|
Білім беру ұйымының атауы |
Талдықорған қ.Өтенай ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №21 ом КММ |
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
|
Сыныбы |
3 |
|
Мұғалім |
Кулимбетова Макпал Тлектесовна. |
|
Бөлімі |
Су - тіршілік көзі. |
|
Сабақтың тақырыбы |
Су қасиетті. Көкқұтанның ақылы. Пошшо Қожа. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс – әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әркетіне , оқиғаға сүйеніп ,сюжеттің дамуын болжайды.Тыйым сөздерді біледі және қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Су тамшылары» Оқушылар бір-біріне су тамшыларын бере отырып, жақсы тілектерін айтады. Үй тапсырмасын тексеру Ұ.Ж. Әдіс «Серпілген сауалдар» Тапсырма: «Таза бұлақ» тақырыбы бойынша сұрақтарға ауызша жауап береді - Таза бұлақ мәтінінің авторы кім? -Мәтінде неше жолаушы бар? -«Біреуге жақсылық етсең, ол жақсылығыңды міндет етпе» қай жолаушының сөзі? - «Көңіліңді , бойыңды осы бұлақтай таза сақта»- деді қай жолаушы? |
«Су тамшылары»алып, тілек айтып, орнына отырады. Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша мадақтау |
«Су тамшылары»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут 13 минут 3 минут 5минут 6минут |
Ой қозғау . Әдіс« 4 сурет 1 сөз»
-4 сурет арқылы қандай сөз шығаруға болады? Сабақтың тақырыбы: Су қасиетті. Көкқұтанның ақылы. Пошшо Қожа. Мақсаты: шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әркетіне , оқиғаға сүйеніп ,сюжеттің дамуын болжайсыңдар.Тыйым сөздерді білесіңдер және қолданасыңдар. - Әрбір тіршілік атауының иесі бар екенін білесіздер ме? Сол секілді судың да иесі бар.Оны білу үшін 1-тапсырманы тыңдайық. (Тыңдалым) Су иесі-Сүлеймен, Судан балық тілеймін. Судан балық бермесең, Үйге барып не жеймін? Осы өлеңдегі Сүлеймен патша туралы «Көкқұтанның ақылы» атты мәтіні берілген. Ұ.Ж.(Оқылым, айтылым) Әдіс«Аялдама» Тапсырма: Мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөліктердегі кейіпкердің іс – әрекетіне , оқиғаға сүйеніп, дамуына болжау жасау. Дескриптор: -Мәтінді бөліктерге бөледі; -Оқиғаға сүйеніп, дамуына болжам жасайды; Сергіту сәті: «Сөзді тап» Жұптық жұмыс.ҚБ (жазылым) Әдіс «Әдеби лото» Тапсырма:мәтінге сүйене отырып кестені толтыр.
Дескриптор: - Шығарма атауын жазады; - Авторын жазады; - Кейіпкерлерін жазады; Резерв тапсырма: Әдіс«Концептуалдық кесте»
Дескриптор: -Іс-әрекеттерін жазады. - Мінезін жазады. Жеке жұмыс. Әдіс «Толықтыр» ҚБ.ФС (жазылым) Тапсырма : Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз. Дескриптор:
-3-ші сөйлемді толықтырады; -4-ші сөйлемді толықтырады; -5-ші сөйлемді толықтырады.
|
Жаңа сабақтың тақырыбын болжайды
Кестені толтырады |
Ауызша мадақтау
Ауызша мадақтау
Топтардың өз ара бағалауы
Ауызша мадақтау
Дескриптор бойынша бағалау
Өзін өзі тексеру, дескриптор бойынша бағалау |
https://youtu.be/b3qocyhLJIM
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5минут |
Үй тапсырмасы: «Суды үнемдеу» дегенді қалай түсінесің ? Топ алдында сөйлеуге дайындал.
