Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: М.Бегалиева атындағы ЖОББМ
Мерзімі: 26.04.18
Тақырыбы: Су-өмір көзі
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: әр қашанда көмекке дайын болу, ұжымда жұмыс жасай білу, өзгелерді ренжітпеу.
Мұғалім: Ибраемова Айжан Аигалиевна
Сынып: 4 Саны:15
|
Сабақтың
мақсаты: Оқушыларға су тіршілік көзі
екенін үйрете отырып, тәжірибе жасау арқылы судың
дәмін, иісін, түсін анықтау. 1. Судың адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіре отырып,өмірге деген қажеттілігін үйрету; 2. Қоршаған ортаға өз үлесін қосуға, әр қашанда көмекке дайын болуға дамыту; 3. Өзгелерді ренжетпеуге, ұжымда жұмыс жасай білуге тәрбиелеу: |
Ресурстар: ( су,бейне жазба, үнтаспа) |
|
Сабақтың барысы:
Оқушылармен амандасып, «Өзін-өзі тану» сабағының
ережесін «5-Т» қайталап, 5-Т ережесі Топқа бөлу.1.Қызғалдақ 2.Сарғалдақ 3.Бәйшешек Сабақ
барысы: ( бірнеше секунд үнсіз
қалу). |
|
|
|
|
4.Әңгімелеу. Бейне жазба корсету.
|
|
|
5.Тәжірибелер жасау 1-тәжірибе: Судың дәмі қандай? Қажетті заттар: Қант,тұз, су, лимон,пияз.Табақшалардың әрқайсысына кант,тұз, лимон тілімін пиязды саламыз.Стаканға су құямыз. Судың дәмін татып көреміз.Пиязды,лимон тілімін,қантты, тұзды татып көреміз. Олардың дәмі қандай? Қорытынды суда дәм болмайды. 2-тәжірибе: Судың иісі қандай? Қажетті заттар: Лимон,пияз,су, тарелке, орамал. Лимон тілімін, пиязды жек-жеке тарелкеге салып, үстіне су құямыз .Бір оқушының көзін байлап,оған тарелкедегі заттарды иіскетеміз. Иісін анықтаймыз. 3-тәжірибе: Судың түсі бар ма? Қажетті заттар: Стаканға құйылған су, гуашь бояуы. Стакандағы суға гуашь бояуларын қосайық. (балалар суға гуашь бояуын қосып араластырады,судың түсі өзгергенін айтады.) |
|
|
6.Топпен ән айту. Көңілді күн Сөзі:мұғалім шығармашылығы Әні:көңілді күн әні сазымен Теріп едік жемісін сезім бақтың, Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша көңілді күн,көңілді күн, көңілді күн Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! Бір тамаша отырдың өмірге еніп, Жүзің бал бұл жадырап көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде Қуандың-ау, балаша мені көріп. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн, көңілді күн, көңілді күн Сені қуанышыңмен құттықтаймын, Бақытты бол жан досым |
|
|
7.Үй тапсырмасы Оқулықтан 143 бет, М.Аяғанованың «Табиғатпен тілдессем» өлеңін мәнерлеп оқып келу. |
|
|
8.Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қосылады. «Сабақтың қорытынды сәті». Бүгінгі сабақтан не білдік? Көзімізді жұмып, баяу әуен толқынымен қамқорлық пен сүйіспеншілікті үйлестіре отырып, жүрегімізден өткізейік. Су- адамға ең қажетті тағамның бірі, су- тазалық көзі, су- жан сұлулығының нәрі, су – шынығу көзі. Су болмаса тіршілік те болмайтының білдік.Өйткені адамдар, өсімдіктер, жан- жануарлар, аң, құстар, сусыз өмір сүруі мүмкін емес.Судың адам өміріне аса қажеттілігін ұғындық. Барлығыңызға рахмет! |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су-өмір көзі
Су-өмір көзі
Өзін-өзі тану сабағының жоспары
Мектеп: М.Бегалиева атындағы ЖОББМ
Мерзімі: 26.04.18
Тақырыбы: Су-өмір көзі
Құндылық: Қиянат жасамау
Қасиеттер: әр қашанда көмекке дайын болу, ұжымда жұмыс жасай білу, өзгелерді ренжітпеу.
