|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Статистика. Комбинаторика |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
07.04.2025 |
||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Статистикалық деректер және олардың сипаттамалары: арифметикалық орта, мода, медиана, құлаш |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.4.3.1 бірнеше сандардың арифметикалық ортасы, санды деректердің құлашы, медианасы, модасының анықтамаларын білу; 6.4.3.2 статистикалық санды сипаттамаларды есептеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген сандық қатардың арифметикалық ортасын, өзгеру құлашын, медианасын, модасын есептеуді біледі; Бұл сипаттамалардың күнделікті өмірде неге керек екенін түсінеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
1. Бірлік пен ынтымақ; 2. Әділдік пен жауапкершілік; 3. Заң және тәртіп; 4. Еңбекқорлық пен кәсібилік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 2 минут 3 минут Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 3 минут 5 минут 5 минут 3 минут 10 минут Бекіту 4 минут Кері байланыс 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Сыныпта жағымды ахуал тудыру. Топтарға біріктіру: 3 топқа біріктіру. 1-топ: «Құлаш» 2-топ: «Медиана» 3-топ: «Мода» Үй тапсырмасын тексеру №1230 Сабақтың тақырыбы таныстырылып, мақсаты айқындалады Өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақтар қою:
Оқулықпен жұмыс №1231 №232 Топтық жұмыс
Сергіту сәті Сандармен сурет салу Жеке жұмыс А, В, С деңгейлік тапсырмалары «Open Mic» әдісі арқылы сабақты пысықтап, қорытындылау. Кері байланыс «Қолшатыр» әдісі Үй тапсырмасы: №1232 Бағалау |
Сәлемдеседі Топқа бірігеді 2 оқушы үй тапсырмасының жауабын айтады, қалған оқушылар өз жауаптарымен салыстырады Сұрақтарға жауап береді Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды Кестені толтырады. Кесте бойынша статистикалық санды сипаттамаларды есептейді Қағазда берілген сандармен сурет салады Деңгейлік тапсырманы таңдап, тақтаға орындайды Статистикалық деректер мен оның сипаттамалары күнделікті өмірде қайда қолданылады, мысалдар келтіру Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Сәттілік! Дескриптор: - өзгеру құлашын табады – 1 балл; - медианасын табады – 1 балл; Жалпы – 2 балл «Мақтау сөздер» арқылы бағалау Дескриптор: - №1231 есепте өзгеру құлашын табады – 1 балл; - №1232 есептің шартын құрады – 1 балл; - есептің жауабы – 1 балл; Жалпы – 3 балл
Дескриптор: - кестені толтырып, ретімен орналастырады – 1 балл; - сипаттамаларды есептейді – 1 балл; Жалпы – 2 балл. Дескриптор: А деңгейі – 1 балл; В деңгей – 2 балл; С деңгейі – 3 балл; Жалпы – 3 балл «Мақтау сөздер» арқылы бағалау 10 балдық жүйе бойынша бағалау |
Оқулық, дәптер Слайд «Wordwall» палтфор масы Оқулық А4 парағы, кесте «Learning apps» платформасы Үлестірмелі қағаздар |
|
Оқу ісінің орынбасары:_________________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Статистикалық деректер және олардың сипаттамалары: арифметикалық орта, мода, медиана, құлаш
Статистикалық деректер және олардың сипаттамалары: арифметикалық орта, мода, медиана, құлаш
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлім: |
Статистика. Комбинаторика |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Күні: |
07.04.2025 |
||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Статистикалық деректер және олардың сипаттамалары: арифметикалық орта, мода, медиана, құлаш |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.4.3.1 бірнеше сандардың арифметикалық ортасы, санды деректердің құлашы, медианасы, модасының анықтамаларын білу; 6.4.3.2 статистикалық санды сипаттамаларды есептеу; |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Берілген сандық қатардың арифметикалық ортасын, өзгеру құлашын, медианасын, модасын есептеуді біледі; Бұл сипаттамалардың күнделікті өмірде неге керек екенін түсінеді. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
1. Бірлік пен ынтымақ; 2. Әділдік пен жауапкершілік; 3. Заң және тәртіп; 4. Еңбекқорлық пен кәсібилік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 2 минут 3 минут Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 3 минут 5 минут 5 минут 3 минут 10 минут Бекіту 4 минут Кері байланыс 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындығын тексеру. Сыныпта жағымды ахуал тудыру. Топтарға біріктіру: 3 топқа біріктіру. 1-топ: «Құлаш» 2-топ: «Медиана» 3-топ: «Мода» Үй тапсырмасын тексеру №1230 Сабақтың тақырыбы таныстырылып, мақсаты айқындалады Өткен сабақты еске түсіру мақсатында сұрақтар қою:
Оқулықпен жұмыс №1231 №232 Топтық жұмыс
Сергіту сәті Сандармен сурет салу Жеке жұмыс А, В, С деңгейлік тапсырмалары «Open Mic» әдісі арқылы сабақты пысықтап, қорытындылау. Кері байланыс «Қолшатыр» әдісі Үй тапсырмасы: №1232 Бағалау |
Сәлемдеседі Топқа бірігеді 2 оқушы үй тапсырмасының жауабын айтады, қалған оқушылар өз жауаптарымен салыстырады Сұрақтарға жауап береді Оқулықта берілген тапсырмаларды орындайды Кестені толтырады. Кесте бойынша статистикалық санды сипаттамаларды есептейді Қағазда берілген сандармен сурет салады Деңгейлік тапсырманы таңдап, тақтаға орындайды Статистикалық деректер мен оның сипаттамалары күнделікті өмірде қайда қолданылады, мысалдар келтіру Кері байланыс жасайды |
Жарайсыңдар! Сәттілік! Дескриптор: - өзгеру құлашын табады – 1 балл; - медианасын табады – 1 балл; Жалпы – 2 балл «Мақтау сөздер» арқылы бағалау Дескриптор: - №1231 есепте өзгеру құлашын табады – 1 балл; - №1232 есептің шартын құрады – 1 балл; - есептің жауабы – 1 балл; Жалпы – 3 балл
Дескриптор: - кестені толтырып, ретімен орналастырады – 1 балл; - сипаттамаларды есептейді – 1 балл; Жалпы – 2 балл. Дескриптор: А деңгейі – 1 балл; В деңгей – 2 балл; С деңгейі – 3 балл; Жалпы – 3 балл «Мақтау сөздер» арқылы бағалау 10 балдық жүйе бойынша бағалау |
Оқулық, дәптер Слайд «Wordwall» палтфор масы Оқулық А4 парағы, кесте «Learning apps» платформасы Үлестірмелі қағаздар |
|
Оқу ісінің орынбасары:_________________
шағым қалдыра аласыз














