..
|
Бағалау парақтарын таратып беру.
ҚБ: «Бағалау шкаласы» 1 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
Бағалау критерийлері бойынша оқушылар бағаланады
Бағалау критерийлері бойынша оқушылар бағаланады
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
ҚБ: «Бағалау шкаласы»3 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
|
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта,
https://quizizz.com/admin/quiz/67c8b61a75dbd8ad0bea7f8c
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков
Интербелсенді тақта
Жалпы білім беретін мектептің 8–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков
Интербелсенді тақта
https://wordwall.net/resource/53312174/%D0%B6%
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 3 мин
Кері байланыс
Бағалау 2 минут
Үй тапсырмасы
|
Рефлексия. «Білімге ұмтыл» әуе шары әдісі
Бағалау. Кімнің бағасы нешеге жетті ?
10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. «Қызыл керуен »- ешнәрсе түсінбедім «Сары керуен»- сұрағым бар «Жасыл керуен»- барлығын түсіндім
Оқушылар өздеріне берілген бағалау парағына өздерін бағалап, тапсырады |
|
|
Тексерілді ДОІЖО: Айтимбетова Г.К
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Статистика элементтері. Жиілік алқабы,жиілік гистограммасы
Статистика элементтері. Жиілік алқабы,жиілік гистограммасы
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
8.3 С Статистика элементтері |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Біржанқызы Әсел |
|
Күні: |
06.03.2025 |
|
Сыныбы: 8 «В» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жиілік алқабы,жиілік гистограммасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.3.3.2 жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы беру;
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы бере алады; - Құндылықтарды насихаттау:достық,жауапкершілік,әділеттілік. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 мин Сабақтың ортасы 10 минут 3 минут 7 минут Бекіту 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Сабақ мақсаттарымен таныстыру. Жағымды атмосфералық жағдай тудыру. (Қолыңмен көрсет)
«Filippity» платформасы бойынша 4 топқа бөлемін. 1)Жиілік 2)Гистограмма 3)Медиана 4)Мода
Үй тапсырмасын тексеру «Досыма сенемін» әдісі.
2) 3)
Өткен тақырыпты қайталау. "Quiziz" қосымшасы арқылы өткен тақырыпты қайталау. Жеке жұмыс А деңгей Берілген жиіліктер кестесі арқылы модасын,медианасын,арифметикалық ортасын табыңдар.
Жауабы:
В деңгей Берілген жиіліктер кестесі арқылы арифметикалық ортасын тауып, жиіліктер алқабын құрыңыз. 1)
Жауабы:
С деңгей
Жауабы:
Сергіту сәті «Миды жаттықтырайық!» әдісі
Топтық жұмыс. «Сыйлық» әдісі
«Wordwall» әдісі арқылы бекіту тапсырмаларын орындау
|
Оқушылар сәлемдеседі, сабақ басындағы сезімдерімен бөліседі
Оқушылар 4 топқа бөлініп,топ бойынша отырады.
Үй жұмысының жауабы интерактивті тақтада көрсетіледі. Топ басшылары үй жұмысының дұрыстығын тексеріп шығады
Оқушылар берілген тестке дұрыс жауап береді.
Оқушылар берілген есептерді шығарады А деңгей Дескриптор: 1.Жиіліктер кестесі арқылы модасын,медианасын,арифметикалық ортасын табады; (1 балл)
В деңгей Дескриптор: 1. Жиіліктер кестесі арқылы арифметикалық ортасын табады; 2. Жиіліктер кестесінің деректері арқылы жиіліктер алқабын құрады; (2 балл)
Дескриптор: 1. жиіліктердің интервалдық кестесінің деректерін жиіліктер гистограммасы арқылы көрсетеді; (3 балл)
Оқушылар сергіту сәтіне белсене қатысады.
Оқушылар сыйлықты топ бойынша таңдап алады және топпен тапсырма орындайды.
Оқушылар интербелсенді тақтада көрсетілген тапсырмаларды бір-біріне сәйкестендіреді..
|
Бағалау парақтарын таратып беру.
ҚБ: «Бағалау шкаласы» 1 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
Бағалау критерийлері бойынша оқушылар бағаланады
Бағалау критерийлері бойынша оқушылар бағаланады
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
ҚБ: «Бағалау шкаласы»3 балл
ҚБ: мұғалімнің ауызша мадақтауы, ынталандыру
|
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта,
https://quizizz.com/admin/quiz/67c8b61a75dbd8ad0bea7f8c
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков
Интербелсенді тақта
Жалпы білім беретін мектептің 8–сыныбына арналған оқулық. Оқулық авторлары: Ә.Н.Шыныбеков, Д.Ә.Шыныбеков
Интербелсенді тақта
https://wordwall.net/resource/53312174/%D0%B6%
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. 3 мин
Кері байланыс
Бағалау 2 минут
Үй тапсырмасы
|
Рефлексия. «Білімге ұмтыл» әуе шары әдісі
Бағалау. Кімнің бағасы нешеге жетті ?
10 баллдық жүйе бойынша күнделікке бағалау
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа кері байланыс береді. «Қызыл керуен »- ешнәрсе түсінбедім «Сары керуен»- сұрағым бар «Жасыл керуен»- барлығын түсіндім
Оқушылар өздеріне берілген бағалау парағына өздерін бағалап, тапсырады |
|
|
Тексерілді ДОІЖО: Айтимбетова Г.К
шағым қалдыра аласыз


























