|
Бөлім атауы: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сүт өнімдерінің пайдасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.2.5.1 Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру,одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолдану, диалогке қатысу,мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар:коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, өз пікірін білдіру, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу, тілдесім барысында қолдану; |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Тақырыпты болжау. Ой шақыру.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар суреттер арқылы және мәтін мазмұны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген ақпараттар арқылы тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
7-сынып Қазақ тілі (https://baq.kz/kk/news/oner/nauriz-kozhe) |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма.
Бағалау. «Одағайлар» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен «Еркін микрофонда» бүгінгі тақырыпқа байланысты қорытынды ой айтады.
|
Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Өлең жолдары арқылы сұхбат құрастырады; қымыздың дәмін сүйсінгенде немесе ашырқағанда одағайларды қатыстырады. «Еркін микрофон» әдісімен ой қорытады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
7-сынып Қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сүт өнімдерінің пайдасы
Сүт өнімдерінің пайдасы
|
Бөлім атауы: Дұрыс тамақтану. Гендік өзгеріске ұшыраған тағамдар |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сүт өнімдерінің пайдасы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.2.5.1 Мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру; 7.4.4.4 Одағай түрлерін ажырата білу, қолдану; |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді қолдану, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру,одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу; Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтін мазмұны негізінде коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолдану, диалогке қатысу,мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу; Кейбір оқушылар:коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды-экспрессивті сөздерді және мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, өз пікірін білдіру, мәтін бойынша проблемалық сұрақтар құрастыру, одағайдың мағыналық түрлерін ажырата білу, тілдесім барысында қолдану; |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық.
Тақырыпты болжау. Ой шақыру.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың мақсаттары мен бағалау критетийлерімен танысу. |
Оқушылар суреттер арқылы және мәтін мазмұны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген ақпараттар арқылы тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
7-сынып Қазақ тілі (https://baq.kz/kk/news/oner/nauriz-kozhe) |
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 1-тапсырма. Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді сөздерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз.
Дескриптор:
ҚБ
Тапсырма.
Бағалау. «Одағайлар» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. Бекіту. «Соңғы сөзді мен айтайын...» әдісімен «Еркін микрофонда» бүгінгі тақырыпқа байланысты қорытынды ой айтады.
|
Мәтінді тыңдап, 2 ашық сұрақ құрастырыңыз. Сұрақ мазмұнында мақал-мәтелдер мен тұрақты тіркестерді қолданыңыз. Жұбыңыздың сұрақтарына өз пікіріңізді білдіре отырып, жауап беріңіз. Грамматикалық тақырыпты меңгереді. Өлең жолдары арқылы сұхбат құрастырады; қымыздың дәмін сүйсінгенде немесе ашырқағанда одағайларды қатыстырады. «Еркін микрофон» әдісімен ой қорытады. |
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
ҚБ «Одағайлар»
әдісі Оооооо! – тамаша жауап;
|
7-сынып Қазақ тілі |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