Кері байланыс «Жақсылық тамшысы»
Әр бала сабақ басында таратылған тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы 1 тыйым сөз айтады.
|
Күнделікке жазып алады |
Ауызша кері байланыс |
Күнделік
|
|
||||||||||||||||
Қосымша №1
Ой қозғау
Әдіс« 4 сурет 1 сөз»


-4 сурет арқылы қандай сөз шығаруға болады?
Шешу арқылы ,ортақ тырыбын ашады.
_____________________________________________________________________________
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.ҚБ (жазылым)
Әдіс «Әдеби лото»
|
Шығарма атауы. |
Авторы |
Кейіпкерлер |
|
|
|
|
Дескриптор:
Дескриптор:
- Шығарма атауын жазады;
- Авторын жазады;
- Кейіпкерлерін жазады;
Резерв тапсырма:
Әдіс«Концептуалдық кесте»
|
Көкқұтанның іс-әрекеті |
Көкқұтанның мінез-құлқы |
|
|
|
Дескриптор:
-Іс-әрекеттерін жазады.
- Мінезін жазады.
Қосымша 3
Жеке жұмыс. Әдіс «Толықтыр»
Тапсырма :
Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз.
Дескриптор:
|
1.Түнде суды төкпе |
|
2.Түнде суға .... |
|
3.Беті ашық қалған суды .... |
|
4.Суды ысырап .... |
|
5.Суға дәрет .... |
-3-ші сөйлемді толықтырады;
-4-ші сөйлемді толықтырады;
-5-ші сөйлемді толықтырады.
Кері байланыс «Жақсылық тамшысы»
Әр бала сабақ басында таратылған тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы 1 тыйым сөз айтады.
Мақсаты: оқыған әдеби шығармалар кейіпкерлері туралы еске түсіру. Белгілі бір уақыт ішінде есте қалған тыйым сөзді айту.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
су тіршілік көзі
су тіршілік көзі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Талдықорған қ.Өтенай ауылындағы мектепке дейінгі шағын орталығы бар №21 ом КММ |
|
Пәні |
Әдебиеттік оқу |
|
Сыныбы |
3 |
|
Мұғалім |
Кулимбетова Макпал Тлектесовна. |
|
Бөлімі |
Су - тіршілік көзі. |
|
Сабақтың тақырыбы |
Су қасиетті. Көкқұтанның ақылы. Пошшо Қожа. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс – әрекетіне, ондағы оқиғаларға сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау. |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әркетіне , оқиғаға сүйеніп ,сюжеттің дамуын болжайды.Тыйым сөздерді біледі және қолданады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут 5 минут |
Ұйымдастыру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Су тамшылары» Оқушылар бір-біріне су тамшыларын бере отырып, жақсы тілектерін айтады. Үй тапсырмасын тексеру Ұ.Ж. Әдіс «Серпілген сауалдар» Тапсырма: «Таза бұлақ» тақырыбы бойынша сұрақтарға ауызша жауап береді - Таза бұлақ мәтінінің авторы кім? -Мәтінде неше жолаушы бар? -«Біреуге жақсылық етсең, ол жақсылығыңды міндет етпе» қай жолаушының сөзі? - «Көңіліңді , бойыңды осы бұлақтай таза сақта»- деді қай жолаушы? |
«Су тамшылары»алып, тілек айтып, орнына отырады. Сұрақтарға жауап береді |
Ауызша мадақтау |
«Су тамшылары»
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2минут 13 минут 3 минут 5минут 6минут |
Ой қозғау . Әдіс« 4 сурет 1 сөз»
-4 сурет арқылы қандай сөз шығаруға болады? Сабақтың тақырыбы: Су қасиетті. Көкқұтанның ақылы. Пошшо Қожа. Мақсаты: шығармадағы кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әркетіне , оқиғаға сүйеніп ,сюжеттің дамуын болжайсыңдар.Тыйым сөздерді білесіңдер және қолданасыңдар. - Әрбір тіршілік атауының иесі бар екенін білесіздер ме? Сол секілді судың да иесі бар.Оны білу үшін 1-тапсырманы тыңдайық. (Тыңдалым) Су иесі-Сүлеймен, Судан балық тілеймін. Судан балық бермесең, Үйге барып не жеймін? Осы өлеңдегі Сүлеймен патша туралы «Көкқұтанның ақылы» атты мәтіні берілген. Ұ.Ж.(Оқылым, айтылым) Әдіс«Аялдама» Тапсырма: Мәтінді бөліктерге бөліп, әр бөліктердегі кейіпкердің іс – әрекетіне , оқиғаға сүйеніп, дамуына болжау жасау. Дескриптор: -Мәтінді бөліктерге бөледі; -Оқиғаға сүйеніп, дамуына болжам жасайды; Сергіту сәті: «Сөзді тап» Жұптық жұмыс.ҚБ (жазылым) Әдіс «Әдеби лото» Тапсырма:мәтінге сүйене отырып кестені толтыр.
