|
|
№ 40 мектеп-лицейі |
||||||
|
Пәні: |
География |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Оспанова Мира Амантаевна |
||||||
|
Күні: |
14.11.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Су және экологиялық із» |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
11.2.4.1. Қоршаға орта сапасының көрсеткіштері |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүние жүзінде тұщы су ресурстарының таралуы мен ластануын анықтйды. Жер бетіндегі тұзщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын және сумен қамтамасыз етілуін анықтайды. Зерттеу нәтижесінде су тапшылығының себеп салдары шешу жолдарын ұсынады. контурлық картада көрсетеді |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 5-мин
Өткен білімді еске түсіру 7- мин
Жаңа білім 25-мин
Ортасы
Бекіту 5-мин
Кері байланыс 3-мин |
І.(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару
Треннинг «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез келген сөз айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айту керек. Мысалы:Айнаш дәптер бер. «Айнаш өтінемін дәптеріңізді беріңізші. Топқа бөлу QR арқылы топқа бөлу
II.Үй тапсырмасын сұрау: "Пазл" әдісі мен «Миға шабуыл» арқылы «LearningАpps» платформасында суретті жасыру арқылы сұрақтар қоя отырып, жаңа тақырыпты ашу. Жаңбыр суымен қоректенетін өзендер; 1.Ніл 2.Амазонка 3.Ориноко 4.Конго 5.Лена Қар суымен қоректенетін өзендер; 1.Нұра 2.Жайық 3.Сағыз 4.Жем 5.Торғай 6.Сарысу Қар суымен мұздықтармен қоректенетін өзендер; 1.Қаратал 2.Іле 3.Сырдария 4.Еділ 5.Енисей Аралас қоректену типі тән өзендер; 1.Есіл 2.Тобыл 3.Ертіс 4.Дунай 5.Рейн 6.Висла ІІІ. Жаңа сабақ: «Кинолента» әдісі Мұғалім жаңа сабақты оқушыларға бастау үшін «Су және экологияға» байланысты бейнебаян көрсетеді.
1.«Еркін талқылау» мәтінмен жұмыс. І-топ: Дүниежүзіндетұщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын анықтайды
ІІ-топ:Дүние жүзі елдерінің суды тұтыну динамикасын анықтайды
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Көршіңмен бөліс» әдісі І-топ: 1.Су тапшылығы байқалатын аудандарға, су жеткізу жолдары туралы ұсыныстаржасау; ЖОСПАР КИПР ОМАН
ІІ-топ:Су тапшылығы байқалатын аудандарда санитарлық-гигиеналық сапасын жақсарту жолдарын ұсыну ЖОСПАР БАНГЛАДЕШ
3-тапсырма КАРТАМЕН ЖҰМЫС Жеке жұмыс І топ: Дүние жүзінің физикалық картасынан – Намибия Замбия Эфиопия Судан Нигерия Оңтүстік Амрика Канада АҚШ Австралия Оңтүстік Азия елдерін көрсетеді. ІІтоп: Дүние жүзінің физикалық картасынан – Мексика Мадагаскар Намибия Иран Ирак Сауд Арабия Египет Солтүстік Қытай Австралияның Оңтүстік шығысы Батыс Сахара елдерін көрсетеді.
ІV.Жаңа сабақты бекіту: 1.«Мені анықта» ойыны арқылы дүниежүзінің физикалық картасын пайдалана отырып,су тапшылығы барелдерді көрсету. «Wordwall» платформасында су тапшылығыбар елдерді көрсету.
2.Қорытынды:«WHATSAPP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау. Ү-тапсырма: Дүниежүзілік су және экологиялықмәселесі тақырыбына презентация жасау.
«Мұғалімге хат» Оқушылар Сабақты қаншалықты меңгергенін,сабақта түсінбеген тұстарын көрсетеді. Таратылған бағалау парағындағы баллдарды есептеп, оқушылардың бағасын айтамын |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндау; Оқушылар бұл треннинг арқылы бір-біріне құрметпен ізгілікті үйренеді Оқушыларды QR-код арқылы екі топқа бөлінеді Топ ережесімен таныстыру. Өзін-өзі бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін-өзі бағалап отырады 1-топ: Африка 2- топ: Европа
Үй тапсырмасын сұрау: "Пазл" әдісі арқылы «Learningapps»
Гидронимдерді қоректенуі бойынша анықтайды.
