|
Бөлім: Су- тіршілік көзі. |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су-тіршілік көзі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну; |
||||||||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
|||||||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, өзіндік көзқарас таныту, Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Cабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту Оқушылар тақтада берілген сөздерді адам өміріндегі маңыздылығына қарай ретпен орналастырады. Ұсынылатын сөздер: тамақ, ұйқы, су, киім, жұмыс, байлық Ой шақыру сұрақтары:
(Оқушылардың ой-пікірлері тыңдалады. Мұғалім қажеттілікке қарай басқа оқушыларға қайта бағыттау сұрақтарын қою арқылы жауаптарын толықтырады. Тақтада кластер сызылып, мұғалім оқушы пікірлерін негізінде кластерді толтырып жазып тұрады.)
3-тапсырма. «Тіршілік» сөзін қалай түсінесіңдер? Тіршіліктің пайда болуында судың рөлі қандай? Оқылым мәтіні деректері бойынша судың адам үшін және табиғат үшін маңызын салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар тақтада берілген сөздерді адам өміріндегі маңыздылығына қарай ретпен орналастырады. Оқылым мәтіні деректері бойынша судың адам үшін және табиғат үшін маңызын салыстырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
А4 форматты қағаз Қима суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, негізгі және қосымша детальді ақпараттарды анықтаңыздар.
1. Неліктен суды «тіршілік көзі» дейді? 2. Сандық мәліметтер бойынша диаграмма сызыңдар. 3. Ойларыңды блиц-жауаппен жеткізіңдер: «Егер су болмаса...»
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, су туралы 5 сөйлем жазыңдар. Есімдіктің қай сөз табының орнына жұмсалып тұрғанын көрсетіңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «5-5-1»әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. Топтағы әр оқушы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап жазады. Соның ішінен ең маңызды 5 деректі іріктеп алып, 1 түйінді сөзбен аяқтайды. Дескриптор -деректер жинақтайды -топ ішінде талқылайды - өз тұжырымдарын жазады ҚБ |
Мәтінді мұқият оқып, детальды ақпараттарды анықтаңыздар.
Мәтінді тыңдайды; Негізгі ақпаратты анықтайды; Қосымша ақпаратты анықтайды; Детальды ақпаратты анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
«5-5-1»әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(bilimdiler.kz)
(«Сұрақ және жауап» энциклопедиясынан)
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Рефлекция: «Ойды аяқта» әдісі Оқушылар бөліктердегі тапсырмаларды аяқтайды
5-тапсырма. |
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Су-тіршілік көзі
Су-тіршілік көзі
|
Бөлім: Су- тіршілік көзі. |
Мектеп: |
||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Су-тіршілік көзі |
||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Бaрлық oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну; |
||||||||||||||
|
Oқушылaрдың көпшiлiгi oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану; |
|||||||||||||||
|
Кeйбiр oқушылaр oрындaй aлaды: мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау, өзіндік көзқарас таныту, Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
|
Cабақтың басы:
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Қызығушылықты ояту Оқушылар тақтада берілген сөздерді адам өміріндегі маңыздылығына қарай ретпен орналастырады. Ұсынылатын сөздер: тамақ, ұйқы, су, киім, жұмыс, байлық Ой шақыру сұрақтары:
(Оқушылардың ой-пікірлері тыңдалады. Мұғалім қажеттілікке қарай басқа оқушыларға қайта бағыттау сұрақтарын қою арқылы жауаптарын толықтырады. Тақтада кластер сызылып, мұғалім оқушы пікірлерін негізінде кластерді толтырып жазып тұрады.)
3-тапсырма. «Тіршілік» сөзін қалай түсінесіңдер? Тіршіліктің пайда болуында судың рөлі қандай? Оқылым мәтіні деректері бойынша судың адам үшін және табиғат үшін маңызын салыстырыңдар.
Дескриптор:
ҚБ Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Оқушылар тақтада берілген сөздерді адам өміріндегі маңыздылығына қарай ретпен орналастырады. Оқылым мәтіні деректері бойынша судың адам үшін және табиғат үшін маңызын салыстырыңдар. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
А4 форматты қағаз Қима суреттер |
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқылым тапсырмасы. 1-тапсырма. Мәтінді мұқият оқып, негізгі және қосымша детальді ақпараттарды анықтаңыздар.
1. Неліктен суды «тіршілік көзі» дейді? 2. Сандық мәліметтер бойынша диаграмма сызыңдар. 3. Ойларыңды блиц-жауаппен жеткізіңдер: «Егер су болмаса...»
Дескриптор:
ҚБ
2-тапсырма. Оқылым мәтінін негізге алып, су туралы 5 сөйлем жазыңдар. Есімдіктің қай сөз табының орнына жұмсалып тұрғанын көрсетіңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «5-5-1»әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды. Топтағы әр оқушы ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтап жазады. Соның ішінен ең маңызды 5 деректі іріктеп алып, 1 түйінді сөзбен аяқтайды. Дескриптор -деректер жинақтайды -топ ішінде талқылайды - өз тұжырымдарын жазады ҚБ |
Мәтінді мұқият оқып, детальды ақпараттарды анықтаңыздар.
Мәтінді тыңдайды; Негізгі ақпаратты анықтайды; Қосымша ақпаратты анықтайды; Детальды ақпаратты анықтайды. Сұрақтарға жауап береді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
«5-5-1»әдісімен бүгінгі тақырыпты қорытындылайды.
|
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
(bilimdiler.kz)
(«Сұрақ және жауап» энциклопедиясынан)
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы
Үй тапсырмасы: |
Рефлекция: «Ойды аяқта» әдісі Оқушылар бөліктердегі тапсырмаларды аяқтайды
5-тапсырма. |
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















