46 - сабақ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Копжасарова Дариха Шаншаровна |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
қазақ тілі 2 сынып |
|||||||
|
Оқулық |
1 бөлім. Ә.Е. Жұмабаева, Г.И. Уайсова, Г.Т. Сәдуақас |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
3-апта, 10-сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Мектептегі тәртіп ережелерін құрастырамын. |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұраулы сөйлем. |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||||
|
Бағалау критерийі: |
Жеке тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
3 минут |
Ұйымдастыру |
Рефлексия «Гүл
шоғы» |
|
|
Слайд 1 |
|||
|
5 минут 20 минут |
Қайталау Жаңа сабақ |
Қане, балалар, біз сендермен
өткен сабақта қандай тақырыптармен танысып
едік? -Хабарлы сөйлем дегеніміз
не? Білім ленд https://imektep.kz/kz/soylem-musheleri Оқылым 38 – жаттығу Аян сабақта отырып, қайта – қайта терезеге қарай берді... Сабақ аяқталды. Аян далаға жүгіріп шығып, бар дауысымен: « Мені шақырған кім?» деп айқайлады. Оған күн күлімдеді, оған кішкене құс әндетіп сайрады, оған қызыл шие сабағын иіп, жемісін ұсынды. Есте сақта! Жауап алу мақсатымен айтылған сөйлемді сұраулы сөйлем дейді. Сұраулы сөйлемнің соңына сұрау белгі сі ( ?) қойылады: Сенің досың кім? Жазылым. 39 – жаттығу . Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп жаз. |
Дескриптор: 1. Мəтінде не туралы айтылғанын анықтайды; 2. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; 3 . Сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқиды; 4. Сөйлемнің тыныс белгісіне қарап, қандай сөйлем екеннін анықтайды; Дескриптор: 1.Мәтінді дауыстап оқиды; 2.Сөйлем соңындағы тыныс белгілері туралы айтады; 3.Сұраулы сөйлемнің ережесін жатқа оқиды; 4.Хабарлы және сұраулы сөйлемнің оқылуын салыстырады; 5.Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп жазады; |
СМАЙЛИК Т
|
Слайд 2 Слайд 3 бейнеролик Слайд 4 Слайд 5 |
|||
|
5 минут |
Тәжірибе |
42 -жаттығу. Толқын кітапханадан кітап алды. Ол көп оқиды. Әжесіне ертегі оқып берді. |
Дескриптор: 1.Хабарлы сөйлемнің ережесін еске түсіреді. 2.Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. |
|
Слайд6 |
|||
|
5 минут |
Бекіту |
41-жаттығу. Суреттер бойынша сұрақ құрастыру - Айдын, сен не істеп отырсың? - Мен сабақ оқып отырмын. - Сендердің оқулықтарың қайда? - Оқулығым сөмкемде, енді аламын. - Асқар, сен қайда бара жатырсың? |
Дескриптор: 1. Сурет бойынша бір-біріне сұрақтар қояды; 2. Бір-бірінің жауаптарын толықтырады; 3. Сурет бойынша әңгіме құрайды; |
СМАЙЛИК |
Слайд7 |
|||
|
2мин |
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 93-бет 40-жаттығу, ереже жаттау Кері байланыс: «Білім ағашы |
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
Слайд8 |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сұраулы сөйлем. Сабақ жоспары
Сұраулы сөйлем. Сабақ жоспары
46 - сабақ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Копжасарова Дариха Шаншаровна |
|||||||
|
Пән/Сынып: |
қазақ тілі 2 сынып |
|||||||
|
Оқулық |
1 бөлім. Ә.Е. Жұмабаева, Г.И. Уайсова, Г.Т. Сәдуақас |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
3-апта, 10-сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Мектептегі тәртіп ережелерін құрастырамын. |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Сұраулы сөйлем. |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 2.2.4.1 - мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазу 2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып тұрған сөздерді табу |
|||||||
|
Бағалау критерийі: |
Жеке тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
3 минут |
Ұйымдастыру |
Рефлексия «Гүл
шоғы» |
|
|
Слайд 1 |
|||
|
5 минут 20 минут |
Қайталау Жаңа сабақ |
Қане, балалар, біз сендермен
өткен сабақта қандай тақырыптармен танысып
едік? -Хабарлы сөйлем дегеніміз
не? Білім ленд https://imektep.kz/kz/soylem-musheleri Оқылым 38 – жаттығу Аян сабақта отырып, қайта – қайта терезеге қарай берді... Сабақ аяқталды. Аян далаға жүгіріп шығып, бар дауысымен: « Мені шақырған кім?» деп айқайлады. Оған күн күлімдеді, оған кішкене құс әндетіп сайрады, оған қызыл шие сабағын иіп, жемісін ұсынды. Есте сақта! Жауап алу мақсатымен айтылған сөйлемді сұраулы сөйлем дейді. Сұраулы сөйлемнің соңына сұрау белгі сі ( ?) қойылады: Сенің досың кім? Жазылым. 39 – жаттығу . Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп жаз. |
Дескриптор: 1. Мəтінде не туралы айтылғанын анықтайды; 2. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды; 3 . Сөйлемді тиісті дауыс ырғағымен оқиды; 4. Сөйлемнің тыныс белгісіне қарап, қандай сөйлем екеннін анықтайды; Дескриптор: 1.Мәтінді дауыстап оқиды; 2.Сөйлем соңындағы тыныс белгілері туралы айтады; 3.Сұраулы сөйлемнің ережесін жатқа оқиды; 4.Хабарлы және сұраулы сөйлемнің оқылуын салыстырады; 5.Мәтіндегі сұраулы сөйлемдерді теріп жазады; |
СМАЙЛИК Т
|
Слайд 2 Слайд 3 бейнеролик Слайд 4 Слайд 5 |
|||
|
5 минут |
Тәжірибе |
42 -жаттығу. Толқын кітапханадан кітап алды. Ол көп оқиды. Әжесіне ертегі оқып берді. |
Дескриптор: 1.Хабарлы сөйлемнің ережесін еске түсіреді. 2.Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге айналдырып жазады. |
|
Слайд6 |
|||
|
5 минут |
Бекіту |
41-жаттығу. Суреттер бойынша сұрақ құрастыру - Айдын, сен не істеп отырсың? - Мен сабақ оқып отырмын. - Сендердің оқулықтарың қайда? - Оқулығым сөмкемде, енді аламын. - Асқар, сен қайда бара жатырсың? |
Дескриптор: 1. Сурет бойынша бір-біріне сұрақтар қояды; 2. Бір-бірінің жауаптарын толықтырады; 3. Сурет бойынша әңгіме құрайды; |
СМАЙЛИК |
Слайд7 |
|||
|
2мин |
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 93-бет 40-жаттығу, ереже жаттау Кері байланыс: «Білім ағашы |
|
Білім ағашы парақ шасы стикер |
Слайд8 |
|||
шағым қалдыра аласыз