Дескриптор: - Шығарма атауын жазады; - Авторын жазады; - Кейіпкерлерін жазады; Резерв тапсырма: Әдіс«Концептуалдық кесте»
Дескриптор: -Іс-әрекеттерін жазады. - Мінезін жазады. Жеке жұмыс. Әдіс «Толықтыр» ҚБ.ФС (жазылым) Тапсырма : Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз. Дескриптор:
-3-ші сөйлемді толықтырады; -4-ші сөйлемді толықтырады; -5-ші сөйлемді толықтырады.
|
Жаңа сабақтың тақырыбын болжайды
Кестені толтырады |
Ауызша мадақтау
Ауызша мадақтау
Топтардың өз ара бағалауы
Ауызша мадақтау
Дескриптор бойынша бағалау
Өзін өзі тексеру, дескриптор бойынша бағалау |
https://youtu.be/b3qocyhLJIM
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
5минут |
Үй тапсырмасы: «Суды үнемдеу» дегенді қалай түсінесің ? Топ алдында сөйлеуге дайындал.
Кері байланыс «Жақсылық тамшысы»
Әр бала сабақ басында таратылған тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы 1 тыйым сөз айтады.
|
Күнделікке жазып алады |
Ауызша кері байланыс |
Күнделік
|
|
||||||||||||||||
Қосымша №1
Ой қозғау
Әдіс« 4 сурет 1 сөз»


-4 сурет арқылы қандай сөз шығаруға болады?
Шешу арқылы ,ортақ тырыбын ашады.
_____________________________________________________________________________
Қосымша №2
Жұптық жұмыс.ҚБ (жазылым)
Әдіс «Әдеби лото»
|
Шығарма атауы. |
Авторы |
Кейіпкерлер |
|
|
|
|
Дескриптор:
Дескриптор:
- Шығарма атауын жазады;
- Авторын жазады;
- Кейіпкерлерін жазады;
Резерв тапсырма:
Әдіс«Концептуалдық кесте»
|
Көкқұтанның іс-әрекеті |
Көкқұтанның мінез-құлқы |
|
|
|
Дескриптор:
-Іс-әрекеттерін жазады.
- Мінезін жазады.
Қосымша 3
Жеке жұмыс. Әдіс «Толықтыр»
Тапсырма :
Суға қатысты тыйым сөздерді жалғастырып жаз.
Дескриптор:
|
1.Түнде суды төкпе |
|
2.Түнде суға .... |
|
3.Беті ашық қалған суды .... |
|
4.Суды ысырап .... |
|
5.Суға дәрет .... |
-3-ші сөйлемді толықтырады;
-4-ші сөйлемді толықтырады;
-5-ші сөйлемді толықтырады.
Кері байланыс «Жақсылық тамшысы»
Әр бала сабақ басында таратылған тамшыға өзі жасаған жақсы істерін немесе өзінің бойындағы жақсы қасиеттерін жазып жеткізеді. Іліп жатқанда әрқайсысы 1 тыйым сөз айтады.
Мақсаты: оқыған әдеби шығармалар кейіпкерлері туралы еске түсіру. Белгілі бір уақыт ішінде есте қалған тыйым сөзді айту.
шағым қалдыра аласыз













