Сабақтың
тақырыбы: Сүйектер,бұлшық ет,
сіңірлер-тірек қимыл жүйесінің құрамдас бөліктері
|
Мұғалімнің
аты-жөні:Утенбаева М
Күні:21.11.2016
ж
|
СЫНЫП: 8 «А»
«В»
|
Қатысқан оқушылар
саны:
|
Қатыспаған оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу
мақсаттары:
|
Сүйектер туралы нақтырақ мәлімет алу, бұлшық ет туралы
білу, сіңірлер жайлы түсіну
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай
алады:
бұлшық ет туралы білу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
Сүйектер туралы нақтырақ мәлімет алу
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Оқушылардың
кейбіреулерімынаныорындайалады:
сіңірлер жайлы түсіну
|
Тілдік
мақсат:
|
Ұзын,қысқа,жалпақ
сүйектер, тұлға қаңқасы, омыртқа, сегізкөз
|
Ресурстар:
|
Маркер плакат
стикерлер
|
Пәнаралық
байланыс:
|
валеология
|
Алдыңғы
оқу:
|
Есту мүшесі және есту
анализаторы
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған
уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
минут
|
Сыныптың психологиялық ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды
сабақтың мақсатымен таныстыру.
Салемдесу. Оқушыларды түгелдеу
Ыстық сезім тренингі арқылы сабаққа зейіндерін
аудару
|
Ынтымақтастық қалыптастыра
білу
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады)
Есту мүшесінің маңызы қандай?
Есту мүшесінің гигиенасын
талдап көрсетіңдер?
|
Ауызша жауап беру арқылы Есту мүшесі және есту
анализаторы жөнінде мәлімет
беру
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Құлақ қанша бөлімнен тұрады,құлақ қалқаны қандай қызмет
атқарады?
Дабыл жарғағы қайда
орналасқан?
|
Оқулықтан тыс басқа
материялдардан мәлімет жинау
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Адам ұшақта отырғанда неге құлағы бітеліп
қалады?
Ұшақ қандай күйде болғанда
құлақ бітеледі?
|
Тақырыптағы түйінді
мәселелерді табу
|
ЖАҢА
САБАҚ
минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға
болады)
(Жаңа сабаққа дайындықпен келген оқушының қорғауын
ұйымдастыру);
Жаңа сабаққа ДЖИГСО әдісімен тапсырмаларды бөліп
беру
Тірек-қимыл жүйесінің маңызы
Адам қаңқасының бөлімдері
Омыртқаның құрылысы
Кеуде қуысының
қаңқасы
|
Бір бірімен
байланыса отырып тақырыпты ашу
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс қолдануға
болады)
Т
Адам
сүйектері
оптастыру |
Сұрақтарға жауап беру арқылы
адам сүйектерімен танысу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
ББҮ
әдісі
|
Смайликтермен
бағалау
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Бағдаршам
әдісі
|
Бас бармақпен
бағалау
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Оқушыларға келесі
сабаққа шолу жасатуға тапсырма беру)
Тірек –қимыл жүйесі деп
неліктен атайды?
|
Тірек қимыл
жүйесімен танысу
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Тұлға қаңқасын құрайтын сүйектерді
атаңдар?
|
Кеуде қуысының
сүйектерімен танысу
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми
зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
|
Омыртқа жотасы қанша жерден иіледі, нәрестелерде иілімдер
бола ма?
|
Омыртқаның құрылысымен танысу
|
БАҒАЛАУ
|
Бағдаршам арқылы
бағалау
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
Екі жұлдыз бір тілек арқылы кері байланыс
алу
|
|