|
Қысқа мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектебі: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 9 |
Сабақ тақырыбы: Шұға мен Әбдірахманның армандары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амлдарды талдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амлдарды талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері:
|
Эпикалық , лирикалық, драмалық мәтіндердегі композициялық амалдарды талдайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы. |
1.Оқушылармен сәлемдесу Жағымды психологиялық тапсырма. «Жүректен жүрекке» әріптесінің бойындағы жақсы қасиетті айтып жігерлендіреді
Тірек сөздер арқылы 3 топқа бөлінеді. «Сөздер сөйлейді» әдісі
« Үй тапсырмасын сұрау. «Шұғаның белгісі» шығармасындағы басты кейіпкерлерге «Салыстырма кестесі » әдісі арқылы мінездеме жазу. Дескриптор:
Өзіңізді тексеріп көріңіз!
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру. |
Оқушылардың назарын сабаққа аударады. Тірек сөздер арқылы 3 топқа бөлінеді. Шұғаның белгісі» хикаятының әр бөліміне аттарына байланысты сөздермен байланыстырып айтады. Үй тапсырмасына жауап береді. «Шұғаның белгісі» шығармасындағы басты кейіпкерлерге «Салыстырма кестесі » әдісі арқылы мінездеме жазады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыру. |
Бағалау критерийлері бойынша бағалау |
9-сынып Қазақ әдебиет оқулығы кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы. Жаңа сабақ: |
1-тапсырма Топтық жұмыс «Оқырман» стратегиясы «Графиктегі стикерлер әдісі арқылы шығарма мазмұнынан бір оқиғаны жазыңыз. Жазғандарын ретіне қарай қойып шығады. Дұрыс деп есептеген жауабын таныстырады. Инклюзитив тапсырма. Шұғаға мінездеме беру 2-тапсырма « 5 неліктен» әдісі Жұптық жұмыс Шығарманың құрылымына, әңгімешінің бейнесіне, шығармадағы адамдар тағдырына, кейіпкерлердің қабылдаған шешіміне, жазушының көзқарасына байланысты 5 проблемалық сұрақтар құрастырыңыз.
3-тапсырма Жеке жұмыс «Пікіріңді дәлелде» әдісі Сұрақтарға жауап береді.
Саралау тапсырмасы 1 -деңгей Кейіпкерге сипаттама бер
2-деңгей Берілген үзіндіден оқиғаға тірек болған сөзді тауып түсіндіріңіз. Әбдірахманның сол кездегі беделі, абыройы, қызметі туралы автор қалай суреттеген? Дәлел келтіріңіз. Мынау аттан түсіп жатқан кім?- деді Шұға. Әбдірахман ғой. Әбдірахманың кім? Қазақбайдың баласы. Ия, әлгі учитель баласы ма? Ия Жап-жас жігіт екен ғой,- деп бірер қарайды да, Шұға отауға кіріп кетеді. 3-деңгей Шығармадан түсінігімізді қалыптастырып, 5 жолды өлең әдісін пайдаланып тапсырманы орындаңыз.
1. Тақырыпқа қатысты бір зат есім (кім?
не?):
Жауабы:
|
«Графиктегі стикерлер әдісі арқылы шығарма мазмұнынан бір оқиғаны жазады. Жазғандарын ретіне қарай қойып шығады. Дұрыс деп есептеген жауабын таныстырады. Шығарманың құрылымына, әңгімешінің бейнесіне, шығармадағы адамдар тағдырына, кейіпкерлердің қабылдаған шешіміне, жазушының көзқарасына байланысты 5 проблемалық сұрақтар құрастырады. Сұрақтарға жауап береді. Саралау тапсырмасын орындайды Берілген үзіндіден оқиғаға тірек болған сөзді тауып түсіндіреді. Әбдірахманның сол кездегі беделі, абыройы, қызметі туралы автор қалай суреттеген? Дәлел келтіреді. Шығармадан түсінігімізді қалыптастырып, 5 жолды өлең әдісін пайдаланып тапсырманы орындайды, |
Бағалау критерийлері бойынша бағалау Бағалау критерийлері бойынша бағалау топтық бағалау Бағалау критерийлері бойынша бағалау |
Оқулық
дәптер
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шалдарбекова МолдирШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Шұға мен Әбдірахманның армандары
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Шұға мен Әбдірахманның армандарыМатериал туралы қысқаша түсінік
ЖАҚСЫ ЖАСАЛҒАН ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

Шұғаның белгісі»
хикаятының әр бөліміне аттарына байланысты сөздермен
байланыстыру














