|
Пәні:музыка |
Бөлім:Су-тіршілік көзі. |
||||||
|
Мектептің атауы |
№ 58ЖББОМ |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сарсенбаева Нуржауган Кушваевна |
||||||
|
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Су әуені |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.3.3-музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды. Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Амандасу. «Гамма» жаттығуы Мұғалім ноталарды айта отырып, қимыл жасайды. Топқа бөлу. Ноталар артындағы топ санымен беріледі. Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма. «Миға шабуыл» Әңгімелеу талдау, тыңдау. «Дүниетану» пәнінен суға байланысты мәліметтерді есіңе түсір.
Бағалау.Дескриптор Оқушылар су туралы суреттерге қарап өз ойларын айтады 2-тапсырма. Талдау. Видеоматериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтар:
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Ән тыңдау және салу. Г.Абдрешованың «Көңілді бұлақтың әні» музыкасын мұқият тыңда. Мына сұрақтарға жауап бер және суретті сал.
Дескриптор: 1.Әуенді тыйдайды және сурет салады 2.Салған суретін талдайды сұрақтарға жауап береді және көңіл-күйін білдіреді
Сергіту сәті Оркестр «Су терапиясы» Су құйылған ыдыстар, бөтелкелер, түтікшелер беріледі. Су құйылған стакандар арқылы әуен дыбысын шығару
Ұжымдық жұмыс. «Ақбұлақ» әнін орындау Әні мен өлеңін жазған:Б. Тәжібаев. Күндіз-түні бір тынбай, Дала кезген шапқылап. Құмар едім өзіңе Бала кезден Ақбұлақ. Әнге бөлеп маңайды, Асып-тасып жатасың, Ақ моншақтан аспанға Шашу шашып жатасың. Дескриптор: 1.Оқушылар ырғаққа, әуенге түсіп өлең айтады 4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр Дескриптор: 1.Музыкалық аспаптармен судың дыбысын шығарады 2.Әуенді түсіндіреді, талдайды
Рефлексия: «Аквариум»әдісі Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Сабақтан не ұнады?
Үйге тапсырма: «Ақбұлақ»әнін әуенімен жаттау. |
Оқушылар мұғалімнің кимылдарын қайталап, ноталарды айтып, жаттығулар жасайды, ноталарды еске түсіреді, ноталардағы сандар арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, музыканы тыңдап отырып, әуенге байланысты сурет салады
Оқушылар ыдыстағы сумен ұстаз артынан қайталап отырып дыбыстар шығарады. Оқулықта көрсетілген «Ақбұлақ» әнін біргелікте орындайды.
Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды
Оқушылар бөтелкеденин ішіндегі суда берілген қағаздарға жауап беріп, сабақ туралы пікірін айтады |
Оқушылар бір бірін «Шапалақ» ұру әдісімен бағалайды
Бас бармақ арқылы бағалау
От шашу арқылы бағалау
От шашу арқылы бағалау
Бір бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалады.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
нота суреттері
Бейнеролик
Музыка даусы Түрлі түсті карандаштар, ақ парақтар
Ыдыс, стакандарпарақтар, ботелкелер Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар
Музыкалық аспаптар Оқулық тапсырма
Кері байланысқа парақ қағаздар, су бөтелке |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су әуені
Су әуені
|
Пәні:музыка |
Бөлім:Су-тіршілік көзі. |
||||||
|
Мектептің атауы |
№ 58ЖББОМ |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Сарсенбаева Нуржауган Кушваевна |
||||||
|
Сынып: |
3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Су әуені |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
3.1.3.3-музыкалық шығармаларды талдау барысында негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар:музыкалық шығармаларды талдайды. Кейбір оқушылар: негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады Көптеген оқушылар: бір бірін бағалайды |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы
|
Амандасу. «Гамма» жаттығуы Мұғалім ноталарды айта отырып, қимыл жасайды. Топқа бөлу. Ноталар артындағы топ санымен беріледі. Ұйымдастыру кезеңі. 1-тапсырма. «Миға шабуыл» Әңгімелеу талдау, тыңдау. «Дүниетану» пәнінен суға байланысты мәліметтерді есіңе түсір.
Бағалау.Дескриптор Оқушылар су туралы суреттерге қарап өз ойларын айтады 2-тапсырма. Талдау. Видеоматериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтар:
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Ән тыңдау және салу. Г.Абдрешованың «Көңілді бұлақтың әні» музыкасын мұқият тыңда. Мына сұрақтарға жауап бер және суретті сал.
Дескриптор: 1.Әуенді тыйдайды және сурет салады 2.Салған суретін талдайды сұрақтарға жауап береді және көңіл-күйін білдіреді
Сергіту сәті Оркестр «Су терапиясы» Су құйылған ыдыстар, бөтелкелер, түтікшелер беріледі. Су құйылған стакандар арқылы әуен дыбысын шығару
Ұжымдық жұмыс. «Ақбұлақ» әнін орындау Әні мен өлеңін жазған:Б. Тәжібаев. Күндіз-түні бір тынбай, Дала кезген шапқылап. Құмар едім өзіңе Бала кезден Ақбұлақ. Әнге бөлеп маңайды, Асып-тасып жатасың, Ақ моншақтан аспанға Шашу шашып жатасың. Дескриптор: 1.Оқушылар ырғаққа, әуенге түсіп өлең айтады 4-тапсырма.Өз жүмысын таныстыру және бағалау. Музыка шығару. Ұрмалы, музыкалық шулы аспаптар мен дауысты қолдана отырып, судың түрлі күйін бейнелейтін әуен құрастыр Дескриптор: 1.Музыкалық аспаптармен судың дыбысын шығарады 2.Әуенді түсіндіреді, талдайды
Рефлексия: «Аквариум»әдісі Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Сабақтан не ұнады?
Үйге тапсырма: «Ақбұлақ»әнін әуенімен жаттау. |
Оқушылар мұғалімнің кимылдарын қайталап, ноталарды айтып, жаттығулар жасайды, ноталарды еске түсіреді, ноталардағы сандар арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.
Оқушылар бейнематериалды көрген соң пікірталасқа арналған сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді, музыканы тыңдап отырып, әуенге байланысты сурет салады
Оқушылар ыдыстағы сумен ұстаз артынан қайталап отырып дыбыстар шығарады. Оқулықта көрсетілген «Ақбұлақ» әнін біргелікте орындайды.
Музыка шығару. Ұрмалы музыкалық шулы дауыстарды қолдана отырып өз ойларын ортаға салып, сабақты қортындылайды
Оқушылар бөтелкеденин ішіндегі суда берілген қағаздарға жауап беріп, сабақ туралы пікірін айтады |
Оқушылар бір бірін «Шапалақ» ұру әдісімен бағалайды
Бас бармақ арқылы бағалау
От шашу арқылы бағалау
От шашу арқылы бағалау
Бір бірін «Бас бармақ» әдісімен бағалады.
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com
нота суреттері
Бейнеролик
Музыка даусы Түрлі түсті карандаштар, ақ парақтар
Ыдыс, стакандарпарақтар, ботелкелер Ән орындау, аудиожазбалар,бейнежазбалар
Музыкалық аспаптар Оқулық тапсырма
Кері байланысқа парақ қағаздар, су бөтелке |
|||
шағым қалдыра аласыз















