Алматы облысы «Қарасай ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«А.С.Пушкин атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы)
«Қазақ тілі мен әдебиеті» пәні
|
Бөлім: 5. |
Су – тіршілік көзі Ә. Тәжібаев "Сырдария" өлеңі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тураходжаева З.А |
|
|
Күні: |
27.11.2020 |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың маңызы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау; 5.4.3.1 жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Психолгиялық ахуал қалыптастыру. «Ойлан, тап» әдісі. |
Жұмбақтың шешуін табады. Мен сұйықпын да, мұзбын
да, |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Су — тіршілік көзі Вода – источник жизни |
видионы мұқият қарап шығады, судың маңызы туралы қосымша ақпарат алады |
|
|
|
Жаңа сөздермен жұмыс |
Жаңа сөздерді оқып, мағынасын түсініп алады: тамшы-капля (капля воды) су қоры-водные ресурсы тіршілік көзі-источник жизни маңызы-важность қырау-иней |
ҚБ |
6 слайд, оқулық |
|
|
ОҚЫЛЫМ ЖАЗЫЛЫМ тапсырмасы |
2-тапсырма, 98 бет. Мәтінді оқып, кестедегі сұрақтарға жауап беретін сөздерді жазады. |
ҚБ |
7 слайд, оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Әдісі: сұрақ-жауап |
Сұрақтарға жауап береді: 1.Ненің қадірін жақсы біледі? 2.Судың несін жақсы біледі? |
ҚБ |
8 слайд |
|
Үй жұмысы: 3-тапсырма. 98 бет. |
Сөйлемдердің әр қайсына екі сұрақ қойып жазады. |
|
оқулық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су – тіршілік көзі Ә. Тәжібаев "Сырдария" өлеңі
Су – тіршілік көзі Ә. Тәжібаев "Сырдария" өлеңі
Алматы облысы «Қарасай ауданының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«А.С.Пушкин атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталықпен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
(білім беру ұйымының атауы)
«Қазақ тілі мен әдебиеті» пәні
|
Бөлім: 5. |
Су – тіршілік көзі Ә. Тәжібаев "Сырдария" өлеңі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Тураходжаева З.А |
|
|
Күні: |
27.11.2020 |
|
|
Сынып: 5 «Б» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Судың маңызы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.1 фольклорлық және шағын көлемді көркем әдеби шығармаларды түсіну, тақырыбын анықтау; 5.4.3.1 жазба жұмыстарында сипаттау, бейнелеу құралдарын қолданып жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Психолгиялық ахуал қалыптастыру. «Ойлан, тап» әдісі. |
Жұмбақтың шешуін табады. Мен сұйықпын да, мұзбын
да, |
|
|
|
Сабақтың ортасы 10 минут |
Су — тіршілік көзі Вода – источник жизни |
видионы мұқият қарап шығады, судың маңызы туралы қосымша ақпарат алады |
|
|
|
Жаңа сөздермен жұмыс |
Жаңа сөздерді оқып, мағынасын түсініп алады: тамшы-капля (капля воды) су қоры-водные ресурсы тіршілік көзі-источник жизни маңызы-важность қырау-иней |
ҚБ |
6 слайд, оқулық |
|
|
ОҚЫЛЫМ ЖАЗЫЛЫМ тапсырмасы |
2-тапсырма, 98 бет. Мәтінді оқып, кестедегі сұрақтарға жауап беретін сөздерді жазады. |
ҚБ |
7 слайд, оқулық |
|
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Әдісі: сұрақ-жауап |
Сұрақтарға жауап береді: 1.Ненің қадірін жақсы біледі? 2.Судың несін жақсы біледі? |
ҚБ |
8 слайд |
|
Үй жұмысы: 3-тапсырма. 98 бет. |
Сөйлемдердің әр қайсына екі сұрақ қойып жазады. |
|
оқулық |
шағым қалдыра аласыз













