Күні: 16. 10.17.Сынып: 1 «в» | Мектеп: С. Кәттебеков ЖОММұғалім: Абдуллаева НасибаҚатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы | Мектеп ауласына саяхат. Л дыбысы мен әрпі. |
Осы сабақта қол жеткі -зілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.2.1.1 Сөз/сөйлем сызбасын оқу. 1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау /салыстыру сөздерін, вербал ды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл, дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті) қолдану.1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфия лық талаптарға сай жазу. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: л дыбысын таниды, л дыбысынан келетін сөздерді атай алады;Оқушылардың көпшілігі: сөйлеу барысында дауыс ырғағын пайдалана алады.Кейбір оқушылар: мәтіннің мазмұнын қимыл, ишараның көмегімен жеткізе алады. |
Жетістік критерийлері | Бағалау критерийі: Білім алушыЛ дыбысын таниды, оны әріппен сәйкестендіреді; Сөйлеу барысында дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз ара -сындағы кідірісті сақтайды.Мәтінің мазмұнын қимылдың, ым-ишараның көмегімен жеткізеді |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , бейнематериал, таныстырылым, кеспе әріптер, суреттер |
Тілдік құзыреттілік | Л дыбысы мен әрпі. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосфера сын қалыптас тыру5 минут | – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! |
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы20 минут
| Оқылым. (МК; Ө; Қ) ал, ала, Алан Айтылым. - Сен-топсеруен жетекшісің. Төмендегі суреттерді басшылыққа алып, өз тобыңды мектеп ауласымен таныстыр. Оқылым. Сөз сызбасын оқу. Оқулықтағы «Суреттердің көмегімен «л» әрпін табайық» көңілді ойын тапсырмасы бойынша суреттегі заттардың атын тапқызып, әр суреттің астында тұрған сөз сызбасымен жұмыс. «Л» дыбысының сөздің басында, ортасында, аяғында келгенін анықтату.Дәптермен жұмыс. (МК; Ө; Қ) Бас әріптер мен кіші әріптерді бір-бірімен дұрыс байланыс тыру және оларды гигиеналық талаптарға сай жазу. |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
Сергіту сәті2 минут | Қатты нөсер басылды (жаймен тырсылдатады)Күн жарқырай ашылды (қолдарымен күн жасайды)Көктен төмен әдемi кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды) | Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Қызықты тапсырма7 минут | Тапсырма.(Жаңылтпаш жаттау)-Балалар, «л»-дыбысына жанылтпаш айтайық (барлық баламен)«Ләйлік лайға лайланды, Лайланған ләйлік, Лайда отырып жайланды.»(Сыбырлап, орта дауыспен, қатты дауыспен айтқызу) | Түрлі тапсырмалар |
Аяқталуы 3 минут
| «Қай әріп жоғалып қалды?»А…ма. Ап…а. Та…а. Н…н.-Л дауысты ма әлде дауыссыз ба? Неге? | Оқулық, дәптерлер.
|
Сабақтың соңы3 минут
| РефлексияОқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтады. |
Микрафон |
Дифференциация – оқушылар ға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қан дай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
| Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техни касының сақтал уы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
|
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндет тері орындалды ма? Бүгін оқушы лар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайда ландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіз дім және неге?
|
|