|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Бөлім |
ІІІ бөлім. Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Султанбекова А.Р. |
||||
|
Күні |
|
||||
|
сынып |
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Статистикалық мәліметтер. Практикалық жұмыс |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану 8.2.2.1 электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалануды біледі; электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалана алады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин
|
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал орнату. «Тілек қаршасы» әдісі. Оқушылар қаршаларды таңдап, қаршаларда жазылған тілектерін оқиды. Өткенді қайталау сұрақтары: Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Топқа бөлу. flippity.net платформасы арқылы 2 топқа бөлінеді: 1 топ-Абсолютті сілтеме $A$1 2 топ-Аралас сілтеме $A1
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Қаршада жазылған тлектерін оқиды. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Дескриптор -Сұрақтарға жауап береді -Электронды поштаның түрлерін,қызметін біледі. -кибербуллинг пен фишинг терминтерінің мәнін ашады. -авторлық құқық туралы біледі. |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау
ҚБ. Ауызша мадақтау
«Жарайсыздар» ҚБ. Ауызша мадақтау «Жарайсыздар» Топтың жұмыстары «Бас бармақ» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин 5 мин 12 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Термин сөздерді дәптерге жазады 2-тапсырма: «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі Топтық жұмыс. Карточкамен жұмыс. 1-топ: Венн диаграммасын пайдаланып, абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстыру. 2- топ: деректерді келесі кестеге жазу.
3
Сергіту сәтті «Танграмм» әдісі Оқушылар, екі топ басшысы шығып қағаз қиындыларын алып, слайдта көрсетілген суретті құрастырады
4 тапсырма Компьютермен жұмыс «Практикада қолдану» әдісі №1
№2
5 тапсырма Бекіту сұрақтары learningapps.org платформасында жасалған викториналық сұрақтар.
|
Дескриптор: -Жаңа сабақпен танысады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - Функцияларың қызметін тауып, кестеге жазады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді - дұрыс сәйкестендіреді Дескриптор: -Берілген есептерді шешуде функцияларды, формулаларды пайдаланаду Дескриптор: - Функция мәндерін есептейді |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау Бірін-бірі бағалау стикер арқылы
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
|
Оқулық Оқулық
Презентация
Интерактивті тақта
Үлестірме қағаз
https://learningapps.org/37690779 |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау 2 мин |
Бағалау Кері байланыс беру. Үлкейткіш әйнек» әдісі: таратпа қағаздар беріледі, сол қағаздан осы сабақтан алған білімдерін айтып береді.
|
. |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау Қорытынды баға қояды |
|
||||||||
|
Үй тапсырма: |
§9, 69 бет, №7 тапсырма және шығармашылық тапсырма
|
|
|
Күнделік |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Статистикалық мәліметтер ашық сабақ
Статистикалық мәліметтер ашық сабақ
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары |
|||||
|
Бөлім |
ІІІ бөлім. Электронды кестелердегі ақпаратты өңдеу |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Султанбекова А.Р. |
||||
|
Күні |
|
||||
|
сынып |
|
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Статистикалық мәліметтер. Практикалық жұмыс |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.2 абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді қолдану 8.2.2.1 электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелерді пайдалануды біледі; электрондық кестелер мәселелерді шешу үшін түрлі деректер пішімдерін пайдалана алады. |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 8 мин
|
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал орнату. «Тілек қаршасы» әдісі. Оқушылар қаршаларды таңдап, қаршаларда жазылған тілектерін оқиды. Өткенді қайталау сұрақтары: Сұрақ: 1. Электронды пошта дегеніміз не және қандай түрлерін білесіңдер? 2. Кибербуллинг дегеніміз не және онымен күресу жолдары қандай? 3. Фишинг терминін түсіндір. 4. Авторлық құқық дегеніміз не, ол қажет пе? 5. Не себепті интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 6. Антивирустық программа не үшін қолданылады? 7. Желідегі беделді не үшін сақтау керек? 8. Неліктен желідегі агрессорды банға қою керек? 9. Әлеуметтік желі деген не және қандай түрлерін білесің? Топқа бөлу. flippity.net платформасы арқылы 2 топқа бөлінеді: 1 топ-Абсолютті сілтеме $A$1 2 топ-Аралас сілтеме $A1
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Қаршада жазылған тлектерін оқиды. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Дескриптор -Сұрақтарға жауап береді -Электронды поштаның түрлерін,қызметін біледі. -кибербуллинг пен фишинг терминтерінің мәнін ашады. -авторлық құқық туралы біледі. |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау
ҚБ. Ауызша мадақтау
«Жарайсыздар» ҚБ. Ауызша мадақтау «Жарайсыздар» Топтың жұмыстары «Бас бармақ» әдісі бойынша топтар бір-бірін бағалайды
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 8 мин 5 мин 12 мин |
Жаңа сабақты түсіндіру
Термин сөздерді дәптерге жазады 2-тапсырма: «Ойлан, жұптас, пікірлес» әдісі Топтық жұмыс. Карточкамен жұмыс. 1-топ: Венн диаграммасын пайдаланып, абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің айырмашылықтары мен ұқсастықтарын салыстыру. 2- топ: деректерді келесі кестеге жазу.
3
Сергіту сәтті «Танграмм» әдісі Оқушылар, екі топ басшысы шығып қағаз қиындыларын алып, слайдта көрсетілген суретті құрастырады
4 тапсырма Компьютермен жұмыс «Практикада қолдану» әдісі №1
№2
5 тапсырма Бекіту сұрақтары learningapps.org платформасында жасалған викториналық сұрақтар.
|
Дескриптор: -Жаңа сабақпен танысады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: - Функцияларың қызметін тауып, кестеге жазады Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді - дұрыс сәйкестендіреді Дескриптор: -Берілген есептерді шешуде функцияларды, формулаларды пайдаланаду Дескриптор: - Функция мәндерін есептейді |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау Бірін-бірі бағалау стикер арқылы
Өзін-өзі бағалау
Өзін-өзі бағалау
|
Оқулық Оқулық
Презентация
Интерактивті тақта
Үлестірме қағаз
https://learningapps.org/37690779 |
||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау 2 мин |
Бағалау Кері байланыс беру. Үлкейткіш әйнек» әдісі: таратпа қағаздар беріледі, сол қағаздан осы сабақтан алған білімдерін айтып береді.
|
. |
«Смартфон» әдісі арқылы өзі-өзі бағалау Қорытынды баға қояды |
|
||||||||
|
Үй тапсырма: |
§9, 69 бет, №7 тапсырма және шығармашылық тапсырма
|
|
|
Күнделік |
шағым қалдыра аласыз






-тапсырма.
Топтық жұмыс №2 «Сәйкесін тап»
әдісі




