Мұғалім: Ибраемова Айжан Аигалиевна
Сынып: 4 Саны:15
|
Сабақтың
мақсаты: Оқушыларға су тіршілік көзі
екенін үйрете отырып, тәжірибе жасау арқылы судың
дәмін, иісін, түсін анықтау. 1. Судың адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіре отырып,өмірге деген қажеттілігін үйрету; 2. Қоршаған ортаға өз үлесін қосуға, әр қашанда көмекке дайын болуға дамыту; 3. Өзгелерді ренжетпеуге, ұжымда жұмыс жасай білуге тәрбиелеу: |
Ресурстар: ( су,бейне жазба, үнтаспа) |
|
Сабақтың барысы:
Оқушылармен амандасып, «Өзін-өзі тану» сабағының
ережесін «5-Т» қайталап, 5-Т ережесі Топқа бөлу.1.Қызғалдақ 2.Сарғалдақ 3.Бәйшешек Сабақ
барысы: ( бірнеше секунд үнсіз
қалу). |
|
|
|
|
4.Әңгімелеу. Бейне жазба корсету.
|
|
|
5.Тәжірибелер жасау 1-тәжірибе: Судың дәмі қандай? Қажетті заттар: Қант,тұз, су, лимон,пияз.Табақшалардың әрқайсысына кант,тұз, лимон тілімін пиязды саламыз.Стаканға су құямыз. Судың дәмін татып көреміз.Пиязды,лимон тілімін,қантты, тұзды татып көреміз. Олардың дәмі қандай? Қорытынды суда дәм болмайды. 2-тәжірибе: Судың иісі қандай? Қажетті заттар: Лимон,пияз,су, тарелке, орамал. Лимон тілімін, пиязды жек-жеке тарелкеге салып, үстіне су құямыз .Бір оқушының көзін байлап,оған тарелкедегі заттарды иіскетеміз. Иісін анықтаймыз. 3-тәжірибе: Судың түсі бар ма? Қажетті заттар: Стаканға құйылған су, гуашь бояуы. Стакандағы суға гуашь бояуларын қосайық. (балалар суға гуашь бояуын қосып араластырады,судың түсі өзгергенін айтады.) |
|
|
6.Топпен ән айту. Көңілді күн Сөзі:мұғалім шығармашылығы Әні:көңілді күн әні сазымен Теріп едік жемісін сезім бақтың, Сыйластықтың алауын өзің жақтың. Сенің думан тойыңның әнін естіп, Есігіңді шыдамай өзім қақтым. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша көңілді күн,көңілді күн, көңілді күн Сені қуанышыңмен құттықтаймын Бақытты бол, жан досым! Бір тамаша отырдың өмірге еніп, Жүзің бал бұл жадырап көңілденіп. Есігіңнен мен кіріп келгенімде Қуандың-ау, балаша мені көріп. Қайырмасы: Бүгін қандай тамаша Көңілді күн, көңілді күн, көңілді күн Сені қуанышыңмен құттықтаймын, Бақытты бол жан досым |
|
|
7.Үй тапсырмасы Оқулықтан 143 бет, М.Аяғанованың «Табиғатпен тілдессем» өлеңін мәнерлеп оқып келу. |
|
|
8.Соңғы тыныштық сәті. Баяу әуен қосылады. «Сабақтың қорытынды сәті». Бүгінгі сабақтан не білдік? Көзімізді жұмып, баяу әуен толқынымен қамқорлық пен сүйіспеншілікті үйлестіре отырып, жүрегімізден өткізейік. Су- адамға ең қажетті тағамның бірі, су- тазалық көзі, су- жан сұлулығының нәрі, су – шынығу көзі. Су болмаса тіршілік те болмайтының білдік.Өйткені адамдар, өсімдіктер, жан- жануарлар, аң, құстар, сусыз өмір сүруі мүмкін емес.Судың адам өміріне аса қажеттілігін ұғындық. Барлығыңызға рахмет! |
|
шағым қалдыра аласыз