«Кинолента» әдісі Дескриптор: бейнебаян арқылы сабақ мақсатын анықтайды Бейне роликте көргені бойынша ой түйіп пікірлерін білдіреді
Еркін талқылау» мәтінмен жұмыс. Дескриптор: Дүние жүзінде тұщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын анықтайды Дүние жүзі елдерінің суды тұтыну динамикасын анықтайды
Жұппен бірге сипаттама береді. Дескриптор: Су тапшылығы байқалатын елді-мекеннің атауын жазып, сипаттайды; Географиялық орнын сипаттайды; Су өткізу жолын түсіндіре алады; Шаруашылық маңызын анықтайды;
Дескриптор: Су тапшылығы байқалатын аудандарда санитарлық-гигиеналық сапасы төмен елді- мекенді анықтайды Географиялық орнын сипаттайды; Су еткізу жолын түсіндіре алады; Шаруашылық маңызын анықтайды
Дескриптор: -Су тапшылығы байқалатын аймақтарды кескін катарға белгілейді.
Дескриптор: -Су тапшылығы байқалмайтын аймақтарды кескін катарға белгілейді
«Wordall» платформамен су тапшылығы бар елдерді анықтайды.
Телефон арқылы WHATSAPP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау.
Тақырып бойынша қаншалықты меңгергенін,сабақта түсінбеген тұстарын көрсетеді. |
ҚБ: Мадақтау.Оқушының жауаптарына қарай мадақтап, ынталандырып отырамын.
ҚБ: «Ынталандыру сөздері» - мұғалім бағалауы: Бәрекелді! Жарайсың!
Оқушылар «Смартфон әдісі" арқылы оқушылар өзін өзі бағалайды
Оқушылар «Смартфон» әдісі арқылы өзін-өзін бағалауды |
смартфон
АКТ, оқулық, маркер, Атлас,контур карта, смартфон
«Learningapps» платформасы
https://learningapps.org/watch?v=p7c8ts0gc23
Бейнежаэба
https://video-preview.s3.yandex.net/VSVPlQAAAAA.mp4
Глобус, контур карта,атлас,сматфон
Интербел сенді тақта
«Wordw all» платформасында су тапшылығы бар елдердікөрсету. https://wordwall.net/myactivities Телефон арқылы WHATS APP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау.
https://quizizz.com/join?gc=900202&source=liveDashboard
Мұғалімге хат |
|
||
Бекітемін
№40 мектеп-лицейінің
директорының м.у.а
___________Қ.Т.Айдарова
Тақырыбы:
«Су және экологиялық із»
11 «А» сынып
Ашық сабақ
Георафия пәні мұғалімі: Оспанова Мира Амантаевна
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су және экологиялық із
Су және экологиялық із
|
|
№ 40 мектеп-лицейі |
||||||
|
Пәні: |
География |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Оспанова Мира Амантаевна |
||||||
|
Күні: |
14.11.2025ж |
||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: 21 |
Қатыспағандар саны:0 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Су және экологиялық із» |
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
11.2.4.1. Қоршаға орта сапасының көрсеткіштері |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүние жүзінде тұщы су ресурстарының таралуы мен ластануын анықтйды. Жер бетіндегі тұзщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын және сумен қамтамасыз етілуін анықтайды. Зерттеу нәтижесінде су тапшылығының себеп салдары шешу жолдарын ұсынады. контурлық картада көрсетеді |
||||||
|
|
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||
|
Ұйымдастыру 5-мин
Өткен білімді еске түсіру 7- мин
Жаңа білім 25-мин
Ортасы
Бекіту 5-мин
Кері байланыс 3-мин |
І.(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару
Треннинг «Сиқырлы сөздер» ойыны Мұғалім кез келген сөз айтады, ал оқушы оны әдепті түрде айту керек. Мысалы:Айнаш дәптер бер. «Айнаш өтінемін дәптеріңізді беріңізші. Топқа бөлу QR арқылы топқа бөлу
II.Үй тапсырмасын сұрау: "Пазл" әдісі мен «Миға шабуыл» арқылы «LearningАpps» платформасында суретті жасыру арқылы сұрақтар қоя отырып, жаңа тақырыпты ашу. Жаңбыр суымен қоректенетін өзендер; 1.Ніл 2.Амазонка 3.Ориноко 4.Конго 5.Лена Қар суымен қоректенетін өзендер; 1.Нұра 2.Жайық 3.Сағыз 4.Жем 5.Торғай 6.Сарысу Қар суымен мұздықтармен қоректенетін өзендер; 1.Қаратал 2.Іле 3.Сырдария 4.Еділ 5.Енисей Аралас қоректену типі тән өзендер; 1.Есіл 2.Тобыл 3.Ертіс 4.Дунай 5.Рейн 6.Висла ІІІ. Жаңа сабақ: «Кинолента» әдісі Мұғалім жаңа сабақты оқушыларға бастау үшін «Су және экологияға» байланысты бейнебаян көрсетеді.
