Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Су-тіршілік көзі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 12-сабақ
Бөлім: |
Су - тіршілік көзі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Адильбекова Л.А. |
|
Күні: |
|
|
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны:21 |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы |
Есептік және реттік сан есім |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 сөйлемнен сөз таптарын (зат есім, сын есім, сан есім, етістік) табу 3.4.2.6 есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: сөйлемнен сан есімді табады, есептік және реттік сан есімдердің айырмашылығын анықтай алады. Көптеген оқушылар: сұрақтарға жауап беріп, сан есімдерді ажырата алады. Кейбір оқушылар: сан есім түрлеріне мысалдар жаза алады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларымен өтеді. Өткен тақырыпқа шолу: - Оқу тапсырмасын тексеру. Оқу материалын жариялау: - Біз қандай сөз табын оқып жатырмыз? - «Серпілген сауалдар» әдісімен бір-біріңе сан есім туралы сұрақтар қойып, жауап алыңдар. - Сан есімнің түрлеріне бір-бір мысал келтіріңдер. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда да сан есімдерді ажыратуға бағытталған тапсырмалар орындаймыз. Сабақ мақсаты жария етіледі. «Таңдау» әдісімен суреттер таңдатып топқа бөлу. |
Үйге берілген тапсырманы қалай орындағанын түсіндіреді. Бір-бір мысал келтіреді. Топқа бірігеді. |
Оқу тапсырмасын орындаған оқушыны «Ауызша мадақтау» әдісімен бағалау. Жауабын толықтыру, тиімді кері байланыс жасау. |
доп |
Жаңа білім 20 мин 2 мин Бекіту 13 мин |
(Ұ, Д) 1- тапсырма «Еркін әңгіме» әдісімен орындалады. Дәптермен жұмыс болады. 47-жаттығу. Өлеңді тыңдаңдар. Өлеңде не туралы айтылған? Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта қандай өзгерістер болады? Өлең мазмұнын әңгімеге айналдырып жазыңдар. 49-жаттығу. Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазыңдар. Сергіту сәтінде «Ертегілер» қосылып шырқайды.
(Т, Д) 2-тапсырмада дәптермен жұмыс жүзеге асырылады. 50-жаттығу. Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табыңдар. Сол сөз неше әріптен тұрғанын айтыңдар.
Ж: Кемпірқосақ. 11 әріптен тұрады. 51-жаттығу. Ойлан, тап. Балықшылар қатар отыр, Қармақтарын салып отыр. Балықшы Әшімхан Ұстады үш сазан. Балықшы Сақтаған Ұстады төрт табан. Балықшы Құсайын Ұстады қос жайын. Өзеннен қанша балықты Ағалар аулап алыпты? Ж: 3+4+2=9 Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Сан есімдерге мысалдар келтір. Оларды қатыстырып сөйлемдер құрап жаз. |
Тапсырманы орындайды.
Ән айтады.
Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: -Өлеңнің мазмұнын айтады-1балл. - Жаңбыр жауғаннан кейін табиғатта болатын өзгерістер туралы әңгімелейді -1балл. - Өлең мазмұнын әңгімеге айналдырып жазады-1балл. - Нешінші? сұрағына жауап беретін сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрап жазады-2балл. Дескриптор: Бос торкөзге тиісті әріптерді қойып, жасырынған сөзді табады-2балл. - Кемпірқосақ сөзі 11 әріптен тұрғанын айтады-1балл. Өлеңмен берілген есепті шешеді -2балл. |
Оқулық, дәптер Оқулық, дәптер |
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланысты «Менің сөзім» әдісі арқылы береді. Оқу тапсырмасы: 48-жаттығу. |
Кері байланыс жасайды. Тапсырманы жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|