САБАҚ:
Сөйлемдегі сөздердің
байланысы
Су -тіршілік
көзі
|
Мектеп:
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі:
|
СЫНЫП: 2
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар:
0
|
Сабақ негізделген
оқу
мақсаты (мақсаттары)
|
2.1.3.1 - күнделікті өмірде кездесетін
жағдаяттарға байланысты сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке
қатысу
2.2.5.1 - дереккөздерден (сөздік, анықтамалық,
энциклопедия) мәліметті табу жолын анықтап, берілген тақырып, сұрақ
бойынша мәліметті іріктеп алу
2.3.6.1 - бас әріп пен кіші әріптің биіктігі мен
мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза
жазу
2.4.2.6 - сөйлемдегі бір-бірімен байланысып
тұрған сөздерді табу
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар:
|
|
Оқушылардың басым
бөлігі:
|
|
Кейбір оқушылар:
|
|
Бағалау критерийі
|
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай
алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Ресурстар
|
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе
қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар,
кері байланыс, стикер.
|
Әдіс-тәсілдер
|
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын,
көрнекілік. Рефлексия.
|
Пәнаралық байланыс
|
Музыка, қазақ тілі,тарих.
|
Жоспарланған
уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар
(төменде
жоспарланған жаттығулармен
қатар,
ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басталуы 5
минут
|
Топқа
бөлу2
минут
Себетпен конфет әкелу. Оқушыларға себеттен конфет
алуларын сұраймын.Конфеттің түрлеріне қарай 3 топқа бөлініп
отырады.
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
3
минут
«Қызыл гүлім-ай» би
|
1-топ «Сары кәмпиттер»
2-топ «Көк кәмпиттер»
3-топ «Қызыл кәмпиттер»
|
Ортасы 20
минут
|
Білу және түсіну 10
минут
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен
танысады.
Дәптермен жұмыс.
33. Су-тіршілік көзі.
Қолдану 8 минут «Интервью»
әдісі
Жалпыға арналған
тапсырма:
Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады.
Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап
береді.
Мәтін не туралы?
Судың адамға тағы қандай пайдасы
бар?
Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар
қой.
1-топ.
34. Мәтін мазмұнына сай келетін мақал-мәтелдер,
жұмбақтар тауып айт.
2-топ:
35. Жұмбақты көркемдеп жаз. Шешуін
тап.
Дәміде жоқ, түсі жоқ,
Пайдаланбас кісі жоқ
3-топ:
Өзен, көл туралы жұмбақ құрастырып
көріңдер.
|
«Әлемді
шарлау» әдісі арқылы
түсіндіріледі.
«Интервью»
әдісі
Оқушылар өз оайларын стикерлерге жазып
жабыстырады.
|
Сергіту сәті
2 минут
|
«Қыдырып
қайтайық!»
би билеу
|
«Қыдырып қайтайық!» биі
|
Аяқталуы 20 минут
|
Синтез
Екі түрлі түсініктеме
күнделігі.
Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген
парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу
барысында олар:
Бөліктің оң жағына
|
Сол
жағына
|
Мәтіндегі қатты әсер еткен тұстарды,
үзінділерді жазады.
|
Сол
әсер еткен үзінділер жайлы пікір жазады (нені еске түсіреді,
себеп-салдары қандай, қандай сұрақ бар т.б.)
|
|
Оқушылар кестемен жұмыс жасайды
|
Үйге тапсырма:
37,116-бетте.
|
Саралау – Сіз қосымша
көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз
қабілеті жоғары
оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
|
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
|
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
|