1.«Еркін талқылау» мәтінмен жұмыс. І-топ: Дүниежүзіндетұщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын анықтайды
ІІ-топ:Дүние жүзі елдерінің суды тұтыну динамикасын анықтайды
2-тапсырма: Жұптық жұмыс «Көршіңмен бөліс» әдісі І-топ: 1.Су тапшылығы байқалатын аудандарға, су жеткізу жолдары туралы ұсыныстаржасау; ЖОСПАР КИПР ОМАН
ІІ-топ:Су тапшылығы байқалатын аудандарда санитарлық-гигиеналық сапасын жақсарту жолдарын ұсыну ЖОСПАР БАНГЛАДЕШ
3-тапсырма КАРТАМЕН ЖҰМЫС Жеке жұмыс І топ: Дүние жүзінің физикалық картасынан – Намибия Замбия Эфиопия Судан Нигерия Оңтүстік Амрика Канада АҚШ Австралия Оңтүстік Азия елдерін көрсетеді. ІІтоп: Дүние жүзінің физикалық картасынан – Мексика Мадагаскар Намибия Иран Ирак Сауд Арабия Египет Солтүстік Қытай Австралияның Оңтүстік шығысы Батыс Сахара елдерін көрсетеді.
ІV.Жаңа сабақты бекіту: 1.«Мені анықта» ойыны арқылы дүниежүзінің физикалық картасын пайдалана отырып,су тапшылығы барелдерді көрсету. «Wordwall» платформасында су тапшылығыбар елдерді көрсету.
2.Қорытынды:«WHATSAPP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау. Ү-тапсырма: Дүниежүзілік су және экологиялықмәселесі тақырыбына презентация жасау.
«Мұғалімге хат» Оқушылар Сабақты қаншалықты меңгергенін,сабақта түсінбеген тұстарын көрсетеді. Таратылған бағалау парағындағы баллдарды есептеп, оқушылардың бағасын айтамын |
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндау; Оқушылар бұл треннинг арқылы бір-біріне құрметпен ізгілікті үйренеді Оқушыларды QR-код арқылы екі топқа бөлінеді Топ ережесімен таныстыру. Өзін-өзі бағалау парағы арқылы әр оқушы өзін-өзі бағалап отырады 1-топ: Африка 2- топ: Европа
Үй тапсырмасын сұрау: "Пазл" әдісі арқылы «Learningapps»
Гидронимдерді қоректенуі бойынша анықтайды.
«Кинолента» әдісі Дескриптор: бейнебаян арқылы сабақ мақсатын анықтайды Бейне роликте көргені бойынша ой түйіп пікірлерін білдіреді
Еркін талқылау» мәтінмен жұмыс. Дескриптор: Дүние жүзінде тұщы су ресурстарының аймақтары бойынша таралуын анықтайды Дүние жүзі елдерінің суды тұтыну динамикасын анықтайды
Жұппен бірге сипаттама береді. Дескриптор: Су тапшылығы байқалатын елді-мекеннің атауын жазып, сипаттайды; Географиялық орнын сипаттайды; Су өткізу жолын түсіндіре алады; Шаруашылық маңызын анықтайды;
Дескриптор: Су тапшылығы байқалатын аудандарда санитарлық-гигиеналық сапасы төмен елді- мекенді анықтайды Географиялық орнын сипаттайды; Су еткізу жолын түсіндіре алады; Шаруашылық маңызын анықтайды
Дескриптор: -Су тапшылығы байқалатын аймақтарды кескін катарға белгілейді.
Дескриптор: -Су тапшылығы байқалмайтын аймақтарды кескін катарға белгілейді
«Wordall» платформамен су тапшылығы бар елдерді анықтайды.
Телефон арқылы WHATSAPP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау.
Тақырып бойынша қаншалықты меңгергенін,сабақта түсінбеген тұстарын көрсетеді. |
ҚБ: Мадақтау.Оқушының жауаптарына қарай мадақтап, ынталандырып отырамын.
ҚБ: «Ынталандыру сөздері» - мұғалім бағалауы: Бәрекелді! Жарайсың!
Оқушылар «Смартфон әдісі" арқылы оқушылар өзін өзі бағалайды
Оқушылар «Смартфон» әдісі арқылы өзін-өзін бағалауды |
смартфон
АКТ, оқулық, маркер, Атлас,контур карта, смартфон
«Learningapps» платформасы
https://learningapps.org/watch?v=p7c8ts0gc23
Бейнежаэба
https://video-preview.s3.yandex.net/VSVPlQAAAAA.mp4
Глобус, контур карта,атлас,сматфон
Интербел сенді тақта
«Wordw all» платформасында су тапшылығы бар елдердікөрсету. https://wordwall.net/myactivities Телефон арқылы WHATS APP»» платформасында cұрақ жауап жұмысын орындау.
https://quizizz.com/join?gc=900202&source=liveDashboard
Мұғалімге хат |
|
||
Бекітемін
№40 мектеп-лицейінің
директорының м.у.а
___________Қ.Т.Айдарова
Тақырыбы:
«Су және экологиялық із»
11 «А» сынып
Ашық сабақ
Георафия пәні мұғалімі: Оспанова Мира Амантаевна
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз















